Dnes je 21.1. 2018. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Diskuze kategorie - Chov zvěřeVoda v honitbě (8)

autor: Vrba Frantisek | poslední příspěvek vložen: 01.04.2013 20:28

Při pohledu z okna se zdá otázka předčasná,tak že:jak řešite nedostatek vody v reviru?Pokud používáte napaječky,jejich konstrukce,obsah vody,jejich obsluha,a umístnění.

Umístění kachních budek (4)

autor: milano | poslední příspěvek vložen: 29.03.2013 12:30

Jak podle Vás, nejlépe instalujete budky pro kachny ? Každou zvlášť na tyč zaraženou do dna nebo třeba na ponton, několik v řadě vedle sebe? Otvor na jihovýchod a 20-30 cm nad hladinou ? Díky za názory, M.P.

Váhy, mincíře (8)

autor: jirka marek | poslední příspěvek vložen: 30.03.2015 18:36

Zdar chlapi,můžete poradit,kde zakoupit kvalitní váhu,mincíř,pro potřeby sdružení,aspoň do těch 150 kg za rozumný peníz?
Dík Všem za radu a lovu zdar!

Samodosípací krmelce - pro a proti (40)

autor: Čouda | poslední příspěvek vložen: 06.03.2013 14:44

Jak se díváte na samodosípací krmelce? Je to podle vás pro spárkatou zvěř zdravotně dobré , že má celou zimu nepřetržitý přísun jádra a nebo je to spíše na závadu a je lepší to nárazové, kdy se dá do krmítka 2-4 kg, které zvěř za dva dny spotřebuje. Ptám se na to s ohledem na význam slov krmit a nebo přikrmovat. A jak spotřeba krmiva? Mě jedním projde i 200 kg za zimu. Je pravda, že k němu chodí kromě srnčí i vysoká , ale i tak je to docela dost. Takovýchto krmelců mít v revíru 10, tak to sdružení nezaplatí. Pro příští sezonu plánuji krmit směsí sena, ovsa a kukuřicí, vše nahrubo ze šrotovače. Slibuji si od toho nižší spotřebu drahého jádra a vyšší příjem objemového krmiva pro zvěř.

Strakáči (28)

autor: červenka emil | poslední příspěvek vložen: 05.03.2013 18:48

Jaký je váš názor na výskyt strakatých divočáků?Poslední sele které jsem ulovil mělo světlé spárky,středem ryje bílý pruh,celkově světlejší.

Dotace / budky pro kachny, umělé nory (16)

autor: milano | poslední příspěvek vložen: 27.02.2013 10:37

Zdravím Vás kolegové, jaké máte zkušenosti s dotacemi na budky pro kachny, nebo umělé nory ? Papírově to máme připravené, vím jaké jsou podmínky, ale zajímá mne, zdali pak chodí nějaké fyzické kontroly a zejména pak, jestli kontrolují např. i účetnictví MS.

Sháním mládě vrány černé (1)

autor: Zdenda | poslední příspěvek vložen: 10.02.2013 19:50

Dobrý den, chci se zeptat zda se dá někde sehnat nebo koupit mládě vrány černé na ochočení. Děkuji

Drobná zvěř a současná myslivost (2)

autor: PosluchacV | poslední příspěvek vložen: 01.02.2013 19:55

Je až neuvěřitelné, jak se někteří současní myslivci (dle tristních stavů koroptví a zajíců) - nájemci honiteb, s monopolem na vypouštění zvěře i na cizí pozemky, někteří bez tradic chovů drobné zvěře, tomu vyhýbají. Max. vypustí pár ochočených bažantů do zdevastované honitby často jimi samými jako velkovýrobními zemědělci a tím veškerá myslivost s drobnou zvěří končí. Jaké máte zkušenosti vy?

Období nouze (82)

autor: kesl | poslední příspěvek vložen: 24.02.2013 14:58

Vážení kolegové, je někde uvedeno, od kdy do kdy je období nouze pro zvěř? Jak toto máte stanoveno či ošetřeno u vás? L a L!

Za kolik se u Vás vykupuje černá? (36)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 30.01.2013 20:37

Jak to nakousl Honza Slavětínský,za kolik se u Vás vykupuje černá? 50,-Kč jak uvádí Honza je asi nereálná cena. U nás PT 35,-Kč výkup, 25,-Kč odkup pro člena. Někde uvádí, že černá jde do výkupu za 20,-Kč nebo se vůbec nevykupuje. Tak nevím na čem mají pak myslivci zbohatnout:-) Za myslivecký rok zatím uloveno 70 ks a pořád neubývají a neubývají.

Chov černé zvěře (472)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 17.03.2017 17:12

Zas jednou jsem zasurfoval na Videapro.cz a jsou tam dvě videa ze zajímavé přednášky o černé zvěři od Petra Ziegrossera: http://www.videapro.cz/video/403-cerna-zver-sus-scrofa-problematika-1-dil/ a http://www.videapro.cz/video/415-cerna-zver-sus-scrofa-problematika-2-dil/ .
A když jsem tady toto téma založil, tak se rovnou zeptám, jestli se u vás v roce 2012 v odlovu a počtu černé zvěře projevil předloňský žaludový rok.

Žaludy - nabídka (1)

autor: hanczen | poslední příspěvek vložen: 27.12.2012 20:54

Dobrý den,
nechcete někdo letošní žaludy, cca 400Kg.
Jsem z okresu Písek. tel.: 721 777 835

Kniha Srnčí zvěř 1, Pavel Scherer (71)

autor: radekbartik | poslední příspěvek vložen: 25.12.2012 20:38

Možný tip na pěkný vánoční dárek nejen pro myslivce, kniha se právě tiskne a je předpoklad, že by do konce listopadu měla spatřit světlo světa.
Monografie přináší do myslivecké praxe spoustu nových, dosud nikde nepublikovaných poznatků z oblasti biologie srnčí zvěře a vyvrací mýty a dogmata z myslivecké praxe, které byly po desetiletí generalizované a jejichž platnost pozbývá obecného charakteru. S chovem tohoto významného druhu zvěře jsou totiž spojeny mnohé nedoložené údaje, které se předávají z myslivecké generace na generaci následující, a tím se řetězově dostávají chybné informace mezi mysliveckou veřejnost, která má pak o některých aspektech chovu srnčí zvěře zcela zkreslené představy.
Tato publikace umožní čtenáři nahlédnout díky své bohaté fotodokumentaci hlouběji do života srnčí zvěře a dalších méně probádaných oblastí. V knize je velká pozornost věnována záludnostem a úskalím v odhadu věku srnčí zvěře, které myslivce v terénní praxi často provázejí a chybně ovlivňují. Textovou část knihy účelově doplňuje rozsáhlý, ucelený obrazový materiál, který svou autentičností dá čtenáři přehlednou a srozumitelnou formou dostatek informací k nejdiskutovanějším tématům myslivecké praxe a nenechá nikoho na pochybách o správnosti popisovaných skutečností.
Příprava knihy byla časově velmi náročná a neobešla se bez velké trpělivosti. Pořízení obrazového materiálu v množství stovek tisíc fotografií, trvalo bezmála 12 let.
Kniha se skládá z deseti kapit...

Umělá betonová nora (31)

autor: Michal Mirčev | poslední příspěvek vložen: 14.05.2014 19:27

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,jaký nejčastější tvar nory používáte.Rozhodl jsem se pro stavbu umělé nory z betonových trubek, průměru 20cm,s jedním bet.kotlem průměru 50cm.Nora bude mít dvě ramena cca4m dlouhé s menšími záhyby.Ramena budou mít tvar do V. A u v suku bude lomená tak jak je to u přírodních nor.Hodně lidí co jsem se ptal tak mi tento tvar rozmlouvá k vůli průvanu v kotli.Tak by mne zajímalo jaké tvary používáte vy.Popřípadě i jaký materiál používáte.Děkuji za odpovědi.

Rohatá muflona (4)

autor: vody105 | poslední příspěvek vložen: 30.09.2012 19:04

Dobrý den,

Mám dotaz týkající se rohatých muflonek. Máme jich v honitbě velké množství, tak bych se chtěl zeptat, jestli je máme v chovu nechat nebo nikoli. Navíc jsem byl mnohokrát svědkem toho, že tyto rohaté muflonky jsou agresivní a dosti razantním způsobem odráží od krmelců srny, kterých počty se snižují.

Díky za odpověď.

Nabídka (2)

autor: Zoubek Lukáš | poslední příspěvek vložen: 25.09.2012 10:15

Dobrý den

Prodáváme a dovážíme nestandartní výrobky od firmy Provimi.

Konzerva 1240g pro psy kousky i mleté 12,80 Kč bez DPH

Konzerva 415g pro kočky 7,20 kč bez DPH

Paleta cca 588 ks, při větším množství sleva

Více na info 775871221

S přáním hezkého dne Zoubek Lukáš

Lapače paružků (6)

autor: lesni muž | poslední příspěvek vložen: 14.09.2012 08:58

Pěkný den .Používáte někdo na krmelcích lapače parůžků viz.čas mysl.2008
a jake mate skušenosti .Osobně to zkouším 3 roky a mam z lapače na 1 krmelci10 shozů .Bohužel loni byla obrovska uroda žaludů a bukvic takže srnči ke krmelcům chodila až měli srnci shozeno takže loni nic .

Jak jste na tom letos s kachnama (1)

autor: Miroslav Šafr | poslední příspěvek vložen: 06.09.2012 19:32

U nás (Nové Město na Moravě) se zdá že je letos nejméně kachen k lovu za poslední léta. Ačkoliv vnadím u rybníka ječmenem už déle než měsíc létá na něj sotva do dvaceti kachen. Vlastní odchov letos selhal, jeden rybník byl vypuštěný a na místním obecním to všechno pochytala zákonem chráněná škodná. Ve městě na rybníku nějaké ochočené kachny jsou, ale ty k nám do revíru snad ani nedolétnou.

Jak odchovat mládě zajíce (14)

autor: sona134 | poslední příspěvek vložen: 27.09.2013 21:49

Mládě zajíce a návrat do přírody
praha - Stromovka - Včera jsme s kamarádkou vyrvali mládě zajíce psům - naštěstí ještě nepokousané, nejdříveho očichat a pak teprve sežrat. Mám ho doma v t bedně - dnes již pije dost aktivně ze stříkačky - kondenzované mléko. Nevím jak je staré - neumím to poznat. Přála bych si ho následně vypustit do přírody. Lze to? Pokud ne, lze ho ochočit a mít doma? Volím ten návrat,do přírody - jen jsem zjistila, že záchranné stanice je moc nevypouštějí a odsoudit ho k životu v kotci nechci :(. někde jsem četla, že i doma odchovaní zající neztrácí plachost a lze je vypouštět. Díky za názory a příspěvky. Omlouvám, zda je příspěvek mimo téma - ale nevěděla jsem kam ho vložit. Děkuji za pochopení a věřím, že mi tu někdo poradí.

Petice „Za obnovu zemědělské krajiny“ (10)

autor: Honza Kraus | poslední příspěvek vložen: 24.07.2012 12:20

Zdar kolegové,co si myslíte o petici "http://www.myslivost.cz/Aktuality/Petice--Za-obnovu-zemedelske-krajiny-.aspx".??? Za sebe a naší honitbu jsem všema deseti pro, a klidně ji podepíšu. Podle mého názoru by se do této aktivity měli zapojit především OMS a všem MS dát na vědomí, že vůbec nějaká petice existuje. Na druhou stranu si myslím, že naši zákonodárci se tímto "malicherným" problémem vůbec nebudou zabývat. Je za "pět minut dvanáct" a lepší udělat něco než nic. Honza Kraus

1 2 [3] 4 5 6 z 6 stran.