Dnes je 2.6. 2023. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Diskuze kategorie - LovectvíLov lukem (2)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 03.05.2023 08:40

Pokud sledujete dění kolem novely Zákona o myslivosti víte, že je určité lobby dostat lov lukem do zákona. Nemluví se o kuši s optikou, ale o kladkovém luku.
Včera se v TN na Nově už jeden lukostřelec objevil a někde na sídlišti v Mostu postřelil bachyni od selat, která tam potom běhala s klackem v těle a nakonec zranění podlehla. Z té novely zákona ,která přijde nemám dobrý pocit....

SVS stáhla z obchodů maso z ulovených divočáků pro překročené limity v kontaminaci olovem (5)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 02.11.2022 12:52

Https://www.svscr.cz/svs-naridila-stahnout-z-trhu-maso-z-divocaka-kvuli-vysokemu-obsahu-olova/

Kolik musí asi mít zásahů, aby překročil ten daný limit?...

Five-mile point při lovu lišky v Anglii (3)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 07.06.2022 11:11

Byl jsem osloven, jestli nevím, co by mohlo znamenat při lovu na lišky v Anglii anglický pojem Five-mile point. Jelikož, jak říká Strejda Zajíc, nečteš, tak zůstáneš stejně pitomej jak ses narodil :-), tak jestli jste o tomto výrazu, Vy chytřejší, někdy neslyšeli.
Na internetu jsem našel na stránkách www.foxhuntinglife.com akorát:
point
(As in a five-mile-point) is the straight line distance between the find (where the fox is found) and the end of the chase (not to be confused with as hounds ran).
Also, when a whipper-in stands watching the covert while the hounds are drawing, he or she is said to be on point.
Což jestli to dobře chápu, by měla být přímá vzdálenost mezi nálezem lišky a koncem lovu, ale moudrý ani jistý si nejsem.

Kloš jelení - lojnice (16)

autor: František Dušák | poslední příspěvek vložen: 13.08.2020 15:51

Zdravím všechny příznivce tohoto fóra.
Založil jsem nové vlákno, jelikož lojnice je letos u nás hrozný problém. (Už jedna svině leze po klávesnici a to jsem se před příchodem z lesa hodně čistil). Máte někdo nějaký recept na repelent, který je alespoň eliminuje, když už zcela neodradí? Moje nohy nezvládnou vylézt na posed, proto jsem při lovu odkázán na sedací hůl, či pařízek. Ale po 1/4 hodině jsem tak zdecimován lojnicemi, že moje další působnost na místě je zcela bezpředmětná. Uvítám každou radu, vyzkouším a zpětně poreferuji, jak doporučení funguje. Dopředně děkuji za každý podnět, jelikož jinak letos do zámrzu nelovím.

Lov srnců (22)

autor: jirka marek | poslední příspěvek vložen: 16.05.2020 12:44

Ahoj kamarádi,tak jak to je u vás z lovem srnců, už jste začali?Náš MS jede po staru, takže jsme ještě stále natěšeni!Všem Vám přeju ať se daří a Lovu zdar!

Puškohledy VIXEN (2)

autor: Ramo | poslední příspěvek vložen: 16.08.2019 17:09

Nazdar kolegové, má někdo zkušenosti s Japonskými puškohledy značky VIXEN???
Koupil jsem ho se zbraní ve VIXEN 1,5-6x42 s velmi jemným bodem v osnově G4.
Děkuji za vaše postřehy

Vnadění černé (51)

autor: Jiří Švejda | poslední příspěvek vložen: 15.02.2019 00:37

Zajímalo by mne ,jak vám černá chodí na vnadiště .Mě přes něj přejde, kukuřice si nevšímá a jde raději opodál na žaludy.To samé dělá srnčí.

Vábení lišek (33)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 13.02.2019 13:54

Věnujete se vábení? S jakým úspěchem a na co vábíte?

Lapák na straky a vrány (5)

autor: Karel Zvářal | poslední příspěvek vložen: 29.01.2019 13:13

Pokračující diskuse z Dnes, kde to není moc vhod... Ramo, nelíbí se mi ani ten princip, že tam musí přihupsat po zemi. Není nad vlet shora, kam díky mávajícím křídlům nemá šanci vylétnout zpátky (po seskoku mezi úzkými šprušlemi). A tyto věci není nutno instalovat do honitby, stačí konec velké oplocené zahrady, kam škodná běžně chodí (zaletuje). Dřevěný rám potažený králičím pletivem donese a obslouží v poho jeden dospělý muž. Já v tom šenovském \"zlepšováku\" nevidím vůbec žádný pokrok oproti klasice.

Docter 8x56 ED/OH vs. Steiner Nighthunter (1)

autor: Pavel Hrubý | poslední příspěvek vložen: 06.01.2018 20:23

Zdravím kolegové a kolegyně,rozhoduji se mezi těmito dalekohledy. Uvítám Vaše zkušenosti,čí postřehy. Děkuji Pavel

Padl první sníh, jak se připravujete, či už lovíte neboli jak lovíte Lišky a zbylou škodnou (47)

autor: Jurek | poslední příspěvek vložen: 12.03.2018 13:35

Dobré krásné nedělní odpoledne, u nás napadl první sníh. Chtěl bych se zeptat, u vás už určitě také, jak se věnujete lovu lišek a ostatní škodné. Vábite? Sedávate u ujedi či nor? Ptám se jelikož ještě není takový pohyb jak při kaňkování, které nám začne zhruba za 3týdny. jestli chcete poraďte nebo se podělte se svými postřehy.

Hony-období \"myslivecké sklizně\" (37)

autor: rici czech | poslední příspěvek vložen: 17.11.2016 02:14

Vždycky jsem se na tu dobu slavnostních podzimních honů na drobnou těšil.Připravoval psy,brokovnici,oblečení a nedočkavě dospával do sobotních ran.Posledních pár let ,jsem nějak odpadl z tohoto nadšení,a poslední roky pozoruji ,že již mne toto období \"myslivecké sklizně\" jak se to nadneseně nazývá,vůbec nebere.Z povinnosti se zůčastním jednoho či dvou honů,zpravidla jen z pozvání dobrými přáteli a kvůli psům,jinak s díky pozvání odmítám..Důvod je jeden ,a to ten ,že období \"myslivecké sklizně\" už dávno tímto obdobím není ,a je to spíš pánové jak to napsat ...fraška na lov.Ůbytkem zajíců ,a to doslova rapidním(o bažantech nemluvě) mne připadá nelogické,nemyslivecké,nezotpovědné vůbec provádět jejich lov.Né že se nenaloví dostatečný počet,oni doslova ani vidět nejsou,a to ve většině honiteb.Přesto se hony zvesela pořádají..pokud se tomu dá takto říci,spíš bych to nazval trestnými výpravami za posledním zbytkem populace.Nevím,ve většině honiteb vůle k ůplnému zastavení lovu není.Převládají názory ,že nějak bylo nějak bude.O ůbytku drobné se ví roky,řešení zpravidla není ,náprava stavu za současných zákonů,vyhlášek a vztahu k majetku(honebních pozemků)na cestě není a pravděpodobně nebude.Vidím to se zajícem tak jako s koroptví,..nebude dlouho trvat a budou stejně vzácní.Nebylo by na místě přistoupit k plošnému zákazu lovu? Není přeci zajíc v naší přírodě důležitější ,než zaběhnutý kolorit podzimních honů?

Moje, tvoje, nebo naše? (27)

autor: Tubus | poslední příspěvek vložen: 28.10.2016 10:56

Zdravím kolegové. Již delší dobu přemýšlím, jak je to asi jinde, v jiných sdruženích - modelová situace: Obeznám si, dle pobytových znaků, spádové oblasti, nebo stávaniště např. černé zvěře. vyberu vhodné místo a v následujících čtrnácti dnech, když práce a rodina dovolí, při každé volné chvíli, seženu a navozím materiál, vybuduji posed, sedačku, kazatelnu....následně, jak to dnes bývá, trošku navnadím, kukuřička, obilí, něco soli, případně vodu člověk nanosí....a po odvedené práci člověk čeká \"tu\" odměnu v podobě nějakého toho úlovku... jdete jednou,podruhé, potřetí.Pak Vám do toho něco přijde a vy týden nejdete.Po týdnu vyrazíte a z posedu na Vás bliká světlo. \"obsazeno\" Jak se k to mu stavíte? Vyhodíte kolegu, nebo mu popřejete lovu zdar, i když na práci nešáhl????

Holubi (28)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 17.08.2017 21:03

Právě jsem se vrátil ne z hradu, ale byl jsem na holubech. Čtyři kusy na 7 ran bez balabánů. Jak jste Vy úspěšní a kdy na ně chodíte?Já mám vyzkoušeno, že nejvíce létají než začne svítit slunce z rána.

Lov lukem (15)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 21.07.2016 00:39

Jak se díváte na lov lukem a jeho případné uzákonění?

Lišťata (22)

autor: Ron Gordon | poslední příspěvek vložen: 14.07.2016 23:19

Možná že trochu hrábnu do vosího hnízda, ale nejen zde na forů, ale i na dalších s mysliveckou tématikou se roztrhl pytel s úspěšnými lovci lišťat. Je otázkou, do jaké míry se jedná o úspěchy, a zda se dá ulovení \"hloupého\" lištěte považovat za lovecký úspěch. Mně to spíše připadá jak za
Herodesa vraždění neviňátek po narození Krista. Nedivím se Strejdovi(zajíci) ten je zvýšenou populaci lišek přímo ohrožen, ale ostatní ? Zde si je zapotřebí upravit jedno rčení a položit si otázku - až se léto zeptá, co jsi dělal v zimě. Ulovením lišky na podzim a v zimě se předchází ztrátám na drobné, protože ulovená liška již není schopna přivést na svět potomstvo a pro jeho výchovu spotřebovat sousta drobné zvěře. Když se podíváme na dnes lovená lišťata, tak si musíme uvědomit, kolik potravy musela spotřebovat, takže svým počínáním jdeme jak se říka - s křížkem po funusu. Protože hodnota ulovené lišky v zimní kožežině a dnešního lištěte je v dnešní době stejná, neobstojí ani známé - když už má něco zemřít, tak aby to alespoň k užitku bylo. Takže pánové, lovit je zapotřebí v době, kdy v revíru ještě něco máme a né v době, kdy jíž máme revír vyžraný. Je nutno si uvědomit, že ulovením lišky v lednu jsem ulovil 4-8 lišťat, pravdou je že ulovení dospělé lišky je více než osmkrát náročnější než genocida rozlézajících se hloupých lišťat.
A Váš názor ?

Kulobrok nebo kulovnice? (18)

autor: Petr Havlín | poslední příspěvek vložen: 19.07.2016 16:37

Na radu Honzy to dávám na samostatné vlákno.
Kdo vlastníte kulobrok i kulovnici, máte nějakou preferenci kdy co nosíte?Já si většinou beru kulobrok(starý zeiss 6x32)ráno na šoulačky a kulovnici(meostár 3-12x56) večer na čekané.Na noční čekané samozřejmě kulovnici.

Myslivos x MS v hokeji (14)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 13.06.2016 18:22

Taky vám to dělá problémy, zda sedět u bedny a koukat na hokej či si jít sednout na posed nebo obhlídnout nějakého srnce?:-)

Údržba a stav posedů v honitbě (11)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 02.05.2016 13:25

Funguje u vás taková ta pečlivost i ostatních o stav posedů v honitbě? Provádí se každoroční údržba, upevňují se a opravují se ty utrhané větrem,uvolněné a zahnilé? Prořezáváte větve z výhledů a odstraňujete ty co dosluhují nebo máte strach na některé vylézt a když tam sednete,tak z něj nikam nevidíte?
Věnuje se tomu celé sdružení nebo dvá ,tří jen ve svém úseku a nebo kam rádi chodí...? Kolikrát někde vidím žebřík,že vylézt na něj už nelze a visí tam na stromě možná 20 let...

Umělá nora z KG plastových trubek (8)

autor: radekbartik | poslední příspěvek vložen: 28.03.2016 19:31

Řeším umělé nory a jejich vybudování co nejsnažšim a nejlevnějším způsobem. Momentálně mi vychází jako zajímavé řešení kanalizační plastová trubka KG průměr 200 mm. Zatím jsme vše dělali z kamene, betonových a kameninových trubek. Plast jsme nezkoušeli, je tu prosím někdo, kdo už s tim ma praktickou zkušenost? Výhody jsou jasné cena, hmotnost, manipulace a zpracování....

[1] 2 3 4 5 6 7 z 7 stran.