Diskuze kategorie - OstatníPokousaná ovce (10)

autor: Miloslav Pletánek | poslední příspěvek vložen: 26.04.2013 20:05

Ahoj mám dotaz když odkrvim turistickým psem pokousanou ovci (pražané vyrazili do přírody) co stejně zemře i když 2x dostala antibiotika mohu s ní nakrmit psa? Říkám si totiž kdoví jaké jehněčí "maso" jedí psy v granulích a tak bych mu chtěl přilepšit jenom nevím jestli ovce nemá tetanus. Domnívám se, že když mi jí přivezou ještě živou tak když jí odkrvím bude to stačit. Nevíte co se děje se zvířaty když si pro ně přijede kafilerka? Spálí se, nebo končí to maso po tepelné úpravě v nějakém tom krmení pro zvířata? Předem díky za případné odpovědi. Míla

Malorážková střelnice (7)

autor: Pavel Toman | poslední příspěvek vložen: 07.04.2013 13:54

Přátelé,krajani.
Máte někdo zkušenost, která se odehrála v poslední době,dle současné legislativy ohledně vybudování malorážkové střelnice? Jde mi o to,jaká příkoří mohou nastat při eventuální úvaze o výstavbě.Chuť je,ruce zdravé taky, ale kolik obroku si žádá ouřední šiml?
S díky P.T.

Upozornění na volné pobíhání psů (16)

autor: Jura85 | poslední příspěvek vložen: 06.04.2013 14:21

Ahoj, chtěli bychom instalovat tabule pro turisty, aby nenechávali volně pobíhat psy, nemáte někdo nějaký leták s fotkami, nebo neexistuje někde nějaký vzor. Pokud by ho někdo měl a byl by tak hodný a zaslal ho, budu mu velmi vděčný. Děkuji email na mne info-upl@emai.cz

Sněhová kalamita na Moravě vs. zvěř (16)

autor: Tomáš Peroutka | poslední příspěvek vložen: 01.04.2013 20:46

Srdečně zdravím. Vzhledem k tomu, že u nás na Moravě připadlo místy i 50 cm sněhu a na Chřibech, v jejichž okrajové části bydlím okolo 30 cm sněhu, mám vážnou obavu o osud letošních selat a zvěře vůbec. Prognózy vývoje počasí nejsou dobré, protože kvůli nízkým tepltám bude sníh odtávat velmi pomalu.
Pro mě v této situaci platí jedno - končím s lovem černé a budu více přikrmovat.Myslím, že se jedná o stav nouze, kdy by měl platit zákaz lovu.

Dnes (139)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 04.05.2013 20:26

Dubnové dnes.

Pronájem honiteb LČR (34)

autor: Jarda Březina | poslední příspěvek vložen: 30.03.2013 09:27

Tak dnes je na řadě první várka nás všech, kteří se snaží pronajmout honitbu od LČR. Jak jste dnes dopadli kolegově, jestli jste byli v dnešním termínu na otevírání obálek. LČR to mají krásně vymyšlené, ten kdo dnes neuspěje, má šanci jít do další honitby, protože další výběrovka je, až 9.4.2013, tudíž naše honitba, bude 9 dní bez majitele. Myslím, že je to nezákonné, protože v období nouze je třeba přikrmovat, nejen to, ale nabalují se na to další věci. V tuto chvíli nebudeme moci do honitby, pouze jako vyletníci. Nejen, že LČR zahubily lesnictví, ale tímto krokem, už i myslivost. Děkuji za případné názory...

Čalounění v autě (13)

autor: Erika Doležalová | poslední příspěvek vložen: 06.05.2018 22:18

Nemáte někdo nějaký dobrý a hlavně účinný tip, jak vyčistit sedačky v autě od různého neřádstva, zejm. zaschlé bláto? Přestože feny mají přísný zákaz, občas se prostě stane, že nastoupí dřív, než je stihneme chytit a samozřejmě nejraději na sedačku (bordina už má díky tomu důtku, jaga důtku s výstrahou). A jako na potvoru se to nejčastěji stane po norování v melioraci, tedy tehdy, kdy jsou obě krásně mokré, smradlavé a zabahněné (příp. z nory "jen" od hlíny) :-( Zkusila jsem vykartáčovat, nic. Slavný Vanish na koberce, kromě toho, že nyní auto smrdí jak laciný bordel a já strávila zbytečně hodinu času "sněžením, vtíráním a luxováním", nic :-( Nevíte o nějakém přípravku, který by opravdu fungoval, aby sedačky nebyly hnědě flekaté? Díky.

"Myslivecky restituce" (4)

autor: prroud | poslední příspěvek vložen: 23.03.2013 09:18

Jo,narazim na cirkevni restituce,ale z hlediska prirody a myslivcu.Jak to vidite a co vas napada,kdyz si zjistite,co na Slovensku udelaly cirkve s lesnim porostem,a to i v narodnich parcich,na uzemich jim "vracenejch"?Prej cirkev nema majetky a nechce majetky,jen kazat bozi slovo,hmmmm.Navic i o ty nakradeny upalenejm "kacirum" prisla,jak se k nim muze hlasit? A kde je to drevo? V zahranici! Nevysadili na holinach ani jedinej semenacek.Dohledatelny na netu.Vase nazory? Nebo az teprv kdyz vam prijdou vykacet honitbu?A jenom takovy: tytytyty,aby se nereklo?........

Keře (29)

autor: Jaroslav Rejdák | poslední příspěvek vložen: 24.03.2013 13:32

Dobrý den. Mám dotaz. Blíží se jaro a chtěl bych se zeptat, jestkli někdo nemáte zkušenosti s výsadbou keřů. Jde mi o doplnění keřového patra na krajích remízků a mezí. Kdy je ideální keře vysadit? Co jste vysazovali a s jakým výsledkem? Popřípadě co byste vysazovali? Šípek, hloh, bez, trnku, ostružiník? Popřípadě v jakém množství u sebe? U ovocných stromů se říká, že se mají dávat po dvou. Platí to i u keřů? Prostě všechno, co Vás ohledně tohoto téma napadne.
J. Rejdák.

Sluky (17)

autor: jeden hajnej | poslední příspěvek vložen: 15.04.2013 07:35

Ač to momentálně nevypadá, jaro se blíží. Špačci dorazili už i do Krkonoš, za chvíli tu budou i sluky. Chodíte "na ně"?, dnes samozřejmě bez flinty. A co pamětníci, nebyl by nějaký zážitek:-) Díky.

Jak dál s M-F v roce 2013? (26)

autor:  | poslední příspěvek vložen: 15.10.2013 18:01

Jelikož jsem byl některými uživateli donucen opětovně šáhnout do zdrojového kódu těchto stránek, zakládám opět toto téma.
Bohužel jsem zjistil, že úprava stránek pro mou (nebo mnou pověřenou osobu :-)) snadnější a rychlejší administraci těchto stránek, je na delší programování a že šáhnu do všech stránek, tak jsem se rozhodl web kompletně předělat. Taky mě k tomuto rozhodnutí vedlo to, že v roce 2011 když jsem fórum rozjížděl jsem ho dělal hodně narychlo a tudíš hodně blbě (ale to zjištuji po čase provozu u všech stránek co jsem dělal :-)) a už to chce trošku popostrčit kupředu. Funkčnost a do určité míry vzhled se budu snažit pochopitelně během přestavby ponechat.
Tento přípsěvek jsem napsal jako uživatel abcd :-), protože jsem zkoušel novou antispamovou kontrolu při registraci, pač poslední dobou se nám to tady hemží spamery.

Radek Chadim

Pozůstalost po myslivci (3)

autor: Zdeněk Muller | poslední příspěvek vložen: 08.03.2013 18:49

Dobrý den, zůstalo mi po dědovi který byl myslivec několik dalekohledů asi 5 kusů. Je to opravdu pěkná sbírka... U mě nejsou k využití tak bych je chtěl nabídnout k prodeji. Děda se o optiku zajímal proto je jich více a tím pádem jsou i v perfektním stavu.Pokud by měl někdo vážný zájem mohu poslat fotky. Nechci tady z toho dělat nějakou soukromou inzerci ale chtěl bych aby se tyto dalekohledy dostali do dobrých rukou k lidem kteří tomuto rozumí a hlavně tomu hoví.
S pozdravem Zdeněk Muller

Email: zdenek_muller@seznam.cz

Dřevotříska na stěny posedu? (43)

autor: Ivo Ondráček | poslední příspěvek vložen: 18.03.2013 16:43

Na jaře nás čeká TAKOVÁHLE hromada oprav/rekonstrukcí i stavby zbrusu nových posedů. A už mě vážně nebaví shánět prkýnka po všech čertech, abysme obložili všechny stěny aspoň jedné jediné kazatelny. A že to je nějakých prkének, ono se to nezdá, ale je to metrů a metrů že...!

Co dřevotříska? Slyšel jsem názory, že se to kroutí a že to spouchne a... ale myslím si, že by nemuselo být tak zle.
Osobně bych radši udělal každou stěnu ze dvou předpřipravených "čtverců" dřevotřísky, než tloukl vedle sebe 54 prkének co stěnu... Chytit to z každé strany na 4-6 vrutů a mám vyhráno...což???

 (3)

autor: Mastracek | poslední příspěvek vložen: 07.03.2013 20:03

Dobrý rád bych se Vás zeptal, co si myslíte o Mendlově vysoké škole v Brně - obor lesnictví. Teď se rozhoduji na kterou VŠ se mám hlásit. Mým velkým koníčkem je příroda a myslivost. V dnešní době je, ale těžké vybrat si školu, tak aby mě bavila a hlavně, abych po vystudovaní našel někde uplatnění.
Studovali/studujete někdo na této VŠ, a byl by jste někdo ochotný, mi o ní napsat něco víc ?
Myslíte,že je reálné se potom někde uplatnit?
Byl bych rád kdyby se mi ozval i někdo, kdo na ní právě studuje.
Moc děkuji za všechny případné rady a zkušenosti.

Roudná 2013 (391)

autor: Václav Sládek | poslední příspěvek vložen: 08.06.2013 11:28

Je sice prvního března ale čas letí tak si dovoluji odevřít téma letošního srazu.Zapoměl jsem že na srazu 2012 se domluvil termín 2013 na poslední víkend v květnu.To je pá.24-ne.26.5.

Dnes (132)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 31.03.2013 18:08

Březnové dnes.

Ethanol E85 (5)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 02.03.2013 13:52

Jezdíte někdo na ethanol? děláte přestavby? co na to suzuki,samík jimny atd? je vůbec ta přestavba nutná? v Myslivosti byl inzerát že to stojí 4tis kč. dík

Solární elektrárny kontra bioplynky (19)

autor: Ron Gordon | poslední příspěvek vložen: 22.02.2013 11:36

O tom, že naši zemědělskou půdu ovládly solární elektrárny a velkoplošně pěstované komodidy pro bioplynky a bionaftu nelze pochybovat. Jaký je Váš názor na to, co je z těchto dvou zel horší pro zvěř a přírodu ? Nějak mně nabudil příspěvek kolegy Tataláka v jiném vláknu k solárním panelům. Když posoudím solární elektrárny, tak ty mimo narušení vzhledu krajiny nijak neničí půdní fond, po skončení doby životnosti a zdemontování pod nima zůstává odpočatá půda, která se dá ihned využít k zemědělské produkci. V době její existence může poskytovat vhodné prostředí pro drobnou zvěř či ptactvo. Zemědělská půda, která je používána k pěstování plodin pro bioplynky je soustavně ždímána bezohledným střídáním řepka- kukuřice. Pěstuje se zpravidla na velkých lánech a při tom kolik chémie se při pěstování používá je podivuhodné, že se tam ještě nějaká zvěř zdržuje.

Kazatelna x myši (20)

autor: Jaroslav Rejdák | poslední příspěvek vložen: 18.02.2013 22:46

Mám pocit, že už se to tu někdy řešilo, ale nemůžu to najít. Jakým způsobem řešíte ochranu kazatelen proti myším? Především pokud v ní máte sedačku, popř. nějaké čalouněné židle a pod.

Dalekohled Fomei LEADER 8x56 DCF FMC (1)

autor: Milan Lukeš | poslední příspěvek vložen: 13.02.2013 16:42

Máte prosím někdo zkušenost s tímto dalekohledem?

1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 ... z 17 stran.