Dnes je 30.11. 2023. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Diskuze kategorie - OstatníŽňové zpravodajství (26)

autor: Tomio | poslední příspěvek vložen: 10.08.2012 15:10

Žně jsou pomalu, ale jistě před námi, na vysočině to ještě nejmíň 14dní potrvá, ale v nížinách už by mohli zemědělci vyjet do polí. Hlavně na řepky, ranní čekané u čerstvě posečených lánů řepky jsou jedny z nejkrásnějších a nejživějších v roce. Podělte se s ostatními jak to, kde u Vás vypadá

Dnes (89)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 09.07.2014 09:30

Dnes jsem byl čekat na zemi u kukuřice. Jak sï to tak přemýšlím po čtvrt na devět nad nekonečnosti vesmíru, z kukuřice vyskočí liška. Tak vezmu flintu, liška pořád stojí, mrknu do puškohledu a... už vidím jen oháňku jak zalézá zpátky do porostu. Takže zítra už ji budu čekat a pak jí ukážů :-).

Houby a jejich letošní konzumace (20)

autor: Zdeněk Ondruch | poslední příspěvek vložen: 28.06.2011 19:16

Máte prosím někdo, ale opravdu podložené informace, jak je to s letošní konzumací hub. V sobotu jsem se na BZH dozvěděl informaci, že podle nějakého německého nezávislého měření, byla letošní radiace z Fukušimy podobná jako z Černobylu, tudíž by se houby konzumovat neměly.Prohlášení paní doktorky Drábové, bylo ovšem jiné. Já jí ovšem moc nevěřím, tak by jsem chtěl požádat ty, co mají skutečné aby nám to nevědoucím osvětlili.
Lovu Lesu Z

Krakonoš - mocný vládce Krkonoš (1)

autor: Tomáš | poslední příspěvek vložen: 26.06.2011 12:35

Zdravím všechny. Doufám, že mě správce za to nevyrazí, ale tohle nešlo rozchodit a nepředat dál http://www.youtube.com/watch?v=6BAqSGVX8Cs

Tomáš

Srnčí hody (11)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 28.06.2011 06:38

Děláte v létě zábavy? jaký je jídelníček,tombola,popřípadě jak to zpestříte? dík

Už jste četli novou myslivost? (9)

autor: Martin Novák | poslední příspěvek vložen: 12.06.2011 14:05

Doposud ministerstvo zemědělství doporučovalo snižovat přemnožené stavy spárkaté zvěře a letos už vyhrožují.
Doporučují orgánům státní správy myslivosti ukládat pokuty uživatelům honiteb za nedodržení plánu lovu spárkaté a nedodržení norm.stavů.
Za každou cenu je snaha snížit stavy spárkaté zvěře a to i za cenu povolování všech vyjímek ze zakázaných zpúsobů lovu ze zákona o mylivosti.
Začíná opravdu přituhovat a dobrý pocit z toho nemám.
maro maro.

Kazatelna (27)

autor: Jan Heger | poslední příspěvek vložen: 09.06.2011 20:52

Potřeboval bych, jestli někdo nemáte nějaký plánek, či by jste mi poradily nějaké typy a triky na kazatelnu. Chceme si ji zateplit a aby měla i okenice, lepší plexi sklo nebo normální?..Děkuju za všechny rady..J.H.

Dnes (100)

autor: Hans | poslední příspěvek vložen: 30.06.2011 11:33

Dovolím si založit červnové DNES.
Po večerním dešti zvoní budík ve 2,40 ve 3 vyjíždíme na posedu jsem ve 3,15 a ve 3,45 vybírám nejmenšího lončáka z rudlu, který mám od posedu dvacet metrů. Nechám jej kousek popojít a na 50m střílím Norma Vulcan 308W a vidím jen rozprchnuvší se prasata po lánu pole a část slyším v křoví za sebou. Na nástřelu ve vyšší trávě s řepkou nic nevidím z posedu. Přijde táta s bordinou a ta už hlásí prase přímo na nástřelu. Lončačka 20kg. Pak následuje klasika.

Kam ten svět spěje - aneb konec myslivců a myslivosti (51)

autor: Honza Lettrich | poslední příspěvek vložen: 11.07.2011 00:15

Nedá mi to a musím si zde trochu povzdechnout. Dbes mě velice dostala a nemile překvapila diskuze na foru "myslivost-lovectví" , kde se pod fotkou ulovené lišky tamní diskutující nazývají "kokoty" a jinými urážkami, diskutují formou "možná že jsi hospodář, no a co... " Kam se ztratila vzájemná úcta?? když už není všeobecná tak by měla být alespoň mezi myslivci, není nás zase tolik abychom se navzájem uráželi a navíc nás stále ubývá. Jsem hrdý na to že jsem myslivec a v dnešní době jsem rád když narazím na dalšího myslivce a mohu s nim diskutovat a podělit se o zážitky, v době kdy jsou na nás mediální hony a všeobecně špatný názor. Všude členská základna stárne, všude je absence mladých ale jestli se budeme na veřejných forech vzájemně napadat a urážet, prezentovat fota úlovků v montérkách nebo prezentovat fotky opilých myslivců ač třeba po honě, tak je přátelé opravdu náš konec.
Na toto forum jsem to umístil z důvodu,že si myslím že zde zůstalo ještě zdravé jádro party správných chlapů, kteří ještě mají vzájemnou úctu ač spolu někdy nesouhlasíme a máme jiný názor.
S pozdravem Honza L.

Srnčí vábnička (17)

autor: Martin Svoboda | poslední příspěvek vložen: 17.05.2011 08:08

Dobrý den potřeboval bych poradit..Nezdá se to ,ale pomalu se bliží ty chvíle srnčí lásky.A já bych po Vás potřeboval,aby jste mi poradili,jakou srnčí vábničku by jste mně doporučili.Jsem začátečník (je to moje první vábnička) a tudiž by neměla být těžká na obsluhu (respektive- na ladění). Děkuji za případné rady... =))

Černá a prašivina... (18)

autor: Milan Lukeš | poslední příspěvek vložen: 18.02.2014 08:16

Už jste se setkal někdo s prašivinou u černé zvěře?Včera se u nás ulovilo sele 15 kg samotné chodilo 3 dny na louku a bylo z 45% prašivé....

Sleva na vstupné do Lysé (15)

autor: Milan Lukeš | poslední příspěvek vložen: 06.05.2011 03:52

Nevíte jestli je v myslivosti sleva na vstupné na výstavu do Lysé?Nějak jí tam nemůžu najít....

Prodej zvěřiny (7)

autor: Honza Lettrich | poslední příspěvek vložen: 05.05.2011 16:47

Ahoj kluci a holky,
jakým způsobem řešíte prodej zvěřiny ze srnců. Rozdělujete ji mezi členy dle zásluh, prodáváte do výkupů nebo řešité prodej po vlastní linii (samozřejmě po vyšetření LPZ)?
My to v poslední době řešíme díky současným cenám většinou po vlastní linii dle pořadníku přihlášených zájemců.

Dnes (111)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 31.05.2011 23:05

Květnové (srncové :-)) Dnes aneb vážení kolegové, co jste dnes viděli nebo případně ulovili?

MVDr Chalupník (6)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 25.04.2011 17:23

Já bych chtěl veřejně vyjádřit poděkování panu Chalupníkovi.měl jsem jeden problém se psem na radu Rudy Husáka jsem se zkusil obrátit na tohoto pána a ten mi velmi ochotně poradil.takže děkuju. P.S. i na tom druhém fóru jsou fajn myslivci! :-)

MEOPTA 2000 a MEOPTA 2100 (4)

autor: Milan Lukeš | poslední příspěvek vložen: 18.04.2011 09:21

Do nedávna jsem lovil s MEOPTOU ARTEMIS 2000 7x50 se silným téčkem,něco jsem došetřil a pořídil MEOPTU ARTEMIS 2100 7x50 (s bodem) ale nějak se s ní nemůžu popasovat připadá mě že má menší světelnost než předcházející puškohled,je to vůbec možné?

Myslivecký kroužek - "metodická pomoc" (5)

autor: Honza Frkal | poslední příspěvek vložen: 05.04.2011 09:16

Zdravím všechny. Od září 2011 po letech obnovujeme myslivecký kroužek, je to motivováno především poměrně velkým "přirozeným přírůstkem" dětí členů našeho MS (na rozdíl od jiné zvěře tento přírustek neredukujeme odstřelem). Vzal jsem si to organizačně na starosti a chci se zeptat, jestli nemáte někdo k dispozici nějaké materiály, podklady, nebo třeba tip na dobře fungující kroužky (ideálně s webovkama), prostě cokoliv, co by nám pomohlo, ať má kroužek trochu úroveň.

Pátral jsem na ČMMJ, výsledek je absolutní nezájem s vyjímkou informace (p. Čechura), že z roku 1995 existuje "metodický pokyn pro družiny mladých myslivců", který ale není k dispozici v elektronické podobě a měli by ho mít na OMS... Samozřejmě nemají a ani nic podobného.

Na stránkách ČMMJ je ke stažení materiál "Zápisník mladého myslivce a ochránce přírody", celkem dobré, ale kdyby bylo něco dalšího, byl bych rád.

Díky, Honza, Zlín

Rezignace v myslivosti, aneb rozneste mě na kopytech :-) (23)

autor: Ivo Ondráček | poslední příspěvek vložen: 06.04.2011 17:30

A že ty případné reakce asi budou stát za to, ale nedá mi to!:)
Mám neodbitný pocit, že českou myslivostí vládne rezignace a defenzíva na všech frontách. Mysl. činnost se skládá z nostalgického vzpomínání na staré dobré časy a z lovu černé, případně srnců atd.
Už to je na webu i v osobním kontaktu vidět léta. Ano, částečně reaguji i na svoje druhé vlákno a mnohá starší:) Je to stále stejná šablona: Budem chovat bažanty! - to nemá cenu ty sežere škodná. Tak budem vypouštět divoký zajíce - to nemá cenu ty utečou! Budeme lovit lišky - to nemá cenu místo nich přidjou jiné! Budeme poctivě lovit srnčí - to nemá cenu, stejně je jedno co střelíš! Nainstalujem sklopce - to nemá cenu do těch se nic nechytí! Zasázíme pár stromků - to nemá cenu, ty posečou cepákem! atd.
Jak říkám, vychází z toho takové: "Všecko to nestojí za nic, nelíbí se nám to, ale nebudeme nic dělat, radši budem hudrovat že nic nemá to cenu...
Pravda někde našli řešení, mají v revíru divočáky a veškerá činnost se se slzou v oku otáčí kolem jejich lovu.( Za tuhle větu skončím na hranici:)

Článek Divočáci táhnou na Prahu! z Myslivosti 4/2011 (36)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 05.04.2011 07:10

Dnes jsem četl tento článek a opravdu jsem se u toho dost nasmál. Přijde mi to, jako článek z 19. století, kdy se objevoval svět a šly zvěsti o bájných lítajících tvorech obrovských rozměrů, co žerou lidi i s koňma :-D.
Proto bych se chtěl zeptat, kdo to tam v té daleké Praze zná, jak to v té Tróji po stránce krajiny vypadá a jestli je možné, že se tam někde schovává 120-150 divočáků, jak je uvedeno v článku, což se mě osobně nezdá, protože už by ti divočáci dávno žrali ty lidi na těch sídlíštích i s autama.

Dnes (82)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 30.04.2011 23:18

Dubnové Dnes aneb vážení kolegové, co jste dnes viděli nebo případně ulovili?

... 11 12 13 14 [15] 16 17 z 17 stran.