Dnes je 20.10. 2018. Slunce výchází v 7:26 a západá v 17:56 | Měsíc výchází v 16:42 a západá v 2:17

Diskuze kategorie - Chov zvěřeJak jste na tom letos s kachnama (1)

autor: Miroslav Šafr | poslední příspěvek vložen: 06.09.2012 19:32

U nás (Nové Město na Moravě) se zdá že je letos nejméně kachen k lovu za poslední léta. Ačkoliv vnadím u rybníka ječmenem už déle než měsíc létá na něj sotva do dvaceti kachen. Vlastní odchov letos selhal, jeden rybník byl vypuštěný a na místním obecním to všechno pochytala zákonem chráněná škodná. Ve městě na rybníku nějaké ochočené kachny jsou, ale ty k nám do revíru snad ani nedolétnou.

Jak odchovat mládě zajíce (14)

autor: sona134 | poslední příspěvek vložen: 27.09.2013 21:49

Mládě zajíce a návrat do přírody
praha - Stromovka - Včera jsme s kamarádkou vyrvali mládě zajíce psům - naštěstí ještě nepokousané, nejdříveho očichat a pak teprve sežrat. Mám ho doma v t bedně - dnes již pije dost aktivně ze stříkačky - kondenzované mléko. Nevím jak je staré - neumím to poznat. Přála bych si ho následně vypustit do přírody. Lze to? Pokud ne, lze ho ochočit a mít doma? Volím ten návrat,do přírody - jen jsem zjistila, že záchranné stanice je moc nevypouštějí a odsoudit ho k životu v kotci nechci :(. někde jsem četla, že i doma odchovaní zající neztrácí plachost a lze je vypouštět. Díky za názory a příspěvky. Omlouvám, zda je příspěvek mimo téma - ale nevěděla jsem kam ho vložit. Děkuji za pochopení a věřím, že mi tu někdo poradí.

Petice „Za obnovu zemědělské krajiny“ (10)

autor: Honza Kraus | poslední příspěvek vložen: 24.07.2012 12:20

Zdar kolegové,co si myslíte o petici "http://www.myslivost.cz/Aktuality/Petice--Za-obnovu-zemedelske-krajiny-.aspx".??? Za sebe a naší honitbu jsem všema deseti pro, a klidně ji podepíšu. Podle mého názoru by se do této aktivity měli zapojit především OMS a všem MS dát na vědomí, že vůbec nějaká petice existuje. Na druhou stranu si myslím, že naši zákonodárci se tímto "malicherným" problémem vůbec nebudou zabývat. Je za "pět minut dvanáct" a lepší udělat něco než nic. Honza Kraus

Srnčí říje (30)

autor: Mastris | poslední příspěvek vložen: 11.08.2016 22:41

Tak co, jak to u vás vypadá s říjí? U nás zatím nic moc.Jižní Morava - Slovácko

Bekání srn (13)

autor: Petr Havlín | poslední příspěvek vložen: 11.07.2012 13:58

Stalo se mi několikrát-dnes zrovna dvakrát,že na mě bekala srna. Je to normální projev chování,nebo mám štěstí na výjimečný jev? Bekání je to takové vyšší a pravidelné, na rozdíl od srnce, který beká takovou kadenci od nejsilnějšího do slabších odstínů a zrychluje.Díky za odpovědi.

ČERVEN - Měsíc myslivosti (23)

autor: Michal Zimanzl | poslední příspěvek vložen: 04.06.2012 15:36

Dobrý den. Chlapi chystáme se dát upozornění na všechny vstupní cesty do honitby co se měsíce myslivosti týče, nemáte prosím Vás někdo nějakou předlohu nebo odkud stáhnout? Děkuju M.

Chov a lov srnčí zvěře (70)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 16.05.2013 09:06

Po kritice figiho na mou adresu u fotografie ročka jsem šel do sebe :-). Proto zakládám úplně nové vlákno, kde se budu snažit předkládat fotografie a videa mých sporných srnců. Už mám jednoho (dnešního) připraveného, jak ho nahraju, tak ho tady zvěřejním.

Dubnová srnčata (2)

autor: červenka emil | poslední příspěvek vložen: 27.04.2012 22:39

23.4.kolega potkal při kontrole jezevčích nor letošní srnče.
Zdá se mi to dost brzo ,1 května jse pře XX léty srnče viděl.

Zemědělské dotace využitelné pro myslivost (2)

autor: Lidolovec | poslední příspěvek vložen: 06.04.2012 17:11

Setkávám se tady s názory, že zemědělci dostávají dotace a myslivci néé.:))
Vzhledem k tomu, že myslivost byla běžně chápána jako součást aktivit vlastníka -lesníka, či zemědělce před r. 1948 (pak vlastně soukromé vlastnictví bylo zlikvidováno) a dodnes někteří mají úhel pohledu jiný, prosím, kdo máte zkušenosti s čerpáním dotací, aby přispěli se svou troškou do mlýna.
Sám sem přidám různé detaily neporušení podmínek čerpání dotací, využitelné pro myslivost.

Srnčata vs. "rotačky" (17)

autor: Petr Paul | poslední příspěvek vložen: 13.04.2012 18:26

Vím, že je ještě poměrně brzy, ale vzhledem k výši škod na šrnčatech v době sečení trav v minulém roce, bych se Vás chtěl kolegové optat na Vaše osvědčené způsoby, jak zachránit bezmocná srnčata..- procházení se psem, radia, rušičky atd..díky

Odchov kachňat (2)

autor: Jarda Březina | poslední příspěvek vložen: 10.04.2012 07:34

Zdraím, potřebuji radu. Chceme s kamarádem zkusit letos odchovat kachny. Budeme kupovat jednodení. Máte někdo zkušenosti, jak postupovat. Něco jsem si přečetl, ale budu rád, za každou novou informaci. Díky.

Přepište učebnice, zjistil jsem, že je vše jinak :-) (7)

autor: Jarda Březina | poslední příspěvek vložen: 05.03.2012 08:10

Http://www.novinky.cz/domaci/260675-zacatek-brezna-je-necekane-jarni-vyletaji-vcely-a-namlouvaji-se-lisky.html

Chlapi, připravte se na opětovné kaňkování a pozor na slepice :-) takto jsem se, už dlouho nezasmál...

Zimní údržba kachních budek (10)

autor: Petr Paul | poslední příspěvek vložen: 13.02.2012 11:04

Chtěl bych poprosit o radu ty z Vás, kteří mají v honitbě kachní budky... - rybníky jsou zamrzlé, takže nejlepší čas na jejich údržbu, čištění atd.. - ale nejvíce by mne zajímalo -plníte budku "něčím"?? - sláma, seno atd??
děkuji za rady

Likvidace prasat ve světě (86)

autor: Jaromír K | poslední příspěvek vložen: 30.01.2012 19:57

Právě jsem shlédl na Nat.Geo. jak likvidují prasata v Austrálii. Tak jak se u nás vakcinují lišky,přesně tak shazují z letadla u nich otrávené maso pro tyto prasata. Velkou radost měl pán na záběru,když našli otrávené prase ve stáří lončáka. Já vím,že jim tam prasata dělají obrovské škody,ale jsem rád,za tu naši Myslivost,ať je momentálně jakákoliv. Co vy na to?

Drobná zvěř (85)

autor: Matěj Fous | poslední příspěvek vložen: 15.01.2012 10:22

Je po lovecké sezoně této zvěře,je vhodný čas na polemiku jak jste byli kde spokojeni,co se kde povedlo a co nikoliv.A také názory na zlepšení,pokud to už náhodou nemáte někde tak dobré,že už to více zlepšit nejde, v každém případě jak jste jakéhokoliv zlepšení dosáhli! Začnu u nás - tedy východ stř.kraje. Zajíc i bažant většinou slabota, lov převážně silně omezen,někde i úplně zrušen,a to i v tradičních honitbách na drobnou. Tam kde zemědělci opakovaně používají totální herbicidy (např.Roundup) a také tráví hraboše granulemi zmizel zajíc téměř na nulu,z tzv.biopásů se podle předpoladů staly velkovýrobny myší kam se stahují predátoři a je to horší než bylo. Dejte někdo z vás, kde se vám alespoň něco daří návod jak na to. Predátoři jsou jasné, ale ten zákon - i kuna je od jara hájená!

Ondatra pižmová (7)

autor: Matěj Fous | poslední příspěvek vložen: 02.01.2012 23:15

Po upozornění že v rákosu pod mlýnem jsou nutrie jsem to o vánocích ověřoval a zjistil jsem,že se patrně jedná o ondatry,o kterých u nás posledních asi 10 let nebylo ani památky.Pamatuji ale,že zhruba před 40ti lety dobří lovci dokázali u nás ulovit i více než 100 kusů za sezonu,což byl slušný přivýdělek.Jak jste na tom s touto zvěří u vás a jak s lovem či popř.kožešinou ? Prosím lokalitu a rozsah výskytu,popř.způsob a množství lovu a jak co s kožešinou.To pro zajímavost a přehled,já je u nás -vých.část stř.kraje- zatím lovit letos nehodlám.Děkuji.

Uhynulý zajíc versus veterinární rozbor (9)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 13.12.2011 09:16

Kolega nedavno našel uhynulého zajíce, tak jsme ho ze zvědavosti poslali na veterinární vyšetření. Dnes došel papír. Tularemie i brucelosa nula. Patologické vyšetření konstatovalo zvětšená ,křehká játra a překrvenou slezinu. Jinak silný zdravý zajíc. Vše následkem nějaké pozvolné otravy,nespecifikovatelné...V podstatě neřešitelná situace potvrzující každoroční uzavřený kruh, kdy se z jara zajíci objevují a z podzima zmizí....

Přemnožené srnčí (92)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 16.10.2012 07:59

Nedávno jsme zde probírali úbytek srnčí zvěře. V příspěvku o lapacím zařízení na černou bylo nadhozeno, co by se mohlo stát v případě přemnožení srnčí zvěře. Ne co by se mohlo stát, ale co se stalo Vám mohou potvrdit myslivci z Chelčic. Místnímu zemědělskému podniku ,který provádí sadařství, se nelíbil výsledek provedeného sčítání srnčí zvěře.Na základě provedení nezávislého sčítání byl počet mnohonásobně vyšší a proto i několikanásobně museli zvýšit odstřel. Pět let po sobě museli nastřílet ,nepíši ulovit,protože lov má být uvážený, 200 ks.To si nedovedu ani představit.Letos prý již to nenastřílí. Někdo rozhodne a v případě, že se tak nestane máte smolíka.

Přikrmování zvěře (66)

autor: Fesoj | poslední příspěvek vložen: 06.02.2015 21:33

Pomalu ale jistě nastává čas nouze... Páni kolegové, čím krmíte, v jakých intervalech a jak zvěř bere ? Já zatím přikrmuji pouze ovsem, ale ani o ten ještě srnčí nejeví žádný velký zájem, vydrží mi v korýtku třeba 3 dny, zatímco v opravdové nouzi bych mohl zakládat 3x denně. Se senem a jeřabinami zatím vyčkávám.

Kritéria odstřelu dančí zvěře (16)

autor: Harald Altmann | poslední příspěvek vložen: 01.12.2011 17:28

Nevíte někdo, kde by se daly dohledat informace ohledně správného odlovu dančí zvěře? Jde mi hlavně o vyhodnocení odstřelového daňka podle založení paroží.

1 2 3 [4] 5 6 z 6 stran.