Diskuze kategorie - Chov zvěřeZajíc polní (ssp. pospolitý-)) (30)

autor: Karel Zvářal | poslední příspěvek vložen: 20.01.2016 15:39

Chvíli jsem to nechal ležet, ale odezva na poznatek adjunkta byla minimální, jen Rámo něco napsal. Myslím tím pozorování 50-ti zajíců z vlaku. I celkově diskuse v poslední době nějak vázne. Prošel jsem archiv a toto téma jsem tam k úžasu nenašel, ač to byla ještě celkem nedávno hlavní lovná zvěř.
Jezdil jsem často za sovkami na Hanó a to místo s abnormální denzitou je tradiční. Je to přesně v půli cesty z Hulína na Přerov. Dělají tam vojtěšku, ve které ty zajochy celý podzim a zimu obdivuju. Až se nechce věřit, že jsou živí, jen balabány - ale občas se nějaký pohne-). Zatímco v okolních honitbách je stav cca řádově nižší, tady se jim evidentně daří. Nikdy jsem tam přitom nenašel žádného sraženého na cestě. Ani místní myslivci mě nepoctili kontrolou papírů a kufru auta... jsou nějak v klidu, ale o škodnou se starají vzorně. Nikdy mi tam liška na vábení nepřišla, ani zaskolení jsem nezaslechl. Toulaví psi, kočky rovněž nula. Takže jak vidno, i v dnešní době lze dlouhodobě udržet vysoké stavy při dobrém managementu. Je tam plánovaná dálnice, zatím tam končí, tak jsem zvědav, až se nový úsek zprovozní. Co je na tom místě zajímavé, že se zajíci po seči opět stáhnou zpět na vojtěšku, něco je později i v okolních ozimech, takže celé to vytváří dojem zaječího safari. Opravdu obdivuhodná práce s udržením stavů, v našich poměrech vzácně vídaná.

Vyhláška 343/2015 (37)

autor: JindraLipník | poslední příspěvek vložen: 19.12.2015 15:16

Přátelé co říkáte na novou vyhlášku doba lovu č.343 z 10.12.2015 o její přípravě jsem nikde neslyšel.

Komorování bažantů a koroptví (7)

autor: Michal Kulhánek | poslední příspěvek vložen: 27.11.2015 20:58

Kolegové Zdar,
máte někdo zkušenosti s komorováním divokých bažantů a koroptví. Požadavky na voliéru. Mohou být dohromady a nebo koroptve do vlastní voliéry? Případně jestli znáte publikaci, která se tomu věnuje? Chtěli bychom to zkusit, ale ať neuděláme nějakou blbost a nevymýšlíme vymyšlený.
Díky

Samokrmítka pro zajíce (4)

autor: Berkut | poslední příspěvek vložen: 03.04.2015 12:07

Dobrý den všichni,
jaké mate zkušenosti se samokrmítky pro zajíce? zajímalo by mne na kolik hektarů plochy by mělo být jedno krmítko a jaké krmitko můžete doporučit. Pokud někdo můžete poskytnout nákres nebo aspoň foto bylo by to super.
Dík moc za info.

Srnčata - ochrana před sekačkami (47)

autor: Gabriela Rusó | poslední příspěvek vložen: 30.03.2015 16:30

Dobrý den,

mám prosím dotaz - kdy je srnče po narození schopné běhat? Jak dlouho trvá, než se postaví na nohy a je schopné utíkat?
A ještě další dotaz - kdy ztrácí srnče instinkt přikrčení se k zemi za účelem maskování?

Děkuji Gabriela Rusó

Výzkum (15)

autor: Zdeněk Šváb | poslední příspěvek vložen: 21.01.2016 13:34

Kdo se zapojil - zapojí do výzkumu: "Využití minerálních krmiv ve slaniscích"???
Více na www.sparkata.cz

Lesní drátěné oplocenky - neviditelné nebezpečí pro zvěř (8)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 15.12.2014 21:43

Sedm uhynulých daňků s parožím zamotaným do pletiva.Všechno lopatáči. To je bilance zhruba za měsíc zpět z diskusí a z informací od chlapů z okolních honiteb. Máte s tím u vás někdo podobný problém?

Listopadová srnčí říje (4)

autor: Břéťa Ambrož | poslední příspěvek vložen: 03.11.2014 20:02

Dobrý den,
v odborné literatuře se často píše o takzvané "druhé" říji srnčí zvěře. Srny, co po letní říji nezůstaly březí jdou v tomto období do druhé říje a březost pak již probíhá bez latence. Srny mají být v listopadu pokládány hlavně mladšími srnci. Máte s tímto jevem nějakou zkušenost? Setkali jste se s tím ve vašich honitbách? Děkuji. Lovu BA

Dotazník Zachraňme srnčata (1)

autor: M. Šimek | poslední příspěvek vložen: 27.08.2014 08:47

Narazil jsem na tohle, tak to jsem dávám, protože si myslím, že to trápí většinu sdružení a je to skutečně velký problém. Možná těch pár minut při vyplnění dotazníku za to bude stát. I když je jasný, že cesta k nějakému posunu k lepšímu bude dlouhá a výsledek nejistý, ale alespoň něco se děje.

http://www.myslivost.cz/Aktuality/Dotaznik-Zachranme-srncata.aspx

Papilomatoza (5)

autor: červenka emil | poslední příspěvek vložen: 24.06.2014 23:32

Strejdo zajíci napiš prosím článeček o této nemoci jelenovitých.Poslední dobou se stále častějí oběvují na forech fotky takto postižených srnců.
Kde se u nás vzala,příčina onemocnění atd..PRosím,prosím ušáčku a slibujíže tě nestřelím (ani tvé příbuzné).

Letošní norování (86)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 19.06.2014 21:34

Letošní úspěchy, kde nejčastěji byli - terén,přírodní nory, umělé nory,kanály, vývraty atd. Úspěšnost, obsazení přírodních nor, srovnání s roky nazpět.
Vynorování se psem, kopání atd. Podělte se.

Srnci 2014 (28)

autor: Tubus | poslední příspěvek vložen: 22.05.2014 09:39

Zdravím... Tak za měsíc to začne.Co srnci uvás?Chodíte už okukovat a hledat paličkáře? Nebo už o nějakém víte?

Žádost o lov černé zvěře (4)

autor: Ondřej Holeček | poslední příspěvek vložen: 28.03.2014 21:21

Ahoj,
nemá někdo z Vás vzor žádosti o povolení lovu černé zvěře do dvou let věku, která u nás není normovaná.
Děkuji

Výtěžnost zvěřiny v honitbě (kg/ha) (17)

autor: Matěj Fous | poslední příspěvek vložen: 28.02.2014 12:22

Dříve každé MS povinně vyplňovalo takový výkaz všeho,tedy hlavně finance a vše o zvěři včetně jak se naložilo se zvěřinou a také ta výtěžnost na hektary - na začátku roku plán,na konci skutečnost a tento se odevzdával na OMS.Počítáte si někde ještě tu výtěžnost? Uvedu příklad větší honitby asi 80% orná (většinou pšenice či ječmen,řepka,kukuřice,min.cukrovka,brambory,jetel)asi 10% les,zbytek louky,rokličky,stráně,2potoky,nadmořská výška 250 až 350 m stř.č.kraj,pouze srnčí a černá,drobná se neloví:Za poslední 3 roky se odlov pohybuje okolo 1,5 kg/ha zvěřiny (vyvržené vč.hlavy a běhů). Je to tak v akorát?

Mor prasat (36)

autor: Maral | poslední příspěvek vložen: 27.06.2017 09:33

Našel jsem tuhle zprávičku. A teď jsem zvědavý na reakce "milovníků" černé zvěře, účastníků naháněk v "dobře zazvěřených revírech" a dalších krátkozrakých, kteří si z černé zvěře udělali pouze objekt svého primitivního loveckého vyžití:

http://myslivost.cz/Aktuality/Vysetrovani-na-africky-mor-prasat.aspx

Liška (5)

autor: Jan Novnotný | poslední příspěvek vložen: 17.12.2013 20:10

Zdravím,
je někde v rozumném okolí Prahy-západ možnost pohladit si lišku ?
Zkoušel jsem hledat na internetu v rámci nejakých zážitků apod. ale nic
jsem nenašel krom akcí typu http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/123576-jihlavske-namesti-se-promenilo-v-les-nechybi-ani-tazni-kone/ .

Klidně za rozumnou úplatu, planuji to jako dárek pro přítelkyni.
Ideálně březen/duben, ale prakticky je to jedno.

Lov kňourů starších 24 měsíců (32)

autor: František Dušák | poslední příspěvek vložen: 03.09.2015 14:32

Jelikož nechci diskutovat ve fotogalerii, tak jsem založil nové vlákno. Ve foto Hardy napsal "Pokud dostali výjimku, tak mohou lovit i kňoura staršího 24 měsíců. Což pokud si zažádají, tak jim OSSM téměř vždy vyjde vstříc." Ze zákona mohli dostat výjimku pouze na naháňku, co se samčí zvěře týče. Ono potom to tam bylo i napsáno, že byl střelen na naháňce. Chtěl bych Hardyho požádat, pokud ví o jednom jediném způsobu, kromě naháňky, jak oficiálně v honitbě bez normovaných stavů zvěře oficiálně povolit lov černé samčí zvěře starší 24 měsíců ať ho zde zveřejní.
Jinak jestli toho kňoura střelil na naháňce tím Bajkalem, tak porušil § 45 odst. 1 písm. k). Dle § 63 odst. 1 pokuta až do výše 30 000,- Kč a může současně přijít o lovecký lístek až na 2 roky.
Proto je dobré nedráždit hada bosou nohou a takové snímky raději neuveřejňovat, jak ostatně píše v jiné souvislosti v poslední Myslivosti Ing. Kopřiva na str. 16-17.

Odstřel mladé samičí zvěře (28)

autor: Ivan Nedvídek | poslední příspěvek vložen: 12.12.2013 15:30

Zdravím všechny. Téma, které jsem založil není právě teď aktuální, ale za půl roku bude a asi bych na ně v kontextu posledního čísla Myslivosti zapoměl. V článku Marcely Kasinové jednatel ČMMJ Ing. Kostečka Ph.D mimo jiné vyslovil svůj kritický názor na současně uplatňovanou praxi odstřelu mladé samičí zvěře viz str. 27. Podobné názory, týkající se hlavně srnčí měli také někteří staří myslivci i když se (podle mne)nedá říci, že by se dali zevšeobecnit na každou honitbu a na všechny podmínky chovu srnčí. Jaké jsou prosím vaše zkušenosti. Myslíte, že by měla být změněna norma pro ostřel mladé samičí spárkaté? IN

Chov bažantů (7)

autor: Jiří Víšek | poslední příspěvek vložen: 25.11.2013 17:32

Ahoj, přemýšlím o chovu bažantů. Podělte se jaké máte úspěchy, či neúspěchy. V jak velké voliéře chovat a kolik? Budu rád za každý poznatek.

Kuna skalní (1)

autor: Jan Šlosar | poslední příspěvek vložen: 24.11.2013 10:07

Dobrý den,
sháním živou kunu skalní. Pokud by se někomu podařilo chytit do sklopce byl bych za ní rád. Děkuji Jan Šlosar

1 [2] 3 4 5 6 z 6 stran.