Dnes je 21.2. 2024. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Diskuze kategorie - LovectvíÚdržba a stav posedů v honitbě (11)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 02.05.2016 13:25

Funguje u vás taková ta pečlivost i ostatních o stav posedů v honitbě? Provádí se každoroční údržba, upevňují se a opravují se ty utrhané větrem,uvolněné a zahnilé? Prořezáváte větve z výhledů a odstraňujete ty co dosluhují nebo máte strach na některé vylézt a když tam sednete,tak z něj nikam nevidíte?
Věnuje se tomu celé sdružení nebo dvá ,tří jen ve svém úseku a nebo kam rádi chodí...? Kolikrát někde vidím žebřík,že vylézt na něj už nelze a visí tam na stromě možná 20 let...

Umělá nora z KG plastových trubek (8)

autor: radekbartik | poslední příspěvek vložen: 28.03.2016 19:31

Řeším umělé nory a jejich vybudování co nejsnažšim a nejlevnějším způsobem. Momentálně mi vychází jako zajímavé řešení kanalizační plastová trubka KG průměr 200 mm. Zatím jsme vše dělali z kamene, betonových a kameninových trubek. Plast jsme nezkoušeli, je tu prosím někdo, kdo už s tim ma praktickou zkušenost? Výhody jsou jasné cena, hmotnost, manipulace a zpracování....

Kam se poděla černá zvěř od 6.1.2016 na vnadišti mrtvo (13)

autor: ttt | poslední příspěvek vložen: 22.02.2016 12:34

Všechno je to ulovený nebo co ?

Značení černé zvěře (27)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 28.01.2016 12:28

Můžeme si zde udělat malý přehled z praxe.
Velikost zvěře, vzdálenost, postavení (čekaná, naháňka), ráže, střela, umístění zásahu, (zasažení orgánů),značení,barvení,průstřel-zástřel.Případné poškození zvěřiny.

Psi pro natláčku. (2)

autor: Milan Zelinka | poslední příspěvek vložen: 21.09.2015 11:24

Neznáte prosím nějaký kontakt na osobu, co vlastní psí \"smečku\" pro natláčku na černou zvěř. Jednou u nás byl takovej \"človíček v zeleném\" a pomohl s norováním. Měl v autě hromadu psů a říkal že pomáhá i s natláčkama. Pokud někdo znáte nějaký kontakt, tak napište. Předem děkuji za odpovědi k tematu.

Tok tetřeva (2)

autor: smajlik | poslední příspěvek vložen: 20.09.2015 17:51

Zdravím kam nejlepé jet na tok tetřeva příští rok ? Nejlíp někde na slovensko ( čím blíž k naším hranic tím líp :D ale nemusí být příp. i česko.

Lišák (1)

autor: Milan Zelinka | poslední příspěvek vložen: 02.07.2015 09:52

Vážení přátelé v zeleném. Nechtěl by někdo jen tak, třeba pro \"chov\" lišku ? Je to roční lišák a hodil by se procokoliv. Pokud někdo projeví zájem, tak se ozvěte na můj E-mail a nebo jen sem, na fórum. Domluvíme se co a jak. :o) Krásný den.

Může kočka ulovit srnče? (11)

autor: Petr Havlín | poslední příspěvek vložen: 20.11.2016 15:22

Kolega dnes procházel louky před sečením a našel dvě napůl sežraná srnčata.Kolem byl vyšlapaný kruh tak 50cm.Myslí si že by to mohla být kočka,protože liška by je odnesla celé.Já také uvažuji o prasatech.Jaký je váš názor?

Drony k vyhledávání zvěře. (9)

autor: Fido z Řáholce | poslední příspěvek vložen: 20.04.2015 14:43

Přátelé, 16. 5. 2015 se v Pelhřimově koná odborný seminář na téma:\"Využití dronů k vyhledávání zvěře v zemědělských kulturách“. Takže, šetřit ne na noční vidění, ale na drony. Začínám se bát, kam ta myslivost u nás směřuje, resp. až kam jsou někteří schopni ji dotáhnout.

Zamražení trofeje a její pozdější preperace a bělení (17)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 06.03.2015 10:53

Na požádání jsem teď kamarádovi dělal hlavu srnce, kterého měl od léta v mražáku a najednou zjistil ,že se blíží VČS a chovatelská přehlídka...
Já si preparuji trofej v podstatě hned nebo co nejdříve po ulovení a dělá se mi to dobře. Zamražená trofej je děs. Barva v kostech, světla,konzistence mozku po zmražení,odstraňování atd..Je to práce na čas jednou tak náročná. Máte s tím také zkušenost?

Volná příroda x obora (12)

autor: Jiří Janda | poslední příspěvek vložen: 22.01.2015 10:08

Jak se díváte na lov v oboře? (nemyslím tím větší "zahrady")
Nezatracuji, ale volná příroda je volná příroda. Jirka

El. krmné automaty (1)

autor: milano | poslední příspěvek vložen: 18.01.2015 09:52

Používáte někdo el. krmné automaty pro vnadění černé ? Jaký doporučujete typ, se solárním dobíjením nebo baterií ? Máte zařízení umístěné na trojnožce, nebo zavěšené ? Díky za postřehy, rady,zkušenosti. M.Pech.

Vietor (10)

autor: oziris | poslední příspěvek vložen: 06.11.2014 11:54

Som este stale len polovnicky elev, tak mi uz dlhsie vrta v hlave otazka - chodite von, ked fuka? Samozrejme, poznam stare heslo "ked lovi vietor, lovec ma sediet doma". Ale aky vietor povazujete za znesitelny, kedy je zver mozne realne vidiet/ulovit?

Lancasterka a společné lovy (23)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 16.10.2014 09:15

Je to blbý pocit ,když pod vámi ve stráni stojí na štontě chlap, na předloktí položenou obojetnici s nataženými kohouty a jen se díváte do těch trubek...Tak jako si někdo kupuje Blasera, tak druhý je fanda a shání kohoutkovky. Beru, ale tyto zbraně na společných lovech nemám moc rád,právě i z důvodu jejich okamžité "připravenosti"...
Několikrát jsem se přesvědčil, že majitelé těchto "dnes moderních" flintiček nemají sice hluboko do kapsy, ale často mívají mokrý ingoust na razítku loveckého lístku a jejich um a zručnost v ovládání těch kohoutků a zbraně ,bývá různá. Když kolikrát vidím jak to vybijejí, spouští kohouty a šermují s tím, běhá mi i mráz po zádech.Jasně, flinta a její konstrukce je jedna věc a druhá věc je chlap,který s ní manipuluje. Bavil bych se pouze o těchto zbraních, bezpečnosti a jejich používání na společných lovech. Máte podobné zážitky? Co si myslíte ? Ať je o čem diskutovat.

Dančí říje 2014 (5)

autor: Tomio | poslední příspěvek vložen: 13.10.2014 07:48

Ahoj, tak jak to u Vás vypadá, počasí nic moc, ale daňci začínají rochat

Zeiss Victory HT 2,5-10x50 vs.Swarovski Z4i 3-12x50L (3)

autor: Pavel Hrubý | poslední příspěvek vložen: 20.09.2014 18:40

Jaký by jste doporučili z těchto dvou?

Blbá rána (112)

autor: Jaroslav Miňha | poslední příspěvek vložen: 07.11.2014 20:46

Mám hádanku, bohužel ne zrovna radostnou. Před setměním jsem střílel na hraně kukuřice na prase cca tak 60-70 kg na 80 metrů .308 Lapua Mega 12g, trošku „zpomalená“. Pěkně slyšitelný úhoz kule, takový komorový dutý zvuk. Na nástřelu dvoumetrový dost bohatý šplíchanec barvy tak neutrální – ani ne plíce ani tmavá, po deseti metrech v kukuřici ale téměř nic, dosled jsem nechal radši na ráno. Ráno se v podstatě večerní nález potvrdil. Barvy minimum, téměř nic, jen občas trochu máznuto po kukuřici na straně vstřelu ve výšce +/- 40 cm. Psi pak ztratili stopu asi po 150ti metrech a dál nic. Po celé dráze dosledu nebyl jediný záleh. Prase a stopy po barvě nebyly v kalištích okolo, pak mě ještě napadlo prohledat ostružiní a houštíčka kolem, ale nikde nic. Tak nevím, zvlášť po ohledání nástřelu, čekal bych ho ležet maximálně do padesáti metrů s ucpaným výstřelem. Prase ale není, máte tip na zásah? Jenom ho bohužel nebudu moci potvrdit…

Martes martes, Martes foina (6)

autor: Maral | poslední příspěvek vložen: 16.07.2014 07:17

Zaměřujete se někdo vyloženě na lov kun v době lovu ? Pokud ano, s jakou strategií a s jakými úspěchy.
Díky za odpovědi.

Straky (8)

autor: Martin Síla | poslední příspěvek vložen: 19.06.2014 12:10

Blíží se doba lovu straky.
Máte nějaké rady, návody na úspěšný lov?

Pozor, výskyt tasemnice u lišek (14)

autor: Fido z Řáholce | poslední příspěvek vložen: 07.06.2014 14:49

V letech 2013 a 2014 byl prováděn vojenskou veterinární službou monitoring výskytu tasemnice Echinococcus multilocularis na teritoriu Vojenského újezdu Hradiště. Z výsledků vyšetření vyplývá, že se zde tento parazit vyskytuje. Na 5 katastrech Vojenského újezdu Hradiště bylo vyšetřeno celkem 15 lišek s pozitivním nálezem tasemnice Echinococcus multilocularis u 13 kusů (87 %). Skutečnost, že vývojová stadia tohoto parazita vyvolávají u člověka závažné onemocnění označované jako alveolární echinokokóza či hydatidóza, které v neléčených případech končí téměř ve 100% smrtelně, řadí tuto nákazu mezi významné antropozoonózy (onemocnění přenosné ze zvířat na člověka).
Vývojový cyklus tasemnice Echinococcus multilocularis je dvojhostitelský. Hlavním defi-nitivním hostitelem je v našich podmínkách především liška obecná, příležitostnými hostiteli jsou rovněž kočka či pes. Jako mezihostitelé se nejčastěji uplatňují drobní hlodavci, ale mohou to být i další savci, včetně člověka, kteří v životním cyklu parazita figurují jako příležitostní mezihostitelé. Všeobecně se předpokládá, že člověk se nakazí při požití rostlinné potravy (zeleniny, lesních plodů) kontaminované vajíčky z exkrementů infikovaných lišek. Jako možné médium přenosu nelze vyloučit ani vodu. Primárně postiženým orgánem jsou v 99% játra, v pokročilejších stadiích infekce dochází k metastatickému šíření na přilehlé orgány dutiny břišní (pobřišnice, žaludek, aj.) nebo do vzdálenějších orgánů (plíce, mozek, kosti,...

1 [2] 3 4 5 6 7 z 7 stran.