Dnes je 22.08. 2019. Slunce výchází v 5:59 a západá v 20:06 | Měsíc výchází v 23:07 a západá v 12:55


Jak označit vypreparovanou zvěř (3)

autor: Václav Dufek | poslední příspěvek vložen: 16.05.2019 09:17

Dobrý den, má někdo zkušenost jak označit vypreparovanou veverku ( zvláště chráněný živočich). Veškeré povolení mám. V rozhodnutí od Krajského úřadu je jenom nezaměnitelně označit držený preparát. Moc děkuji

Foto past (4)

autor: bohumir dvořak | poslední příspěvek vložen: 11.04.2019 12:48

Jak nastavujete přatele fotopast jde mi o to jestli 1 snimek nebo vic po jake době třeba 10 minut nebo jen video prostě nastaveni v přirodě

Návrh nového zákona o zbraních (80)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 06.03.2019 13:34

Údajně se chystá návrh nového zákonu o zbraních: http://www.svetmyslivosti.cz/zpravy/navrh-noveho-zakona-o-zbranich-a-co-z-nej-vyplyva-pro-myslivost . Dle toho článku mě to přijde jako by někdo spadl z hodně vysokého místa přímo na palici.

Padlé na hlavu mně přijde rušení ZP a průkazů zbraní. Stát chce samozřejmě ušetřit na administrativě, ale užívání a kontrolu légálnosti úživání zbraní to v reálu zkomplikuje. Nevím, jak MH nebo MS budou uprostřed hvozdů bez jakéhokoliv signálu telefonu kontrolovat pytláka lítající po lese se zbraní, že má právo užívat zbraň, a že ta zbraň, kterou má, není kradená nebo nelegální? Bude se muset stoprocentně spolehnout na součinnost policie, a myslím, že nikoho neurazím, když prohlásím, že na stát se v kontrolní činnosti nedá spolehnout (kromě daní :-)). Navíc jak MH bude kontrolovat účastníky společného lovu, na kterém je vedoucí a má svůj díl zodpovědnosti za to, že každý má doklady, které je potřeba k lovu zvěře střelnou zbraní mít, mně není jasné. Nemalé procento nelegálních zbraní v bůhvíjakém stavu mezi lidmi pořád je, dokážu si lehce předstvit, že spousta expertů bude po naháňkách tahat sto let staré flinty bez papírů s liškojidními hlavněmi se slovy, to je dobrý, to ještě vydrží, a nikdo z účastníků lovu je nebude moci zkontrolovat, jestli policie je co se týče technického stavu stejného názoru.
Na druhou stranu je pozitivní, že člověk nebude muset každých 5-10 let jít na perlustraci na ředitelství PČR, ale bude t...

Myslivecké publikace (58)

autor: Jaroslav Rejdák | poslední příspěvek vložen: 08.03.2019 12:02

Lesu zdar,

mám dotaz. Je tu mezi námi nějaký sběratel odborné myslivecké literatury? Jaký máte názor na nové a nové myslivecké publikace? Za mně: je skvělé, že je literatury dostatek, ale upřímně se v tom už začínám ztrácet... Dnes jsem zase brouzdal po internetovém knihkupectví a v košíku přistály knížky za 6000 :-D. Jaké jsou Vaše oblíbené publikace? A obnovujete a rozšiřujete svou domácí mysliveckou knihovnu? Případně, existuje někde myslivecký spolek, který by měl svoji \"erární\" knihovnu, která by sloužila všem členům? Rozšiřujete si dál svoje znalosti a vědomosti, nebo se už učíte pouze \"praxí\"?

Jednotné střely (3)

autor: Fesoj | poslední příspěvek vložen: 19.12.2018 12:58

Já se sice dostanu na normální hon jednou za několik let, ale... Dnes je situace taková, že při honě na bažanty či zajíce je výskyt černé zvěře spíš pravidlem než výjimkou, takže by to chtělo mít pro strýčka Příhodu nějaký ten knedlík v kapse. Zamlada jsem používal tzv. Staročechy, to jest klasické olověné S-bally, ne S-bally plastik. Mám s nimi ulovené své první prase někdy v r. 1970, ale dnes mi již dávno došly, sice nosím normálně v 90,9 % kulovnici, ale stejně. A protože od doby, kdy jsem jednotné střely naposled používal, uteklo již pěkných pár let a na internetu jsem našel veliký výběr, přičemž se v tom absolutně nevyznám, žádám zkušenější o radu, co si mám vlastně koupit. Mám ZH 201 s poměrně vysokým krytím, ale staré S-bally z ní chodily bez problémů. Myslím, že mi bude stačit koupit jednu krabičku po 10 ks, dát jednu zkušební ránu z horní, jednu ze spodní hlavně, abych věděl, jak to lítá. a šmitec, zbývajících 8 patron my nejspíš bude stačit na několik let. Takže, pánové - co se Vám osvědčilo v r.12 ? Co mi doporučujete ?

Už troubějíí... (7)

autor: Fesoj | poslední příspěvek vložen: 26.09.2018 01:28

Alespoň tady u nás. Poprvé jsem je slyšel v dálce včera ráno, když jsem před 5. hod. vezl manželku do práce, ale když jsem po páté zasedl na kazatelnu, už ani brouknutí. Zato včera večer se nějaký starší pán ozval už za světla, před 7. hodinou, ale jen tak líně, jednou či dvakrát během půlhodiny. Nakonec se kolem mne pohybovala nějaká holá a až pod posed mi přišel špičák cca 10 cm nad slechy. Pochopitelně jsem nestřílel, ti jeleni za holou přijdou, kde jsou holky, tam se tancuje. A už dnes ráno se troubení ozývalo podstatně blíž. A jaké je to s říjí jinde ? Doufám, že na její průběh tady u nás nebudou mít negativní vliv vlci - minulý týden vlčí pár natočila průmyslová kamera hned na okraji Žacléře v areálu bývalého dolu Jan Šverma. Možná jde o stejnou dvojici, která minulý měsíc strhla u polské Opawy kousek od našich hranic jalovici a z lidí si moc nedělala a to prý ani z varovných výstřelů.

Tlumič na zbraň v myslivosti (12)

autor: Leon Zumr | poslední příspěvek vložen: 24.01.2019 22:17

Http://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivost/Myslivost/2018/Srpen-2018/TLUMIC-HLUKU-VYSTRELU

Dnes 2/2018 (296)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 29.12.2018 00:15

Druhé a poslední Dnes letošního roku, a hned jsem sem přesunul včerejší příspěvek ze starého Dnes od Strejdy Zajíce, abyste nepřišli o informaci, cože to chtěl na té silnici dělat s paní Z :-).

Odhad věku spárkaté zvěře (23)

autor: figi | poslední příspěvek vložen: 30.04.2018 12:13

Nejlepší takto zaměřená publikace, jaká dosud u nás vyšla. Počet kusů je omezený, v prodeji výhradně v knihkupectví Myslivost. Neváhejte, jak dojdou, další nebudou, o dotisku se na přání autora neuvažuje. Proto to sem také dávám. Pro jelena evropského, jelena siku, daňka, prase divoké a srnce. Moc doporučuji.

http://www.myslivost.cz/E-shop/Odborna-literatura/Odborne-publikace/Odhad-a-presne-stanoveni-veku-ulovene-sparkate-zve

Střelivo 20/65 (9)

autor: Miroslav Štědrý | poslední příspěvek vložen: 04.03.2018 11:48

Zdrávím , nedávno jsem si pořídil lancasterku 20/65. A otázka zní dá se sehnat nějaké jiné střelivo než jenom red and black od sellier bellot ??Díky za odpovědi

Navýšení členského příspěvku ČMMJ (9)

autor: Fesoj | poslední příspěvek vložen: 02.12.2017 22:31

Myslivecká rada ČMMJ schválila návrh na zvýšení čl. příspěvku ČMMJ o 200 Kč pro řádné členy a o 150 Kč pro důchodce. Toto samozřejmě musí projít diskuzí na Sboru zástupců v červnu 2018. Předseda ČMMJ pan Janota toto v prosincové Myslivosti odůvodnil tím, že pouze zhodnocuje míru inflace od posledního zvyšování, což je téměř 10 let. Copak o to, to by se dalo pochopit. Ale v následujícím odstavci to pan Janota přehnal, když napsal : Mohu to převést do naturálií při posezení po honu. Tři panáky nebo pět piv, popřípadě dvě krabičky cigaret. Mohl bych pokračovat dále... Co se mne týče, už několik let jsem na žádném honu nebyl, tak nevím, jak to dnes kde vypadá, ale dovoluji si tvrdit, že takovou poslední leč, kde bych platil za 5 piv nebo za tři panáky 200,- Kč, jsem ještě nezažil. Myslím, že v tomhle směru si pan Janota \\\\\\\"neviděl do huby\\\\\\\". Pánové, co Vy na to ?

Myslivecký spolek (19)

autor: Polák Jiří | poslední příspěvek vložen: 20.09.2017 13:48

Všichni říkají,že je to takový \"problém doby\" a nejen v mysliveckých spolcích!Jak řešíte ve svém spolku neochotu členů pracovat pro spolek,zůčastňovat se společných akci a aktivit ve prospěch a chod spolku? Jake máte pro členy postihy,sankce a naopak,jak odměňujete či zohledňujete ty,co pro chod spolku a zachování myslivosti dělají maximum? Děkuji Myslivosti zdar.

SST Hornady 7x57R - zkušenosti (6)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 24.07.2017 11:15

Jaké máte zkušenosti s touto střelou např.v 7x57R. Já dobré.

Africký mor prasat v ČR (405)

autor: Vít Pátek | poslední příspěvek vložen: 19.02.2019 19:33

Dnes v 10:30 briefing na MZE, ministr + ředitel SVS, vše prý řeknou až tam.
Nic moc zpráva takhle hned po ránu... :-(

Prodej peroxid vodíku (9)

autor: hartjagd | poslední příspěvek vložen: 23.05.2017 17:47

Dobrý den kolegové,jakou máte zkušenost s nákupem peroxidu na bělení? Dnes jsem oběhl několik prodejen s barvama a podle nějakých směrnic z EU je stažen z prodeje :( co mě ještě napadá za vyzkoušení jsou lékarny,ale otázka zní kolikaprocentní. Jestli toto nebude sehnatelné máte nějake jiné prostředky na bělení trofejí? Děkuji za případné rady.Lovu,lesu.

Velká čtenářská soutěž 2017 (23)

autor: Martin | poslední příspěvek vložen: 14.06.2018 11:08

Zdravím Vás přátelé a luštitelé. Po roce je tu opět tato velmi diskutabilní soutěž. Všem, kdo se rozhodli opět vyzkoušet štěstí a hlavně se něčemu přiučit, jako já, přeji hodně štěstí. Kdo by chtěl zdravě diskutovat k otázkám, rád pomohu, pokud budu vědět, zde nebo mailem martahadrava@seznam.cz

Zákon o národních parcích (37)

autor: Fesoj | poslední příspěvek vložen: 27.02.2017 18:32

Pan prezident dnes podpořil senátní verzi zákona o národních parcích. A to jsko obvykle s vtipem sobě vlastním. Nejenom že se opřel do biomasy Kateřiny Jaujau, ale s tím přeříznutím aktivistek z Duhy zaperlil opravdu nádherně, u mě za to má 1 s hvězdičkou !!!

Jak označit zajíce (24)

autor: jirka marek | poslední příspěvek vložen: 29.11.2016 11:26

Kdo z vás ještě kupuje zajíce na oživení krve,jak nejlépe označit ušáka,abych ho potom při nálezu,případně ulovení poznal?PS:Pište rychle,zítra jedem!Dík,hlavně strejdo tobě.

Fotopast Bunaty (4)

autor: Mirek56 | poslední příspěvek vložen: 29.12.2016 15:19

Ahoj, máte někdo zkušenosti s Bunaty fotopasti, podle recenzi to je český výrobek. http://www.uhshop.cz/p/fotopast-bunaty-full-hd-kovovy-ochranny-box-v-cene-890-kc-8gb-karta-baterie-zdarma/

Dík,
Mirek

Černá zvěř a naše myslivost (27)

autor: figi | poslední příspěvek vložen: 28.07.2016 08:58

Rozhodl jsem se založit tuto diskuzi, protže si myslím, že je nutné si některé věci vysvětlit. Např. to, že odezvou jsou polemiky o používání nočního vidění atd. Podstata věci je ale právě o morálce, o chování ke zvěři a dodržování zákona.
To, že je povoleno lovit v noci pouze lišky a černou, se rozrostlo o lov vysoké, v opravdu mnoha honitbách po celé republice dnes naprosto běžná praxe včetně trofejových jelenů. S dančím to samé, a už se to začíná rozmáhat i u srnčího. Jak jsem jednou zaslechl - \\\"přece si s nočákem toho srnce krásně přečteš\\\".
Je jen a jen na MH a vedení spolků, aby tyto \\\"\\\"přehmaty\\\"\\\" netrpěli a pokud je to nutné ( opakované ), řešili podle zákona. Jinak to bude jen a jen horší. Navíc když toto kryjí, sami se vystavují mnohem větším postihům, než konkrétní viník.
Takhle zkazila myslivce ( a myslivost ) černá zvěř, počkat, nebo si ji myslivci kazí sami???

[1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 10 stran.