Dnes je 7.12. 2019. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Digitální puškohledy ATNVkládat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé. Taky se mohlo stát, že Vám byl zamezen přístup pravděpodobně z důvodů porušení pravidel slušeného vyjadřování v příspěvcích. Přihlásit se....

Autor: Ramo | 21.05.2015 12:06
Máte už někdo OSOBNÍ zkušenost s ATN X-Sight HD 3-12x, nebo ATN X-Sight HD 5-18x ??
Díky za odpovědi...

Autor: K2C3 | 21.05.2015 14:57
Osobní ne, přesto mohu nějaký poznatek přidat. Negativní je vysoká hmotnost a nutnost zakoupení jiného přísvitu (ca. 3000,-). Kouká to parádně a velmi dobrá cena, také zvažuji zakoupení!

Autor: Ramo | 22.05.2015 12:49
Nenechte se prosit majitelé ATN ! :-)

Autor: pavels | 29.07.2018 15:06
Máte nějaké nové zkušenosti s tímhle zaměřovačem?

Autor: Břéťa Ambrož | 29.07.2018 17:28
Stále se čeká na uvedení do prodeje nejnovějšího modelu 4K PRO
https://www.optickysvet.cz/nocni-videni/atn-x-sight-4k-pro-5-20x--denni-nocni-puskohled-/
Ten vypadá hodně zajímavě a jsem na to zvědav...

Autor: Radek Chadim | 29.07.2018 18:39
4K 5-20x mám přeedobjednáno, doufám, že dorazí do dančí říje :-), abych mohl udělat pěkné záběry, tak jsem na to taky zvědav, hned jak dorazí, udělám rozsáhlý test a podělím se o zážitky. Jeden zážitek už teda mám :-), krom NV budu asi potřebovat ještě i novou flintu na to :-), chtěl jsem to původně dát na mou starou dobrou 550ku s otočnou montáží, ale na otočnou montáž se to nevleze, neb ta prostřední krabička na ATNku by měla být 9 cm dlouhá a já tám mezi kroužky k současnému puškohledu mám pouhých 7,5 cm, a když už teda novou montáž, tak i s novou flintou do 35 tisíc. Ještě je ve hře nechat si dát na Sako nějakou montáž na přehazovaní NV a puškohledu bez nastřelování, ale do toho se mi teda nechce ani malinko, hlavně kvůli teda tomu, že bych měl do mého Sáčka nechat vrtat a instalovat nějakou obludnou montáž :-).

Autor: lanus | 29.07.2018 21:49
Radek - Z CZ 550 treba zhodiť otočnú montáž a nahodiť weaver základňu ;súčasťou \"4K\" je aj montáž na ňu .

Autor: Radek Chadim | 30.07.2018 11:41
Já vím, že by šla weaver lišta, ale mám spíše trauma ze znovupoužívání 550ky :-) a mám na 550ku kupce, tak přemýšlím o upgradu na něco o šmrnc lepšího a novějšího. Navíc by se párkrát do roka hodil použitelnej kulobrok... ach jo, to budou zase starostí, ale jsem na sebe tvrdej, dal jsem si onen finanční limit :-).
Nicméně to budu řešit, až budu mít NV, já NV k lovu v podstatě ani nepotřebuju, ale občas se hodí vidět i něco víc. Přemýšlel jsem nad koupí pozorovacího NV, ale když jsem zkoušel pozorovací Yukon Ranger, tak mě z toho celkem bolelo oko, tak doufám, že s NV s oční vzdáleností 9 cm to bude lepší, a zas když už do toho investuju, tak je škoda nemít tu možnost s tím i lovit.

Autor: bohumir dvořak | 30.07.2018 16:38
https://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=atn+x-sight+5-18x+hd prodej a kup novou flintu s wavr lištou https://webshop.roedale.de/gx2/product_info.php?language=en&info=p1748_tikka-t3-hunter-stainless---roedale-pro-x-s5k1---steiner-3-12x56.html

Autor: Verdemont | 20.03.2019 14:24
ahoj Ramo
ATN typu co se ptáš užívám cca 15měsíců.
mám jej na ZG47 v 7x57, nastřeleno na 2 rány do 0.
zařízení vypadá zvláštně, to jsem řekl opetrně, ale vzhledem k tomu, že další čtaři mí nejbližší kolegové majií Yukony různých variant, tak opravdu přečnívá svým vzhledem kdekoliv.
zvykneš si snadno, je to dle mne, zařízení, které je velice dostatečně vybaveno doplňujícími funkcemi, od nahrávání,Ravshotu, gyroskopu, kompasu a dálkoměru atd atd.zdánlivě prapodivné a potencionálně nepotřebné funkce. ale, jakmile si po výstřelu, než vyrazíš na nástřel, dokážeš ve vteřině ověřit ,jak jsi byl s ránou úspěšný, je to plus, jakmile u kukuřice dáš řánu na kus a hned po záblesku víš prd v té délce, kde přesně kus stál, během vtěřiny dle kompasu víš přesně směr dané rány, jdeš rovnou na ke kusu, jakmile si nejseš jistý vzdáleností kusu, na ktrý chceš dát ránu, během tří kliků tlačítka víš přesně, kolik metrů to je, o náklonoměru a autorektifikagi ani nemluvím,a je toho spousta příjemného.
ale, to hlavní, to že ve dne vidíš barevně, to je mazec, a nemusíš už mít další, denní sklíčko.
já osobně jsem velice spokojen

Autor: Verdemont | 20.03.2019 14:36
se omlouvám, ale to se po sobě nedá jakože číst, asi klaávesnice půjde do recyklace

Autor: Radek Chadim | 02.04.2019 10:54
Přidal jsem tři pozorovací videa z ATN 4K 5-20x. Po pár měsících občasného používání musím konstatovat, že to není úplně zavrženihodné. Nicméně jsem s tím zatím nic neulovil, ale spíše je to mou loveckou neobratností s NV. Po technologické stránce věci k tomu nemám výhrad, obraz je za normálního počasí :-) kvalitní a do sta metrů je vidět opravdu všechno, pak už trošku hůř, ale na 300 metrů jde bezpečně rozeznat zvěř. Kvalita a dohlednost bude asi také hodně o přísvitu, s výkonějším přísvitem by bylo asi dobře vidět i na 500 metrů. Po stránce technické to taky není nejhorší :-), ale konkrétně můj přistroj stále po chvilce užívání zamrzá, takže nefunguje zcela bezproblémů, ale to je vada kusu a né technologie.
Při praktickém používání se ale pár problémů najde. Problémem je to, že displej malinko pálí do oka, což jsem čekal. Druhý problém při lovu mám s odhadem vzdálenosti, na zvětšení 5x se mi to jednou zdá daleko, jednou blízko, dle terénu na poli se orientovat na displeji moc nedá, pač to pozadí dost rychle tmavne, a když se mrknu pouhým okem tak je většinou taková tma, že ani na těch pár metrů nevidím tmavý fleky, abych mohl usoudit, ano je to daleko, ne je to blízko, proto vždycky dost tápu, jak jsem vlastně od potenciálně lovené zvěře daleko :-), v lese nebo na kraji lesa, kdy má člověk ty vzdálenosti trošku zmáklé a má s čím porovnat, tak by to bylo jiné, ale uprostřed pole je to celkem boj. Dobrá viditelnost v NV samozřejmě láká dobrého střelce i k ranám nad 100 metrů a určitě by to nebyl problém, ale to já nejsem a hlavně chci lovit na jistotu do maximálně 80 metrů. Další drobné mínus je, že na blízkou vzdálenost (když jsem schopen jí rozeznat), tak na origo viditelný přísvit 850 divočáci reagují pozvolným vyklizením pole, což je vidět i na videu s divočáky ve čtvrté minutě videa.