Dnes je 23.1. 2019. Slunce výchází v 7:42 a západá v 16:35 | Měsíc výchází v 19:41 a západá v 9:17

Diskuze kategorie - Chov zvěřePřikrmování zvěře (66)

autor: Fesoj | poslední příspěvek vložen: 06.02.2015 21:33

Pomalu ale jistě nastává čas nouze... Páni kolegové, čím krmíte, v jakých intervalech a jak zvěř bere ? Já zatím přikrmuji pouze ovsem, ale ani o ten ještě srnčí nejeví žádný velký zájem, vydrží mi v korýtku třeba 3 dny, zatímco v opravdové nouzi bych mohl zakládat 3x denně. Se senem a jeřabinami zatím vyčkávám.

Kritéria odstřelu dančí zvěře (16)

autor: Harald Altmann | poslední příspěvek vložen: 01.12.2011 17:28

Nevíte někdo, kde by se daly dohledat informace ohledně správného odlovu dančí zvěře? Jde mi hlavně o vyhodnocení odstřelového daňka podle založení paroží.

Plné bachyňky (58)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 05.12.2011 17:07

Začínají naháňky a hned máme dilema. Při minulé naháňce byla ulovena bachyňka a měla v sobě selátka krátce před metáním. Včera opět bachyňka do 50 kg a následně bylo zjištěno, že měla v rákosí selátka maximálně 14 dnů stará, které pochytali psi. Střelci neměli pražádnou radost ze svých úlovků.To se nám za poslední roky nikdy nestalo, přitom se jednalo se lončačky. Jakou s tím máte zkušenost u vás

Bezobojkoví bažanti na prodej (2)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 11.10.2011 07:02

Nevím, zda se na tomto webu může inzerovat,v případě že ne, tak mne vymažte.
Má-li někdo zájem o hotové bažanty k zazvěření či na hon,tak sousední MS nabízí odprodej svých bažantů z důvodu odřeknutí honů od zahraničních hostů. Jednalo by se převážně o bezobojkové bažanty-kohout 180,-Kč, slepice 120,-Kč v počtu 200-300 ks,zaráží mne to, ale zatím se nechytají a není žádný zájem.

Současné zhodnocení mysliveckého roku (11)

autor: Ivo Ondráček | poslední příspěvek vložen: 12.10.2011 00:17

Tak jak jste na tom u Vás? Situace u nás ve srovnání s loňskem. Spárkatá: Srnčí zvěře je třetina nebo dokonce čtvrtina. Černá šla rapidně nahoru, takže vidím stopu či ryto od samotného kusu často i jednou za měsíc:) Každopádně živého čuníka jsem letos neviděl. Z drobné: Koroptve - oproti loňsku nevidno, uvidím co se ukáže na sněhu. Kačeny - katastrofa, i kdyby nebylo ocelového nesmyslu, je jich desetina než vloni. Zajíc - ten vypadá nadějně, je vidět více než vloni. Bažant - asi nastejno, aspoň podle toho jak kodrcali. Oboje se uvidí na honech. Škodná: Lišky - miliony a miliony, už jsem letos viděl minimálně tři, na náš revír strašný kvanta!!!:) U nás vyvedeny minimálně čtvery liščata. Kuny - vidím o hodně méně než vloni. Dravci - stejně jako u kačen, proti loňsku je jich desetina. Krkavcovití: řekněme polovina. Straky dost zmizly, sojky, vrany, krkavci nastejno.

Toť takový stručný výčet. Pokud hodnotím lovecké vyžití/ulovitelnost zvěře a dojmy z pozorování na čekaných, dostává ode mne letošní rok 4 z 10ti. Zatím, můžu jen doufat v překvapení na honech a pohyb škodné na sněhu. Ten stál vloni za nic, aspoň tady snad bude zlepšení...:)

Zajíc (3)

autor: rici czech | poslední příspěvek vložen: 11.09.2011 21:08

Zdravím přátelé ,v posledních dnech při pochůzkách se psem nacházím větší množství padlin zajíců.Kokcidioza?U nás obvykle v srpnu jsme zaznamenávali občasné ůhyny ovšem letos jsou z mého pohledu ztráty daleko větší.Takže prvotní jarní nadšení z vcelku slušného přírustku vzalo za své.Jak to vypadá u Vás?

Pachové ohradníky a modré odrazky kolem silnic (1)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 05.09.2011 17:00

Jakou s tím máte zkušenost a používáte je? V našem MS na Prachaticku jsme nejdříve jeli na zkušenou do Bavorovic u Hluboké nad Vltavou, kde s tím asi začali jako jedni z prvních. Dovezli modré odrazky z Německa, samovýrobou ze starých patníku udělali podklad a nainstalovali. Údajně se má jednat až o 90% účinnost na ztrátách na srnčím o proti letům minulým. U nás to zkoušíme v kombinaci s pěnou-pachovým ohradníkem. Vyhodnocení ještě nemáme, ale modré odrazky skutečně na srnčí platí. Když pojedete od Budějovic po hlavních tazích, tak už skoro všude jsou. Nevím zda místní MS dostávají na toto opatření nějaké dotace, ale asi jako všude jinde se dělá práce za jiné z vlastních zdrojů. Některé kraje to hradí, ale musí být uvedeno, že je to ochrana majetku(vozidel) před střetem se zvěří. V obráceném pořadí nedostanete nic.

Srnčí zvěř (84)

autor: Josef Hanzlík | poslední příspěvek vložen: 27.01.2012 11:47

Tak to tedy zkusme.Na"Dnes"se rozjíždí diskuze o chovu,lovu,kvalitě a případném úbytku srnčí zvěře.Abychom toto vlákno neobsadili,zakládám na tohle téma vlákno nové.

Lišče (1)

autor: Milan Zelinka | poslední příspěvek vložen: 26.07.2011 22:11

Nechtěl by někdo letošní lišče které bylo chycené do sklopce. Mám je ve velké kleci. Odběr ihned. Milan

Nacházíme v honitbě těla zajíců bez hlav (9)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 18.07.2011 14:09

Už třetí nalezený dospělý zajíc, který nemá hlavu. Včera ráno jsem našel další tělo dospělého zajíce, jinak nenačatého, který neměl hlavu, jak oddělenou po gilotině. V louce na místě nálezu bylo podle uválené trávy a vlny vidět, že bojoval o život,který prohrál.
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Lámeme si hlavu, co nám ty zajíce morduje. Kuna zabijí a kořist požírá od hlavy, ale kuny u nás byly,jsou a budou a nikdy v minulosti jsme takové zajíce nenacházeli a že by si kuna troufla na dospělého a zdravého zajíce? Možná, ale tři trupy v lokalitě 2 km honitby?. Pokud by ho ulovila liška, tak by ho nesla liščatům nejspíš do krytu - v současné době do řepek, obilí atd a liščata by zajíce určitě načala i od měkka. Pes nebo dravec také.Za poslední tři roky byl v naší lokalitě dvou honiteb několikrát viděný i rys ostrovid. Vysočina - Ledečsko. Co si o tom myslíte? Díky za názory. Honza

Černá zvěř (53)

autor: Petr Havlín | poslední příspěvek vložen: 08.09.2014 12:23

Neustále vysvětluji svým laickým kamarádům problém regulace počtů černé zvěře.Sami se mě na to totiž ptají.Dnes jsem se díval na předposlední díl pořadu Tisíc let české myslivosti o chovu černé v oboře Sedlice.Oborník tam vysvětloval,že populaci udržují v poměru 3 ku 1 ve prospěch kňourů a hlavní odlov dělají v selatech.Z toho plyne nejen vysoká hodnota trofejí,ale hlavně lepší kontrola stavů této zvěře.Osobně si myslím,že neustálým chráněním bachyní a lovem mladých kňourků budou stavy i nadále nezadržitelně stoupat.Jaký je váš názor a hlavně dlouhodobé zkušenosti.Lovu zdar!

Srnčata (4)

autor: Václav Pašek | poslední příspěvek vložen: 24.06.2011 12:54

Jak jste na tom letos s počtem srnčat? Také je u vás mnohem menší počet, než co chodilo plných srn? Čím si to případně vysvětlujete? Díky. V.P.

Dančí zvěř- úniky z obor? (7)

autor: červenka emil | poslední příspěvek vložen: 22.06.2011 07:03

V naší honitbě se začína objevovat dančí již asi druhým rokem.Vokolí jsou dva oborní chovy (původně farmové).Údajně je chovatele vypouštějí stí,že se jim na říji stáhnou spět.Máte stím někdo skušenosti.

Zajíc a koroptev (9)

autor: Jiří Gabriel | poslední příspěvek vložen: 14.08.2011 20:23

Matěj Fous: Netrpělivě čekám až sepíšeš a pověsíš sem jak je to s těmi zajíci a koroptvemi jak jsme se bavili v Roudné.
1/ Proč je dobré je lovit?
2/ Proč není možné je chovat ve velkých honitbách?
Otázek mám víc ale to probereme až sem něco napíšeš abych Tě nenarušoval koncept.

Krmná směs BŽ (3)

autor: Michal Zimanzl | poslední příspěvek vložen: 27.04.2011 20:25

Dobrý den. Můžete někdo poradit dávkování na 1 kus/den u BŽ 1, BŽ 2, BŽ 3 a BŽ V? DÍKY M.Z.

Určování věku divočáků (18)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 12.07.2011 13:13

Jelikož se v sousedním vláknu Ulovení bachyně v době hájení téma zvrhlo v určování věku u divočáků ze stádia vývinu chrupu, tak pro toto zajímavé téma zakládám novou diskuzi. Večer do fotogalerie přidám dvě čelisti úhynů, ať je o čem se bavit a ať jsem o něco moudřejší :-).

Políčka pro zvěř (21)

autor: Milan Soukup | poslední příspěvek vložen: 23.04.2013 17:47

V letošním roce potřebuji obnovit nějaká políčka pro zvěř. Jedná se hlavně o dančí. Zatím mám v plánu oves/nechat stát, krmnou kapustu a díky laskavosti Matěje Fouse topinambur. Máte někdo zkušenosti s něčím dalším nebo co by jste mi případně doporučili? Díky. MS

Hřivnáči (8)

autor: Zdeněk Ondruch | poslední příspěvek vložen: 06.03.2011 08:59

Dnes jsem viděl prvního hřivnáče, jak jsem byl dopoledne s pejskem v polích.Jak je to u vás? Už je tam máte taky?Z

Jelení dlouhověkost (33)

autor: Děda z lesa | poslední příspěvek vložen: 19.05.2011 21:01

Na Silvariu a následně v dnešním Světě myslivosti se objevily zajímavé články z NP Šumava - tři zjevně přestárlí jeleni byli zasláni k posouzení věku na Mendelovu univerzitu v Brně s výsledkem : 18, 21 a 24 let (!)
U nás nejstarší jelen (někdy z let 1975-6) je 13ti letý a byl nalezen jako úhyn věkem, dovedete si někdo představit v honitbě jelena staršího 15ti let ?
Asi je na Šumavě lepší voda nebo rysí popohánění jim prodlužuje život - každopádně toto zjištění popírá všechny učebnice a odborné články o věku jelenů.

Sele divočáka (5)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 26.02.2011 20:57

Nevíte prosím někdo kdo má na prodej živé sele(kňourka) v okolí Uh.Hradiště? dík

1 2 3 4 [5] 6 z 6 stran.