Diskuze kategorie - KynologieVýcvik barváře (7)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 03.02.2021 09:44

Přemýšlím o pořízení barváře, ježto potřebuji provádět dosledy zvěře těžko dohledatelné. Pokud máte někdo nějaké bystré postřehy ohledně chovu a výcviku, tak mně je prosím rychle napište :-)

GPS lokátor (5)

autor: Michal Kulhánek | poslední příspěvek vložen: 12.12.2017 20:46

Dobrý den, chceme pro naše kočkopsy (bordíky) pořizovat GPS lokátor. Po přečtení recenzí se rozhoduji mezi Garmin Alpha 100+ (obojky T5 mini) a Tracker Supra. U toho Trackera mě s..e ten měsíční poplatek. Máte s tím někdo zkušenosti? Co byste vybrali? Cenově v tom moc rozdíl není (potřebuji pro 3 psy). Díky

Patterdale terrier (13)

autor: Jurek | poslední příspěvek vložen: 06.12.2017 12:36

Dobrý den, pořídil jsem si před nedávnem toto plemeno, mám doma 5mněsícu staré štěně. Kdy a jak s ním začít. Děkuji.

Ztratil se bordík Donn (14)

autor: Michal Kulhánek | poslední příspěvek vložen: 26.11.2017 18:07

Zdravím ve spolek, včera (18.11.) se nám při honu ztratil bordík Donn. Po první leči, kdy byl naprosto v pořádku a mordoval střelená prasata zmizel. Pravděpodobně se vydal po některé z prasat, na které také padly rány, ale nezůstali ležet. Je to téměř desetiletý profesor, skoro hluchý a strašné hodný. Pokud by byla nějaká informace volejte kdykoliv. Michal Kulhánek 775584718.
Zkusím vložit do fotogalerie fotku.

Dron v akci - Podhajský se v hrobě obrací.... (27)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 10.07.2017 13:12

Co si přátelé myslíte...

Alpský brakýř x Štýrský brakýř (4)

autor: Tom lesník | poslední příspěvek vložen: 02.04.2017 12:14

Ahoj, uvažuji nad jedním z těchto dvou plemen. Lovecké využití bych pro ně měl hlavně na dosledy černé a ostatní spárkaté zvěře, dále několikrát za rok při naháňkách, popřípadně honech na drobnou zvěř. Tím nechci samozřejmě říct že jindy do honitby nepůjde, v lese jsem víceméně denně. Jde mi spíše o porovnání těchto dvou plemen. Velmi bych uvítal i zkušenosti s těmito plemeny, chování při lovech, výcvik, atd.
Horrido

Očkování (6)

autor: rici czech | poslední příspěvek vložen: 16.01.2017 20:17

Přátelé.V loňském roce jsem byl jako vždy očkovat psy.Což mne ,ale zarazilo bylo konstatování vet. ,že použitá vakcína má platnost 3 roky.Vím ,nebo alespoň věděl jsem(pokud se nic nezměnilo) ,že očkování proti vzteklině bylo nebo je povinné každý rok.Na zkouškách se taktéž v propozicích vyžaduje očkování né starší jednoho roku,tak bych se rád zeptal jestli někdo nemáte informace o změně zákona ,vyhlášky apod. Dotaz asi na strejdu zajíce :-)

Odnaučit štěkaní (12)

autor: smajlik | poslední příspěvek vložen: 19.07.2016 09:20

Zdravím.
Mám 5 letého jezevčíka, který šíleně štěká ( hodně hlasitý štěkot a častý ) jak na pošťaka a na slečnu co nosí letáky (štěká jak by chtěl na ně zautočit ) tak i na všechny lidí co projdou kolem.
Sousedé z toho šilí,hlavně jeden protože i když máme ještě jednoho psa - tak ten neštěká ( někdy neštěkne vůbec když jde člověk kolem plotu, někdy 1-2 ) tak často a tak nahlas jako jezevčík.
Když na něj huknu z okna nebo jsem venku a huknu na něj tak většinou poslechne a je v klidu i když ne vždy.
Ale po 5 letech kdy od rána do večera lítal po zahradě a vždy byl někdo doma, že ho mohl kdykoliv okřiknout. Tak po 5 letech tady nebude doma nikdo a soused,kterému to vadí nejvíc a je schopnej mu něco udělat je doma od rána do večera.
A já ho nechci mít zavřeneho od rána do min. 3 hod odpolední. Máte nějaký způsob jak ho odnaučit štěkat nebo aspoň ne v takové míře ??

Zaběhnutý pes (2)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 29.09.2015 10:36

Zná to asi každý chovatel či majitel psa,že se pes nevrátí a člověk čeká a čeká. Po nějaké době jej začne hledat a ono pořád nic. Zrovna dnes se to stalo nám a až po 12 hodinách se psi vrátili před chvíli sami domů, kdy šli za prasetem na hranici honitby cca 4 km od baráku,kam přijeli autem.Jak dlouho jste hledali psa vy? Za dobu, co chováme psy, tak nejdéle to trvalo týden, kdy fenka byla naložena a odvezena z místa hledání 30 km daleko a až na základě inzerátů a rozvěšených plakátů vrácena. Ale jsou to nervy.

Hárání (20)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 11.10.2015 09:33

Máte nějaký trik co se psem když hárá fena? mám mladého jagoše a hárá se mi ohařka,ten pes dělá šílený cirkus.

Podzimní zkoušky (2)

autor: Jan Heger | poslední příspěvek vložen: 23.08.2015 19:33

Dobrý den,
PZ se blíží a nervozita stoupá neboť jdu se svým prvním psem. Chci se zeptat zkušených, jak se hodnotí, když mi pes prožene zvěř s hlášením na společném honu?
Jak se podává odstup ze zkoušek, když neuspěji v disciplíně?
Díky. J.H.

Obora s divočaky (1)

autor: smajlik | poslední příspěvek vložen: 12.08.2015 09:45

Hledáme pro našeho jezevčíka oboru s divočaky. Nejlíp MS kraj tak jestli o nějaké víte dejte mi prosím vědět klidně i do zpráv.

Nezájem o držení LUP? (22)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 12.08.2015 15:45

Včera jsme pořádali lesní zkoušky psů. Přihlásilo se 12 malých a tři velcí.Jak to dopadlo si můžete přečíst na stránkách OMS Prachatice, ale když bylo po všem a byla \"volná zábava \"společně s rozhodčími,tak nechci být škarohlíd,ale bude čím dál horší obdobné akce pořádat, protože nejsou psi,nebo zájem. Jak je to u vás?

Pes ničitel (7)

autor: Jiří Janda | poslední příspěvek vložen: 06.05.2015 09:54

Mám roční krásnou fenku hrubosrstého jezevčíka. Že všechno přehrabe, vyhrabe,
zahrabe je naprosto v pořádku - je to norník. Co už ale není v pořádku je, že rozkoušeí vše, co jí přijde pod nos. Zničená lavička, pergola, plot ....
I když byla několikrát přistižena a potrestána - nic platné. Moc dobře ale ví, co dělá a že se to nesmí. Po lovecké stránce se ukazuje velice dobře. Kde jsem
udělal chybu, nebo máte nějaký \"fígl\", jak jí umravnit. Poraďte. Děkuji - Jirka

Lysivost u jezevčíka (8)

autor: smajlik | poslední příspěvek vložen: 07.05.2015 21:37

Zdravím, náš tříletý jezevčík pravděpodobně trpí lysivosti. Nemá srst na špičce ocasu a taky ma neosrstěné kraje uši. Vím že lysivost je dědičná, ale i tak co s tím. Jaké přípravky, jakou masty ho mazat abych jsem podpořila růst srsti. Aspoň trochu. N\\emáme to nijak ověřené že to je lysivost nebo není. Jen nám to řekl doktor že to bude lysivost že jezevčicí na ni trpí. Takže za jakkoukoliv radu co je dobré na podporu srsti budu vděčná dík :)

Pojištění psa (7)

autor: smajlik | poslední příspěvek vložen: 31.01.2015 12:16

Zdravím. U které pojištovni máte pojištěného psa ? A jaké máte případné zkušeností s vyplacením peněz ? Měli jsme do předmin.roku pojištěného u halali v rámci pojistky myslivce. Jenže to oni zrušili a my nemáme psa pojištěného nikde. Takže tím že chodíme často docela lesa tak ho chceme co nejdřív pojistit, ale kde ?

Článek v myslivosti 1/2015 (49)

autor: Tomáš Pilík | poslední příspěvek vložen: 16.01.2015 18:24

V myslivosti 1/2015 na straně 40 vyšel článek "Lov černé zvěře a psi", jehož autorem je Petr Ziegrosser. Jaký máte názor na odtavec "Zkušení psovodi z loveckých smeček v Německu i u nás často používají křížence různých loveckých plemen. Tito psi se v praxi osvědčili a v loveckých smečkách mají nezastupitelné místo. Jejich výhodou je, že jsou levní, zdraví, dobře se cvičí a jsou povahově vyrovnaní. Pokud nechceme mít chovného psa či fenu, nevím proč se zdržovat přípravou na zkoušky, které nemají s praxí nic společného a také nevím proč držet a lovit pouze se psy čistokrevných plemen. V zásadě je úplně jedno, jaký postaví černou na běhy a vyžene ji na střelce. Je jedno, zda má průkaz původu či nemá. Je jedno, zda je kříženec, "bezpapírový" nebo čistokrevný s průkazem původu a zkouškami. Důležitý je výsledek!"?

GPS obojek (1)

autor: Jaroslav Rejdák | poslední příspěvek vložen: 08.01.2015 11:03

Nemáte někdo zkušenosti s tímto obojkem pro psa? http://elektronickeobojkypropsy.cz/sportdog-tek-1-0-tracking-training-p3183

"profi" smečky (39)

autor: Václav Syrový | poslední příspěvek vložen: 13.01.2015 06:21

Zajímal by mě váš názor na smečky,které zajišťují se svými psy společné akce.Co se vám nelíbí a naopak.

Aport (2)

autor: Jan Heger | poslední příspěvek vložen: 24.11.2014 10:10

Zdravím,
mám dotaz ohledně aportu. Mám IS 1,5 roku stáří, nosí mi kozlík s králičí kožešinou, ale zvěř nechce. Ať už to byl čerstvý bažant nebo starší zajíc. Jak na něj? Díky. J. H.

[1] 2 3 4 5 6 z 6 stran.