Dnes je 9.08. 2020. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Diskuze kategorie - OstatníPosedy,kazatelny,zpusoby lovu (67)

autor: prroud | poslední příspěvek vložen: 27.01.2013 19:58

Mozna by nebylo spatny probirat posedy a zpusoby lovu samostatne,myslim,ze k tomuhle tematu muze bejt dost dobrejch pripominek a dost zkusenosti s nima,i provoznich problemu z praxe.

Zvěř vs sníh (7)

autor: Václav Syrový | poslední příspěvek vložen: 23.01.2013 15:31

Zdravím Vás kolegové. Tak kolik u Vás napadlo sněhnu? U nás rovných 30 cm za den a půl. A proto se chci zeptat pomáháte nějak zvěři v tuto dobu?Nemyslím tím klasické přikrmování do krmelců a pod. Ale jestli ve Vašem sdružení třeba protahujete pruh po loukách,aby se zvěř snáze dostala k potravě apod.Písněte nějaké další fígle jak pomoct zvěři v tuto dobu rád se přiučím. :-)

Brno efekt a nebo zk 99 (7)

autor: Milan Lukeš | poslední příspěvek vložen: 06.01.2013 12:54

Chtěl bych si pořídit kulovou jednušku v ráži 7x65R....kterou z těchto mě doporučíte a nebo v nich není rozdíl žádnej?

Dopis Prroudovi (409)

autor: Petr Havlín | poslední příspěvek vložen: 18.12.2014 21:36

Milý Prooude,
předem mého dopisu bych Ti chtěl popřát vše nejlepší do nového roku,hodně zdraví,humoru a Božího požehnání.
Píšu takhle veřejně,protože ve svém profilu nemáš žádný kontakt.Poslední dobou se mi stává,že ať otevřu sebeodbornější diskuzi na našem fóru, tak tam na mě vykouknou tvoje příspěvky, které většinou hromadíš v malých odstavcích a které nemají skoro nikdy žádný pořádný vztah k tématu. Sleduji třeba nějakou diskuzi a těším se, že někdo zkušený tam dal fundovaný a pro mě obohacující příspěvek, ale ouha to jsi tam jen ty dal nové čtyři odstavce,které s tématem vůbec nesouvisí.
Proto tě ve vší slušnosti moc prosím! Založ si vlastní diskuzi,kde se může ten pelmel probírat,ale pokud přispíváš do konkrétních témat, tak je prosím nezahlcuj.Občas každý z nás napíše něco co není 100% nutné napsat,ale většina to dělá minimálně.
Nechci se tě nijak dotknout, ani tě vyhánět z tohoto fóra. Chápu,že se tu asi cítíš dobře a chceš komunikovat-nic proti tomu je to v pořádku, ale zkus se vcítit do ostatních, jestli to co chceš zrovna napsat,tak je přínosem pro probírané téma.
Vše dobré
Petr

Dnes (144)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 30.01.2013 20:23

Lednové Dnes roku 2013.

Primitivní dovednosti (42)

autor: Miloslav Pletánek | poslední příspěvek vložen: 06.01.2013 11:09

Zdravím vás pánové a dámy,
Obracím se na vás s prosbou. Již delší dobu jsou mým koníčkem primitivní dovednosti, které se postupně učím a ukládám jako paměť lidstva na svém youtube kanálu https://www.youtube.com/user/MILOSLAVJMP?feature=mhee a protože nejsem myslivec tak se vás chci touto pro mě pohodlnější cestou zeptat jestli by jste měli zájem mi čas od času odprodat nějaké zimní liščí 350, jezevčí 400, kuní 200,srnčí 200 jelení 600... kůže, které mám v úmyslu zpracovávat původními metodami, které potom zveřejním. Hradím poštovné. Předem děkuji za případnou pomoc. Ještě je tu jedna důležitá složka pokud by bylo možné nějak přepravit i mozek zvížete ze kterého se dělá mozkovnice, která se zatírá do vytahované kůže a ta se potom udí. To však není podmínka mozek koupím snad u řezníka. Inuité tímto primitivním způsobem odstranili dočasně problém když přišli od sněhu ze zimy do tepla stanu tak se voda nevsakovala do jejich koženého oblečení což bývá u chemicky zpracovaných kůží jejich nedostatkem.
Miloslav Pletánek
Svatý Jan pod Skalou 29
26601
miloslav.pletanek@gmail.com

Dnes (171)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 31.12.2012 19:37

Prosincové dnes.

Výřad při ulovení černé zvěře a lišky (3)

autor:  | poslední příspěvek vložen: 26.11.2012 11:57


Pytláci (26)

autor: kocourvbotach | poslední příspěvek vložen: 11.11.2012 02:30

Studenec, Naloučany – Další útoky pytláků, další vývrhy u silnic a další nářky myslivců na Třebíčsku. Zvěř tentokrát trpěla po nedělní půlnoci u Studence, vnitřnosti následně objevil náhodný majitel psa mezi Naloučany a Pucovem. Práce i peníze myslivců ztrácí s nájezdy pytláků svůj význam. V pondělí brzy ráno objevil jeden ze studeneckých myslivců uhynulou srnu. "Našel ji mezi vlakovým nádražím a Pozďatínem. Je to velká škoda," řekl hospodář tamních myslivců Josef Kopuletýs tím, že finanční ztráta dosáhla 14 tisíc korun. Tím ale řádění pytláků zdaleka neskončilo. Dalších osm zvířat odvezli za obec Naloučany a tam je vyvrhli. Tři pozůstatky srnců pak nalezl "pejskař". Ten hned zkontaktoval myslivce. "Na místo jsem poslal jednoho kolegu, aby tuto zprávu ověřil. Následně jsme už s policisty našli u protější krajnice pět dalších vývrhů srn," informoval předseda naloučanských myslivců Bohumír Benáček. Ztráta je podle myslivců značná, upřesnila ji policejní mluvčí Jana Kroutilová: "Škoda, která upytlačením srnčí zvěře vznikla mysliveckému sdružení, přesáhla částku 130 tisíc korun. Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu pytláctví," dodala. O způsobu pytlačení se rozhovořil i Benáček. "Jedou dvě skupiny, jedni střílí, druzí to sbírají. A když je někdo chytne, řeknou, že to našli. Taková zákonná benevolence ale přece nemůže být nadále možná. Demokracie není jen o právech, ale také o povinnostech. Tohle už ani není hyenismus, neznám zkrátka slovo, které byc...

Dnes (187)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 29.11.2012 19:34

Listopadové dnes.

Vyšší odborné zkoušky z myslivosti (23)

autor: Jaroslav Rejdák | poslední příspěvek vložen: 01.11.2013 16:11

Nevíte někdo, jak v současnosti probíhají v praxi Vyšší odborné zkoušky z myslivosti? Jsou nějaké seznamy otázek? V Penzu myslivosti jsem našel pouze okruhy, ale konkrétní otázky jako u ostatních druhů zkoušek ne. Popřípadě nevíte, jak je tato zkouška obtížná pro člověka, který ji chce získat legální cestou v porovnání se zkouškami pro myslivecké hospodáře?

Umělecko-rytecké práce (3)

autor: Michal J. | poslední příspěvek vložen: 29.10.2012 08:49

Zdravím všechny příznivce myslivostií! Mé jméno je Michal a jsem začínajícím umělcem, který by Vás rád oslovil následující nabídkou. V budoucnu bych se rád věnoval profesionálnímu rytí zbraní (ornamenty-anglická rytina, arabesky; monogramy... a chtěl bych vědět, jaký je o tuto činnost zájem. Koukněte na mé stránky na FB a v případě, že se Vám budou líbit, sdílejte a lajkujte, budu rád za každý ohlas a podporu :-) DĚKUJI

https://www.facebook.com/eMJe.Art.studio

Invaze (22)

autor: Čestmír Kunetka | poslední příspěvek vložen: 23.10.2012 16:27

I když to sem možná nepatří, ale je to o přírodě, tak píši.
Včera jsem přijel domů z práce a na štítu osvětleném sluncem doslova invaze "Berušek" čili Slunéčka. Naše Slunéčko sedmitečné, pak trochu do žluté barvy Slunéčko mnohočetné a jedno Slunéčko, které jsem dosud v tak hojném počtu neviděl, černé se dvěma oranžovými tečkami. Napočítal jsem asi do 500 a pak jsem toho nechal, ale bylo jich odhadem tak 800 - 1000. A dnes to samé, i když trochu v menším počtu. Také se s tím setkáváte?

Vánoční dárek pro myslivce (51)

autor: Lucie Fajmonová | poslední příspěvek vložen: 29.10.2012 07:45

Opět se blíží vánoce, tak jsem se chtěla zeptat na nějaké rady a tipy na dárek k vánocům pro myslivce, jestli máte něco osvědčeného doma, nějakou novinku, co jste dostali a měli z toho největší radost atd:-)

Insolvence na Less (1)

autor: Milan Stýblo | poslední příspěvek vložen: 09.10.2012 20:37

Hned z kraje se musím omluvit všem, koho by toto téma na mysliveckých stránkách mohlo pobuřovat, ale mezi "námi" myslivci je i spousta "nás" lesáků a lesních dělníků. Jelikož je nás jistě hodně, komu Less ještě neproplatil faktury, zajímalo by mě, jak se v tomto případě zachováte. Budete se hlásit u správkyně insolveněního řízení, nebo počkáte, co se bude dít.

Rozdělování zvěřiny (140)

autor: Jaroslav Miňha | poslední příspěvek vložen: 17.10.2012 21:17

Přátelé, možná už tady to téma někde je, ale nenašel jsem ho, asi jsem se o tom bavil s někým jen na srazu. Zajímalo by mě, jaký máte u vás zavedený systém rozdělování zvěřiny z černé z naháněk a osamělých lovů a jak se osvědčil. Ten náš dospěl do stádia, kdy je zapotřebí ho změnit, tak hledám inspiraci. Díky.

Jak dlouho roste hřib? (10)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 17.10.2012 15:53

Kolik hodin vlastně roste hřib?včera jsem se prošel a měl jsem skoro plný košík a to byl plný les lidí a kdo ví kolikátý jsem tam byl.vyroste přez noc hřib?

Dnes (180)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 31.10.2012 19:56

Říjnové dnes.

Nosič na tažné zařízení (6)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 29.09.2012 10:27

Musí to mít nějaké certifikáty nebo jste si to někdo dělal doma a při kontrole policie proběhlo vše v pořádku? vypadá to jednoduše.

ČMMJ a bordel (24)

autor: František Dušák | poslední příspěvek vložen: 22.09.2012 17:59

Jsem skutečně rád, že již nejsem členem ČMMJ. V roce 1995 jsem zaplatil 50,- Kč na záchranu sídla ČMMJ a nyní tam bude bordel. No opravdu nádhera. A bojovník za čistou ČMMJ Miroslav Kraus řekne " I kdyby to byla pravda, v čem je to zajímavé. Nic vám do toho není." Ten Kraus, který bojoval proti HALALI, dokud ho do ní za slušný peníz neposadili. ČMMJ už nezaštiťuje myslivce, ale pár gaunerů, kteří pro peníze udělají cokoli. Zdraví F.D.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] ... z 17 stran.