Dnes je 2.6. 2023. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Prosba o raduVkládat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé. Taky se mohlo stát, že Vám byl zamezen přístup pravděpodobně z důvodů porušení pravidel slušeného vyjadřování v příspěvcích. Přihlásit se....

Autor: kesl | 13.05.2014 10:18
Jo, a když už jsem tady, tak mám ještě dvě volná štěňata Polských Ogarů (kluka a holku) a fakt nemají prasklou pažbu :-). Takže kdyby měl někdo zájem, nebo to, prosím, dejte do oběhu. Snad to Radek nesmázne jako nedovolený inzerát, když ve vetešnictví nic neni.
Děkuji všem!
kesl

Autor: Krejčí Karel | 13.05.2014 10:08
Spadla mu 100% flinta.To samé a podobné o optice.Kupce mi druhý den volal,že je dvojitý obraz,dojel s ním a byl ještě i od bláta v porech černého povrchu.Vyfocen a poslán ještě před koupí v krásném stavu o který pak měl zájem a koupil ho.Pochopil a odjel s nepořízenou.
Tuto neděli 18.5.2014 ráno na myslivecké a rybářské burze v Troubkách si dám také opět také pozor na tyto chytrálky.

Autor: kesl | 13.05.2014 10:07
Pokud nebude dál zkoušet reklamovat, nebudu to pitvat. Ta technička od policie je na něj už takhle dost naštvaná a řekla mi, že si to s ním pěkně vyříká.
No, a já jdu na ryby, páč nám naši potentáti prošustrovali honitbu...jinak bych šel do lesa :-)
tak L a L

Autor: Fesoj | 13.05.2014 09:49
Gratuluji k vyřešení problému ! Jsem rád, že tomu kupci jeho vychcanost nevyšla, za takové jednání by zasloužil HRCG /hrdzavým reťazom cez gule/. Takže bych mu odpověděl, že reklamaci neuznávám, že zbraň byla v okamžiku prodeje v pořádku a pokud se mu to nelíbí, ať se obrátí na soud. Předem bych se ovšem ještě domluvil s policistou, který zbraň registroval, na případném svědectví. A pokud by ten pán skutečně měl tolik drzosti, že by se chtěl soudit, na základě svědectví toho policajta by soud prohrál na celé čáře a nákup by se mu ještě prodražil o soudní výlohy.

Autor: Fido z Řáholce | 13.05.2014 09:47
No,já bych to viděl trochu jinak. Zbraň je funkční a zaregistrována. Což je podstatné. Kupující si ji dle prodávajícího řádně prohlédl, pochybuji, že by nenašel prasklou pažbu, resp. prodávající jej na to neupozornil, kdyby prasklá byla. To není důvod k navrácení peněz, maximálně jde o slevu. Případný soudní spor by prodávající vyhrál, má-li k tomu další posudky.

Autor: kesl | 13.05.2014 09:03
A zdravím i Karla, dlouho jsem tu nebyl.

Autor: prroud | 13.05.2014 09:02
Kesl,dobry,to me napadlo az pozdejc,kdyz uz jsem nechtel psat,zkusit brnknout na tu zkusebnu.Poucnej pribeh,dik za nej,vlastne,a blahopreju:-)

ps: ta praskla pazba az ve sluzebne me napadla kdyz jsi psal,ze kupujici sam tvrdil,ze pazba byla v poradku.Takze ani opravdu nemusel sam vedet ze se to stalo jemu,nemusi to bejt spatnej clovek.

Autor: kesl | 13.05.2014 09:01
Nene, Jane, není to bezvýznamné. Takovéto spory vedou k tomu abychom si naprosto jasně uvědomili, že se prostě taková věc může stát a je dobře, že o takovéto zkušenosti vědí minimálně diskutující. I když onen kupující je anonymní, protože nenám rád pranýřování....i když vím, že je někdy velice účinné :-)))

Autor: Karel poslík | 13.05.2014 08:57
V každém případě je to velmi poučný příběh. Zdar Karel

Autor: Jan Slavětínský | 13.05.2014 08:53
Odentrovali jsme to ve stejný čas bez osvětlení nových skutečností, čili co jsem teď psal je bezvýznamné.

Autor: Jan Slavětínský | 13.05.2014 08:50
Skutečnost je taková,že je prasklá pažba.... Buď byla a nikdo si toho nevšiml až třetí osoba. To se stává a vím to z vlastní zkušenosti. A nebo se to stalo jemu, klidně si na flintu v autě mohl někdo sednout (někoho svezl, vlastní dítě do školy apod.), to si ani neuvědomí a potom flintu vybalí a třetí osoba ho na věc upozorní. Těžko se to prokazuje a v podstatě je to věc svědomí. Případné tahanice nakonec můžou opravdu vyjít dráž než celá flinta, jak říká Proud.

Autor: kesl | 13.05.2014 08:47
A pro všechny již s úsměvem...nikdy nevíte, co se může přihodit a já i v 55ti letech jenom kroutím hlavou.
Ale všem moc děkuji, protože oponentura vás všech mi velmi pomohla.
L a L

Autor: kesl | 13.05.2014 08:41
Hele prroude, ale i ostatní. Šel jsem na to obráceně a zavolal na příslušné oddělění Pčr, kam ten pán spadá. Ten technik mi řekl, že opravdu tam pán byl zaregistrova onu zbraň, ta byla v naprostém pořádku a ještě mu gratuloval k výhodné koupi se slovy "prakticky nová flinta" a zbraň zaregistrovali. Když jsem jim vše vysvětlil, řekli, že si pána asi podají. Tato informace je pět minut stará.

Autor: prroud | 13.05.2014 08:21
"Neni tam psáno v normalim stavu, ale že neshledal vady,".......kontra......."Ve smlouvě (kterou si sám přinesl, a kterou jsme podepsali) se píše, že kupující zbraň prohlédl, obdržel vyčerpávající informace a přebídá ji v normálním stavu.".Prave ze jsem cetl! Kesl,promin,chtel jsem jen pomoct,za to jsem v prcicich a nechapu proc.Jestli pazba praskla nebyla a ted je,muselo se to stat po prodeji,je to divny,ale vypada to,ze praskla ve zkusebne,nebo kupujicimu spadla a ted lze.........to nedohonis,je muj nazor,a kdyz dohonis,budou tahanice drazsi nez cela flinta.Ale ok,zapomen ze jsem cokoliv napsal!

Autor: kesl | 13.05.2014 08:03
Pro Martina Sílu. Ta prasklina tam dle mého i jeho nebyla. Oba jsme flintu důkladně prohlíželi asi hodinu. Kupujícímu se pouze nelíbila jakási šmouha za nábojovou komorou a já jsem ho upozornil, měl jsem u prodeje dokonce dva svědky, že zbraň kupovat nemusí, že mám na ni další kupce, kterým mám zavolat, když si ji nevezme. Samozřejmě bych asi nedokázal, že ji poškodil kupující, ale zároveň nechci řešit jeho případnou špatnou manipulaci. Ona ta prasklina je na naprosto zjevném místě. Poslal mi na vyžádání foto a je to nesporné.
A ještě pro Jana Slavětínského, samozřejmě že jsem věc probíral i z hlediska kupujícího, protože jsem flintu kupoval už použitou a já zase nejsem takový důkladný prohlížeč, nicméně to není auto, kde se někdy nedá zjistit počet ujetých km. A sám říkáte, že pažba je drahá záležitost, takže je celkem možné, že bych nesl náklady za něčí neopatrnost. A ten policista dle jeho telefonátu ji kvůli tomu neodmítl zaregistrovat, jen ho prý upozornil, že by to někdy v budoucnu mohl být problém. Tak asi tak.
kesl
A ještě něco. Mám na zbraň znalecký posudek od soudního znalce, protože ta zbraň je součástí nevyrovnaného majetku po rozvodu a nic o prasklině pažby se v něm nepíše. Od té doby je flinta v kufru v trezoru a posudek je součástí soudního spisu. Mam z toho prostě "blbej pocit".

Autor: Jan Slavětínský | 13.05.2014 07:00
Zdravím. Vžijte se do situace,že by to bylo obráceně a takovou flintu jste kupoval Vy. Nemá cenu o tom více diskutovat a hledat nějaké cesty. Jde i o lidskost a svědomí, i o právo vrátit věc,kterou nechci. Tak že zde souhlasím i s Proudem.
Kšeft zrušte nebo přehodnoťte cenu. V případě příštího prodeje jinému zájemci, na věc upozorněte.
Pokud jste přesvědčen,že pažbu poškodil on a skončíte na dohadování, tak to asi dotáhnete až k soudu a na základě té vaší smlouvy asi i vyhrajete a do konce života se nebudete chtít potkat.... Ona totiž pažba na nějakou drahou flintu není nic levného a hlavně lehce sehnatelného. Dnes neseženete novou pažbu ani na obyčejné ZH.

Autor: Martin Síla | 13.05.2014 06:05
A ta prasklina tam před prodejem nebyla?

Autor: rici czech | 13.05.2014 05:31
Pokud je to tak a dotyčný příslušník PČR z jakéhokoli důvodu(tech.stav.zbraně,chybějící zkušebna apod.)odmítl zbraň registrovat tak opravdu nezbývá než vrátit peníze a vrátit zbraň.Ono totiž se jinak oba dostáváte do patové situace ,neboť: 1-prodávající nemá zbraň. no a za 2-kupující ji je povinnen do 10 prac.dnů zaregistrovat ,což se mu jaksi nepovedlo,což vidím jako problém.
Takže jediné řešení je vrátit peníze a zbraň si vzít zpátky.Jiná situace by nastala kdyby zbraň registroval a poté po nějaké době reklamoval,tak tam by v případě dobře napsané smlouvy měl asi smůlu,ale to se nestalo.
Takže asi tak.
PS:otázkou zůstává jestli byla prasklá pažba už při koupi nebo ta prasklina vznikla u nového majitele těsně před jeho snahou o registraci.To je to riziko prodeji zbraně "na šedivák" ,protože v případě přepisu obou (kupující,prodávající) na PČR by taková situace nevznikla.

Autor: kesl | 13.05.2014 00:38
Ja potřebuji poradit a ne se dohadovat coby kdyby. Klidně mu mužu řict, že je zbraň jeho, tak ať si poradí sám. Ale nejsem pako, tak bych to nějak vyřešil. Ale ne aby to bylo jen na mně, protože ta pažba prostě prasklá zjevně nebyla.

Autor: kesl | 13.05.2014 00:34
Prroude, doprčic, přečti to pořádně. On mi prostě tvrdí, že jsem ho podfoukl a prodal mu brokačku s prasklou pažbou. A on si ji hodinu prohližel, nic nenašel a koupil ji. Neni tam psáno v normalim stavu, ale že neshledal vady, nebo tak nějak. Kdyby měla ruplou pažbu, nechal bych udělat novou a prodával bych dráž. To je snad jasný, né?

Autor: prroud | 13.05.2014 00:10
Zbran bych prohlid,vyzkousel,jestli neni neco vymenenyho a kdyz by byla v poradku,vzal bych ji a vratil mu prachy,udelal pristi smlouvu se zakotvenym "kupujes co sis vlastnorucne prohlidnul a mels to v ruce".
"....přebídá ji v normálním stavu.". Normalnim stavem rozumim neposkozenou vec.Takze nevim jak by takova pretahovana mohla s tou smlouvou dopadnout.....Jen mi je trosku podezrely,ze vcera koupil a dnes uz vi dobrozdani od policajta,cinorodej a rychlej.......

Autor: kesl | 12.05.2014 23:31
No, dnes asi nebudu spát....

Autor: kesl | 12.05.2014 23:17
Zdar chlapi.
Jak se často stává, člověk se ozve, když něco potřebuje. Stala se mi takováto věc. Prodal jsem brokovnici. Zájemce si ji asi hodinu prohlížel, zkoušel, lícil a hledal mouchy. Zbraň ale byla vizuelně v pořádku, sepsali jsme smlouvu, vyplnili šediváky. Na mou duši jsem si nebyl vědom jakýchkoliv vad a zbraň prodával v dobré víře lehce pod cenou. Druhý den mi onen kupce volá, že mu policista na odd. zbraní řekl, že zbraň má prasklou pažbu a tudíž ji chce vrátit. Ve smlouvě (kterou si sám přinesl, a kterou jsme podepsali) se píše, že kupující zbraň prohlédl, obdržel vyčerpávající informace a přebídá ji v normálním stavu.
Rád bych se zde na fóru poradil, jak reagovat.
Moc díky!
kesl