Dnes je 19.5. 2022. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Prasátka v řepce I.Vložil: Miroslav Kráčmar | 26.06.2012 10:03 | zobrazeno: 1443

Podle tmavé skvrny na pravé straně břicha je to na 100% bachyně,kterou jsem v těchto místech,tehdy jako lončačku natáčel před dvěma léty.

http://www.youtube.com/watch?v=P-BraTJ5H9I


Komentáře:


Vkládat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé. Taky se mohlo stát, že Vám byl zamezen přístup pravděpodobně z důvodů porušení pravidel slušeného vyjadřování v příspěvcích. Přihlásit se....


Autor: Radek Chadim | 26.06.2012 23:11
Když jsem se na to podíval ještě jednou, tak mně se ta velká hnedá selata a strakatá zdají stejně velké. Takže možná jen od dvou bachyní to budou selata, protože to jedno malé sele je určitě od jiné.
U nás ti strakáči nejsou vidět, ale kolega před několika lety ulovil náznakem strakatější sele, ale takhle výrazně strakaté to nebylo. Ale na vlastní oči jsem to neviděl.

Autor: Miroslav Kráčmar | 26.06.2012 22:00
Tak takto mi pózovaly letos poprvé a bylo to asi 3/4 hodiny,(vlastně podruhé,ale minule jsem neměl kameru).Když jsem to ráno lezl na posed,už byly na place.Možná,že mi je ta bachna předváděla za to,že jsem jí před dvěma lety daroval život.Nevím,které jsou její,tipoval bych to na ty strakoše.Byla tam ještě jedna baška,ale ta vůbec nevylezla z řepky.Zahlédl jsem ji jen na chvilku,zdála se být menší jak tato,ale struky měla daleko víc vytahané.Podle mne většina selat je té druhé,ale těžko říct,jen se mi zdálo,jako by z té na videu měla respekt.
Jinak podobně zbarvená selata byla u nás už viděna a nějaká i ulovena,zatím jsou to spíš vyjímky.

Autor: Radek Chadim | 26.06.2012 12:12
Dobrý video. Já zatím nemám to štěstí, divočáci z večera kvičí do 100 metrů od vnadiště od půl deváté, ale na vnadiště se jim za světla nechce a nechce.
Kolik kusů tam celkově chodí? Vypadá to na selata minimálně od třech bachyň.
A zajímaví jsou dalmatýni - já každý rok vidím desítky až stovky různých divočáků, ale takhle bílé kusy jsem u nás ještě neviděl. Občas mají divočáci bílé spárky a jsou celkově šedí, těch je dost, ale bílý s takhle výraznými černými skvrnami, to jsem u nás ještě na živo neviděl.