Diskuze kategorie - Lovectví



Šimpanz v Polsku :-), prasata v Praze v Troji :-) (7)

autor: Milan Soukup | poslední příspěvek vložen: 06.04.2011 06:49

Dneska člověk fakt neví, co může potkat v lese :-). M
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/229880-na-jihu-polska-radi-uprchly-simpanz-zranil-tri-lidi.html

Broky na škodnou (39)

autor: Petr Havlín | poslední příspěvek vložen: 11.04.2011 06:58

Moc se všem omlouvám, protože se to tu jistě již probíralo,ale mám sotva oschlý LL a tak bych se rád zeptal zkušenějších kolegů, jaké brokové náboje by doporučili do ráže 16/70 na škodnou.Díky za vaše zkušenosti.Lovu zdar!

Zkušenosti s lovem kormoránů (16)

autor: Ing.Mirek Bergman | poslední příspěvek vložen: 24.03.2011 10:03

Český rybářský svaz v současné době vybojoval tříletou výjimku pro odstřel kormorána na řekách a potocích, který úplně na tocích zlikvidoval Lipany a brzy mají stejně dopadnout i pstruzi. Nyní rybáři přes OMSy žádají mysl. sdružení s honitbami, ve kterých se nacházejí rybochovné i rybolovné revíry ČRS, aby za určitou výši zástřelného (hovoří se o 300 - 500,-Kč/ks) začali tyto rybí predátory myslivci likvidovat. Nikdo v okolí s tím ale nemá zkušenosti, zvláště nyní, kdy pro lov vodního ptactva je zakázáno užití olověných broků. Koluje info, že prý je nejlépe použít malorážky 22 LR, VMR nebo 17 HMR, a další různé dobrozdání.
Pokud jsou někde u vás tímto zkušenosti, dejte prosím vědět. Díky.

Dosled - zážitky, zkušenosti, tipy a návody :-) (152)

autor: Erika Doležalová | poslední příspěvek vložen: 31.01.2013 20:18

Už jsme to trochu "nakousli" v Dnes, tak si myslím, že si toto téma zaslouží vlastní diskuzi.
Jaké máte zážitky z dosledů? Zažili jste velmi daleké odskočení zvěře po "perfektní" ráně, nenašli kus po smrtelné ráně nebo naopak padl kus v ohni, přestože rána neseděla nijak "extra"? Či další jiné podivné "zvláštnosti"?

Poměr pohlaví ulovené černé zvěře (3)

autor: Honza Lettrich | poslední příspěvek vložen: 02.03.2011 18:20

Ahoj kluci, nevím zdali souhra náhod ale v mysliveckém roce 2010 jsme u nás zaznamenali zajímavý úkaz a to že vesměs všechna ulovená selata ( 6ks, na naše poměry úspěch ) byly bachyňky. Nijak jsem o tom nepřemýšlel až do chvíle, kdy jsem se potkal se známím ze 60km vzdálené honitby a mluvil o stejném odlovu převážně bachyněk.
Nesetkal jste se s tim také někdo, jak jste na tom jinde?

Dotaz: Černá zvěř a vlašské ořechy (11)

autor: Tomáš | poslední příspěvek vložen: 23.02.2011 21:43

Zdravím všechny. Přátelé, mám doma několik pytlů vlašských ořechů ve skořápkách. Má smysl přisypávat rozumné množství těchto ořechů na vnadiště
pro černou? Něco mě říká že ano, ale raději to uslyším od zkušenějších...

Jaké lepidlo (12)

autor: Stanislav Haas | poslední příspěvek vložen: 18.02.2011 09:01

Prosím o radu. Včera jsem začal další etapu rekonstrukce baráku, firma vyměňovala okna v patře. I když jsem je prosil, že schodiště je úzké a že okna mají nosit ve dvou, pochopitelně jsem byl za blbce a prvním oknem montážník srazil trofej toho nejlepšího jelena. Zas tak se mu toho nestalo, to obložení dopadlo hůř, ale přeci jenom je potřeba polepit. Jaké používáte lepidlo, aby nebylo vidět, s krátkou dobou zpracovatelnosti? Vyzkoušel jsem vteřinové, ale v kosti moc nedrží. Tak raďte, radilové :-):-):-)

Dálkoměr (11)

autor: Milan Soukup | poslední příspěvek vložen: 11.02.2011 15:00

Uvažuji o pořízení dálkoměru, ne že bych plánoval jeho použití při vlastním lovu, ale spíš k tomu, aby si člověk změřil na místech, kde loví častěji, vzdálenosti třeba k jednotlivým orientačním bodům apod. Máte někdo zkušenosti s jednotlivými typy či výrobky? Díky. MS

Jaro - Rozryté TTP (23)

autor: Tomio | poslední příspěvek vložen: 10.02.2011 20:16

Po zhlédnutí videa, jarní kultivaci.
Se zeptám, už černá navštěvuje i u Vás trvalé travní porosty? O TTP z hlediska dostavaných dotací se čím dál více diskutuje o náhradě škod. A samozřejmě jsou různé názory na náhradu škody, od posmykování, po úplnou obnovu, jak tiše doufají někteří zemědělští kutilové
A jaké máte zkušenosti s lovem v této době? Předloni jsem se něco naseděl na podzim po kukuřici, ale neuśpěšně, asi už nebyli červíci na jídelníčku.

Norování (3)

autor: Jaroslav Rejdák | poslední příspěvek vložen: 07.02.2011 09:05

Jaký je podle Vás ideální počet lidí při norování? V kolika lidech chodíte? Podle mně je ideální psovod plus dva - tři střelci.

Broky? (55)

autor: Jaroslav Miňha | poslední příspěvek vložen: 07.02.2011 09:41

Ta poznámka pana Konvaliny "Když už tu je i pan Miňha,zeptám se -jaké máte zkušenosti s velkým brokem??Padají po něm čuňata a teče z nih po té ráně krev a nebo je musíte dohledávat!!Začínám a proto se ptám.U nás jsou s SG kolegové spokojeni." mě přiměla k tomuhle tématu. Je to prasárna, co k tomu dodat? A děje se na naháňkách bohužel ne vyjímečně. Pochopil bych že má někdo v druhém laufu třiapůlky na lišku a umáčkne se, nikdo není neomylný, ale 6,5mm už tam asi na lišku připravené nebyly, že?

Ale chci o něčem jiném. Jak řešíte dosledy v řepce, v kukuřici, v trninách? Já jdu pro psa, pro brokovnici a ty velké broky do jedné hlavně dávám. A ať mě za to někdo popotahuje. K čemu by mi tam asi byla kulovnice na dostřelnou případně na obranu? Zákonodárci zřejmě nikdy v takové situaci nebyli, protože jinak by v zákoně tahle vyjímka pro dosled černé být musela.

Dotaz na střelce (64)

autor: Jaroslav Miňha | poslední příspěvek vložen: 03.02.2011 12:56

Kterou částí ukazováčku mačkáte spoušť? Středem bříška nebo za ním? Prosím nesmějte se mi, mně to střílení fakt moc nejde, tak se snažím najít chyby.

Lišky - taková malá statistika (59)

autor: Ivo Ondráček | poslední příspěvek vložen: 26.07.2011 19:59

Než si povzdechnete, že tohle téma je tady už po stopadesátešesté...Mě to pořád nedá spát a tady bude nejlepší místo, kde se optat. Jak jste na tom u vás v jednom mysliveckém roce v poměru: přibližný počet čekaných/průměrná délka čekané/počet viděných lišek/počet ulovených lišek? Těch čísel by se dalo vymyslet spousta ale tohle mi přijde jako základ.
U mě je ten poměr takhle vloni 150/2/8/2 a takhle zatím letos 120/2/2/2
Jak vidno, být zarytý milovník lovu lišek, tak už jsem skonal žalem...!:) Pořád mi nejde do hlavy, že ač chodím v různé denní i noční hodiny, střídám pole i kraje lesů, sedím na zemi i na vysokých posedech, ba i dokonce vydržím sedět bez velkého hluku, výsledky jsou, jaké jsou. Už podle holých statistických údajů bych měl spoustu lišek alespoň na půl kilometru zahlédnout přebíhat přes pole. Přesto...bída. Vloni zaúřadovala prašivina, to beru. Ale letos je lišek podle stop spousta, a přitom úspěšnost opět prakticky nula!

Lovecká horečka (17)

autor: Josef Hanzlík | poslední příspěvek vložen: 19.01.2011 20:58

Kolegové,máte ji též a víte co s tím?Přijde-li mi černá,daňčí,muflon,nebo škodná,jsem absolutně v klidu.Jakmile mám lovit srnce a není to na honem,tedy vím-li o něm dopředu a přichází-li mi pomalu,rozsypal by se podemnou posed a někdy musím odložit flintu a nelovit,protože nejsem schopen udržet bod nejen na komoře,ale snad ani na celém kusu.Mívám pocit,že mi jde o život,že snad musím dostat infarkt.Co vy?

Chcete si typnout zásah podle značení selete? (44)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 11.01.2011 21:10

Při včerejší naháňce vedle na štontě střelil chlap z trojáku sele. Střílel na nějakých 40 kroků, kulí 7x57R, Hornady (PTS).Sele po ráně zarylo a zůstalo s odkazováním ležet.Než přebil flintu,prase se zvedlo a klusem mazalo smrkovým porostem přede mě.Volal na mě,abych mu ho dostřelil...Prase jsem střelil (resp.dostřelil). Od nástřelu slušně barvilo, viditelně z obouch stran - tedy průstřel, každý by při dosledu usoudil, že musí v pár metrech ležet. Kam bylo podle značení střelené, typněte si,schválně.... Potom to napíšu...

Lov trofejního kňoura (56)

autor: Jaroslav Miňha | poslední příspěvek vložen: 18.12.2011 10:06

Přátelé, k dnešnímu datu už je to sice neaktuální, ale není všem dnům konec a doba lovu zase přijde. Jako asi hodně z Vás bych si jedenkrát chtěl ulovit „životního“ kňoura a nějaké už jsem i viděl, jen se mi zdálo, že pro mě jako pro zatím myslivecké nedochůdče ještě nenastal ten správný čas. Začínám s tou myšlenkou ale vážně koketovat, tak se ptám na Vaše názory, v kolika letech stáří už takového kňoura nebude škoda. Ten, co jsem na něj vloni dvakrát koukal má podle mého odhadu dost přes 150 kg, taková opravdu velká almara, zbraně má až k horní části ryje. Druhá část dotazu, ta důležitější zní, jak u takhle velkých kusů odhadnout stáří? Vůbec netuším, protože třeba lončáci jsou u nás už na podzim v rozmezí 50-90 kg.

1 2 3 4 5 6 [7] z 7 stran.