Dnes je 5.08. 2020. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Diskuze kategorie - Ostatní"Myslivecky restituce" (4)

autor: prroud | poslední příspěvek vložen: 23.03.2013 09:18

Jo,narazim na cirkevni restituce,ale z hlediska prirody a myslivcu.Jak to vidite a co vas napada,kdyz si zjistite,co na Slovensku udelaly cirkve s lesnim porostem,a to i v narodnich parcich,na uzemich jim "vracenejch"?Prej cirkev nema majetky a nechce majetky,jen kazat bozi slovo,hmmmm.Navic i o ty nakradeny upalenejm "kacirum" prisla,jak se k nim muze hlasit? A kde je to drevo? V zahranici! Nevysadili na holinach ani jedinej semenacek.Dohledatelny na netu.Vase nazory? Nebo az teprv kdyz vam prijdou vykacet honitbu?A jenom takovy: tytytyty,aby se nereklo?........

Keře (29)

autor: Jaroslav Rejdák | poslední příspěvek vložen: 24.03.2013 13:32

Dobrý den. Mám dotaz. Blíží se jaro a chtěl bych se zeptat, jestkli někdo nemáte zkušenosti s výsadbou keřů. Jde mi o doplnění keřového patra na krajích remízků a mezí. Kdy je ideální keře vysadit? Co jste vysazovali a s jakým výsledkem? Popřípadě co byste vysazovali? Šípek, hloh, bez, trnku, ostružiník? Popřípadě v jakém množství u sebe? U ovocných stromů se říká, že se mají dávat po dvou. Platí to i u keřů? Prostě všechno, co Vás ohledně tohoto téma napadne.
J. Rejdák.

Sluky (17)

autor: jeden hajnej | poslední příspěvek vložen: 15.04.2013 07:35

Ač to momentálně nevypadá, jaro se blíží. Špačci dorazili už i do Krkonoš, za chvíli tu budou i sluky. Chodíte "na ně"?, dnes samozřejmě bez flinty. A co pamětníci, nebyl by nějaký zážitek:-) Díky.

Jak dál s M-F v roce 2013? (26)

autor: abcd | poslední příspěvek vložen: 15.10.2013 18:01

Jelikož jsem byl některými uživateli donucen opětovně šáhnout do zdrojového kódu těchto stránek, zakládám opět toto téma.
Bohužel jsem zjistil, že úprava stránek pro mou (nebo mnou pověřenou osobu :-)) snadnější a rychlejší administraci těchto stránek, je na delší programování a že šáhnu do všech stránek, tak jsem se rozhodl web kompletně předělat. Taky mě k tomuto rozhodnutí vedlo to, že v roce 2011 když jsem fórum rozjížděl jsem ho dělal hodně narychlo a tudíš hodně blbě (ale to zjištuji po čase provozu u všech stránek co jsem dělal :-)) a už to chce trošku popostrčit kupředu. Funkčnost a do určité míry vzhled se budu snažit pochopitelně během přestavby ponechat.
Tento přípsěvek jsem napsal jako uživatel abcd :-), protože jsem zkoušel novou antispamovou kontrolu při registraci, pač poslední dobou se nám to tady hemží spamery.

Radek Chadim

Pozůstalost po myslivci (3)

autor: Zdeněk Muller | poslední příspěvek vložen: 08.03.2013 18:49

Dobrý den, zůstalo mi po dědovi který byl myslivec několik dalekohledů asi 5 kusů. Je to opravdu pěkná sbírka... U mě nejsou k využití tak bych je chtěl nabídnout k prodeji. Děda se o optiku zajímal proto je jich více a tím pádem jsou i v perfektním stavu.Pokud by měl někdo vážný zájem mohu poslat fotky. Nechci tady z toho dělat nějakou soukromou inzerci ale chtěl bych aby se tyto dalekohledy dostali do dobrých rukou k lidem kteří tomuto rozumí a hlavně tomu hoví.
S pozdravem Zdeněk Muller

Email: zdenek_muller@seznam.cz

Dřevotříska na stěny posedu? (43)

autor: Ivo Ondráček | poslední příspěvek vložen: 18.03.2013 16:43

Na jaře nás čeká TAKOVÁHLE hromada oprav/rekonstrukcí i stavby zbrusu nových posedů. A už mě vážně nebaví shánět prkýnka po všech čertech, abysme obložili všechny stěny aspoň jedné jediné kazatelny. A že to je nějakých prkének, ono se to nezdá, ale je to metrů a metrů že...!

Co dřevotříska? Slyšel jsem názory, že se to kroutí a že to spouchne a... ale myslím si, že by nemuselo být tak zle.
Osobně bych radši udělal každou stěnu ze dvou předpřipravených "čtverců" dřevotřísky, než tloukl vedle sebe 54 prkének co stěnu... Chytit to z každé strany na 4-6 vrutů a mám vyhráno...což???

 (3)

autor: Mastracek | poslední příspěvek vložen: 07.03.2013 20:03

Dobrý rád bych se Vás zeptal, co si myslíte o Mendlově vysoké škole v Brně - obor lesnictví. Teď se rozhoduji na kterou VŠ se mám hlásit. Mým velkým koníčkem je příroda a myslivost. V dnešní době je, ale těžké vybrat si školu, tak aby mě bavila a hlavně, abych po vystudovaní našel někde uplatnění.
Studovali/studujete někdo na této VŠ, a byl by jste někdo ochotný, mi o ní napsat něco víc ?
Myslíte,že je reálné se potom někde uplatnit?
Byl bych rád kdyby se mi ozval i někdo, kdo na ní právě studuje.
Moc děkuji za všechny případné rady a zkušenosti.

Roudná 2013 (391)

autor: Václav Sládek | poslední příspěvek vložen: 08.06.2013 11:28

Je sice prvního března ale čas letí tak si dovoluji odevřít téma letošního srazu.Zapoměl jsem že na srazu 2012 se domluvil termín 2013 na poslední víkend v květnu.To je pá.24-ne.26.5.

Dnes (132)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 31.03.2013 18:08

Březnové dnes.

Ethanol E85 (5)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 02.03.2013 13:52

Jezdíte někdo na ethanol? děláte přestavby? co na to suzuki,samík jimny atd? je vůbec ta přestavba nutná? v Myslivosti byl inzerát že to stojí 4tis kč. dík

Solární elektrárny kontra bioplynky (19)

autor: Ron Gordon | poslední příspěvek vložen: 22.02.2013 11:36

O tom, že naši zemědělskou půdu ovládly solární elektrárny a velkoplošně pěstované komodidy pro bioplynky a bionaftu nelze pochybovat. Jaký je Váš názor na to, co je z těchto dvou zel horší pro zvěř a přírodu ? Nějak mně nabudil příspěvek kolegy Tataláka v jiném vláknu k solárním panelům. Když posoudím solární elektrárny, tak ty mimo narušení vzhledu krajiny nijak neničí půdní fond, po skončení doby životnosti a zdemontování pod nima zůstává odpočatá půda, která se dá ihned využít k zemědělské produkci. V době její existence může poskytovat vhodné prostředí pro drobnou zvěř či ptactvo. Zemědělská půda, která je používána k pěstování plodin pro bioplynky je soustavně ždímána bezohledným střídáním řepka- kukuřice. Pěstuje se zpravidla na velkých lánech a při tom kolik chémie se při pěstování používá je podivuhodné, že se tam ještě nějaká zvěř zdržuje.

Kazatelna x myši (20)

autor: Jaroslav Rejdák | poslední příspěvek vložen: 18.02.2013 22:46

Mám pocit, že už se to tu někdy řešilo, ale nemůžu to najít. Jakým způsobem řešíte ochranu kazatelen proti myším? Především pokud v ní máte sedačku, popř. nějaké čalouněné židle a pod.

Dalekohled Fomei LEADER 8x56 DCF FMC (1)

autor: Milan Lukeš | poslední příspěvek vložen: 13.02.2013 16:42

Máte prosím někdo zkušenost s tímto dalekohledem?

Vyšetření černé zvěře (7)

autor: Milan Lukeš | poslední příspěvek vložen: 12.02.2013 22:28

Kolik procent ulovené černé zvěře za myslivecký rok se musí nechat vyšetřit?A jak dlouho se musí uchovávat doklad o vyšetření?Děkuji...

Počasí (190)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 25.06.2014 11:28

Rozhodl jsem se založit téma Počasí jako večné vlákno o tom, co nás, myslivce, velkou měrou ovlivňuje :-).

Co vám chybí v loveckých obchodech - eshopech (63)

autor: Jura85 | poslední příspěvek vložen: 21.02.2013 11:05

Ahoj, myslím, že takové téma tu ještě nebylo, zajímalo by mne, co vám chybí v loveckých eshopech,nebo obchodech. Mně například chybí u většiny obchodů jednak zvláštní přístup k zákazníkovy a mnohde naprostá nevědomost a nezájem o to, aby zákazník dostal požadované informace v požadované kvalitě. Ovlivnilo by toto váše rozhodnutí knákupu?

Paroží srnců (2)

autor: Jaroslav Rejdák | poslední příspěvek vložen: 03.02.2013 11:01

Pánové mám dotaz. Na honě 30.12. jsem u sousedů viděl celkem 3 srnce, jeden měl shozeno, ale dva srnci měli nasazeno a paroží v lýčí. Jeden (nejspíš roček) měl špice cca do 3\4 slech a druhý byl krásný vysoký šesterák cca 10 cm nad slecha. Taky v lýčí. Měl jsem je na pár metrů, takže jsem se snad přehlédnout nemohl. Chvíli jsem na to koukal jako husa do flašky a pak jsem to nějak přešel. No a včera mi říkal kolega, že má stejnou zkušenost z jiné honitby. Nesetkal jste se s tím už někdo, aby srnci měli nasazeno v lýčí prakticky hotové paroží už v prosinci? Předpokládám, že výskyt tolika parukáčů je vysoce nepravděpodobný.

Představy o myslivosti (26)

autor: prroud | poslední příspěvek vložen: 02.02.2013 11:22

Tady si kazdej muze napsat svuj nazor na myslivost,napady,pripominky,pohadat se o ne a nechat si vynadat i muze souhlasit:-)

Dnes (199)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 28.02.2013 21:17

Únorové dnes.

Pro Radka (32)

autor: martes | poslední příspěvek vložen: 24.02.2013 15:21

Radku,Ty jsi tohle forum založil když to u Kasinů začalo umírat.Já osobně jsem Ti za to vděčný,protože jsi to udělal supr.Nezlob se na mně,ale pokud to tady bude takhle dál pokračovat ,tak to tady dopadne stejně.Jde mi to proti srsti,ale musím takhle reagovat na poslední vývoj diskuze,od některých účastníků.
.Zdenek. L.L.

1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 ... z 17 stran.