Diskuze kategorie - OstatníVyšetření černé zvěře (7)

autor: Milan Lukeš | poslední příspěvek vložen: 12.02.2013 22:28

Kolik procent ulovené černé zvěře za myslivecký rok se musí nechat vyšetřit?A jak dlouho se musí uchovávat doklad o vyšetření?Děkuji...

Počasí (190)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 25.06.2014 11:28

Rozhodl jsem se založit téma Počasí jako večné vlákno o tom, co nás, myslivce, velkou měrou ovlivňuje :-).

Co vám chybí v loveckých obchodech - eshopech (63)

autor: Jura85 | poslední příspěvek vložen: 21.02.2013 11:05

Ahoj, myslím, že takové téma tu ještě nebylo, zajímalo by mne, co vám chybí v loveckých eshopech,nebo obchodech. Mně například chybí u většiny obchodů jednak zvláštní přístup k zákazníkovy a mnohde naprostá nevědomost a nezájem o to, aby zákazník dostal požadované informace v požadované kvalitě. Ovlivnilo by toto váše rozhodnutí knákupu?

Paroží srnců (2)

autor: Jaroslav Rejdák | poslední příspěvek vložen: 03.02.2013 11:01

Pánové mám dotaz. Na honě 30.12. jsem u sousedů viděl celkem 3 srnce, jeden měl shozeno, ale dva srnci měli nasazeno a paroží v lýčí. Jeden (nejspíš roček) měl špice cca do 3\4 slech a druhý byl krásný vysoký šesterák cca 10 cm nad slecha. Taky v lýčí. Měl jsem je na pár metrů, takže jsem se snad přehlédnout nemohl. Chvíli jsem na to koukal jako husa do flašky a pak jsem to nějak přešel. No a včera mi říkal kolega, že má stejnou zkušenost z jiné honitby. Nesetkal jste se s tím už někdo, aby srnci měli nasazeno v lýčí prakticky hotové paroží už v prosinci? Předpokládám, že výskyt tolika parukáčů je vysoce nepravděpodobný.

Představy o myslivosti (26)

autor: prroud | poslední příspěvek vložen: 02.02.2013 11:22

Tady si kazdej muze napsat svuj nazor na myslivost,napady,pripominky,pohadat se o ne a nechat si vynadat i muze souhlasit:-)

Dnes (199)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 28.02.2013 21:17

Únorové dnes.

Pro Radka (32)

autor: martes | poslední příspěvek vložen: 24.02.2013 15:21

Radku,Ty jsi tohle forum založil když to u Kasinů začalo umírat.Já osobně jsem Ti za to vděčný,protože jsi to udělal supr.Nezlob se na mně,ale pokud to tady bude takhle dál pokračovat ,tak to tady dopadne stejně.Jde mi to proti srsti,ale musím takhle reagovat na poslední vývoj diskuze,od některých účastníků.
.Zdenek. L.L.

Posedy,kazatelny,zpusoby lovu (67)

autor: prroud | poslední příspěvek vložen: 27.01.2013 19:58

Mozna by nebylo spatny probirat posedy a zpusoby lovu samostatne,myslim,ze k tomuhle tematu muze bejt dost dobrejch pripominek a dost zkusenosti s nima,i provoznich problemu z praxe.

Zvěř vs sníh (7)

autor: Václav Syrový | poslední příspěvek vložen: 23.01.2013 15:31

Zdravím Vás kolegové. Tak kolik u Vás napadlo sněhnu? U nás rovných 30 cm za den a půl. A proto se chci zeptat pomáháte nějak zvěři v tuto dobu?Nemyslím tím klasické přikrmování do krmelců a pod. Ale jestli ve Vašem sdružení třeba protahujete pruh po loukách,aby se zvěř snáze dostala k potravě apod.Písněte nějaké další fígle jak pomoct zvěři v tuto dobu rád se přiučím. :-)

Brno efekt a nebo zk 99 (7)

autor: Milan Lukeš | poslední příspěvek vložen: 06.01.2013 12:54

Chtěl bych si pořídit kulovou jednušku v ráži 7x65R....kterou z těchto mě doporučíte a nebo v nich není rozdíl žádnej?

Dopis Prroudovi (409)

autor: Petr Havlín | poslední příspěvek vložen: 18.12.2014 21:36

Milý Prooude,
předem mého dopisu bych Ti chtěl popřát vše nejlepší do nového roku,hodně zdraví,humoru a Božího požehnání.
Píšu takhle veřejně,protože ve svém profilu nemáš žádný kontakt.Poslední dobou se mi stává,že ať otevřu sebeodbornější diskuzi na našem fóru, tak tam na mě vykouknou tvoje příspěvky, které většinou hromadíš v malých odstavcích a které nemají skoro nikdy žádný pořádný vztah k tématu. Sleduji třeba nějakou diskuzi a těším se, že někdo zkušený tam dal fundovaný a pro mě obohacující příspěvek, ale ouha to jsi tam jen ty dal nové čtyři odstavce,které s tématem vůbec nesouvisí.
Proto tě ve vší slušnosti moc prosím! Založ si vlastní diskuzi,kde se může ten pelmel probírat,ale pokud přispíváš do konkrétních témat, tak je prosím nezahlcuj.Občas každý z nás napíše něco co není 100% nutné napsat,ale většina to dělá minimálně.
Nechci se tě nijak dotknout, ani tě vyhánět z tohoto fóra. Chápu,že se tu asi cítíš dobře a chceš komunikovat-nic proti tomu je to v pořádku, ale zkus se vcítit do ostatních, jestli to co chceš zrovna napsat,tak je přínosem pro probírané téma.
Vše dobré
Petr

Dnes (144)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 30.01.2013 20:23

Lednové Dnes roku 2013.

Primitivní dovednosti (42)

autor: Miloslav Pletánek | poslední příspěvek vložen: 06.01.2013 11:09

Zdravím vás pánové a dámy,
Obracím se na vás s prosbou. Již delší dobu jsou mým koníčkem primitivní dovednosti, které se postupně učím a ukládám jako paměť lidstva na svém youtube kanálu https://www.youtube.com/user/MILOSLAVJMP?feature=mhee a protože nejsem myslivec tak se vás chci touto pro mě pohodlnější cestou zeptat jestli by jste měli zájem mi čas od času odprodat nějaké zimní liščí 350, jezevčí 400, kuní 200,srnčí 200 jelení 600... kůže, které mám v úmyslu zpracovávat původními metodami, které potom zveřejním. Hradím poštovné. Předem děkuji za případnou pomoc. Ještě je tu jedna důležitá složka pokud by bylo možné nějak přepravit i mozek zvížete ze kterého se dělá mozkovnice, která se zatírá do vytahované kůže a ta se potom udí. To však není podmínka mozek koupím snad u řezníka. Inuité tímto primitivním způsobem odstranili dočasně problém když přišli od sněhu ze zimy do tepla stanu tak se voda nevsakovala do jejich koženého oblečení což bývá u chemicky zpracovaných kůží jejich nedostatkem.
Miloslav Pletánek
Svatý Jan pod Skalou 29
26601
miloslav.pletanek@gmail.com

Dnes (171)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 31.12.2012 19:37

Prosincové dnes.

Výřad při ulovení černé zvěře a lišky (3)

autor:  | poslední příspěvek vložen: 26.11.2012 11:57


Pytláci (26)

autor: kocourvbotach | poslední příspěvek vložen: 11.11.2012 02:30

Studenec, Naloučany – Další útoky pytláků, další vývrhy u silnic a další nářky myslivců na Třebíčsku. Zvěř tentokrát trpěla po nedělní půlnoci u Studence, vnitřnosti následně objevil náhodný majitel psa mezi Naloučany a Pucovem. Práce i peníze myslivců ztrácí s nájezdy pytláků svůj význam. V pondělí brzy ráno objevil jeden ze studeneckých myslivců uhynulou srnu. "Našel ji mezi vlakovým nádražím a Pozďatínem. Je to velká škoda," řekl hospodář tamních myslivců Josef Kopuletýs tím, že finanční ztráta dosáhla 14 tisíc korun. Tím ale řádění pytláků zdaleka neskončilo. Dalších osm zvířat odvezli za obec Naloučany a tam je vyvrhli. Tři pozůstatky srnců pak nalezl "pejskař". Ten hned zkontaktoval myslivce. "Na místo jsem poslal jednoho kolegu, aby tuto zprávu ověřil. Následně jsme už s policisty našli u protější krajnice pět dalších vývrhů srn," informoval předseda naloučanských myslivců Bohumír Benáček. Ztráta je podle myslivců značná, upřesnila ji policejní mluvčí Jana Kroutilová: "Škoda, která upytlačením srnčí zvěře vznikla mysliveckému sdružení, přesáhla částku 130 tisíc korun. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu pytláctví," dodala. O způsobu pytlačení se rozhovořil i Benáček. "Jedou dvě skupiny, jedni střílí, druzí to sbírají. A když je někdo chytne, řeknou, že to našli. Taková zákonná benevolence ale přece nemůže být nadále možná. Demokracie není jen o právech, ale také o povinnostech. Tohle už ani není hyenismus, neznám zkrátka slovo, které byc...

Dnes (187)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 29.11.2012 19:34

Listopadové dnes.

Vyšší odborné zkoušky z myslivosti (23)

autor: Jaroslav Rejdák | poslední příspěvek vložen: 01.11.2013 16:11

Nevíte někdo, jak v současnosti probíhají v praxi Vyšší odborné zkoušky z myslivosti? Jsou nějaké seznamy otázek? V Penzu myslivosti jsem našel pouze okruhy, ale konkrétní otázky jako u ostatních druhů zkoušek ne. Popřípadě nevíte, jak je tato zkouška obtížná pro člověka, který ji chce získat legální cestou v porovnání se zkouškami pro myslivecké hospodáře?

Umělecko-rytecké práce (3)

autor: Michal J. | poslední příspěvek vložen: 29.10.2012 08:49

Zdravím všechny příznivce myslivostií! Mé jméno je Michal a jsem začínajícím umělcem, který by Vás rád oslovil následující nabídkou. V budoucnu bych se rád věnoval profesionálnímu rytí zbraní (ornamenty-anglická rytina, arabesky; monogramy... a chtěl bych vědět, jaký je o tuto činnost zájem. Koukněte na mé stránky na FB a v případě, že se Vám budou líbit, sdílejte a lajkujte, budu rád za každý ohlas a podporu :-) DĚKUJI

https://www.facebook.com/eMJe.Art.studio

Invaze (22)

autor: Čestmír Kunetka | poslední příspěvek vložen: 23.10.2012 16:27

I když to sem možná nepatří, ale je to o přírodě, tak píši.
Včera jsem přijel domů z práce a na štítu osvětleném sluncem doslova invaze "Berušek" čili Slunéčka. Naše Slunéčko sedmitečné, pak trochu do žluté barvy Slunéčko mnohočetné a jedno Slunéčko, které jsem dosud v tak hojném počtu neviděl, černé se dvěma oranžovými tečkami. Napočítal jsem asi do 500 a pak jsem toho nechal, ale bylo jich odhadem tak 800 - 1000. A dnes to samé, i když trochu v menším počtu. Také se s tím setkáváte?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] ... z 17 stran.