Dnes je 19.1. 2018. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Dnes 2018Vkládat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé. Taky se mohlo stát, že Vám byl zamezen přístup pravděpodobně z důvodů porušení pravidel slušeného vyjadřování v příspěvcích. Přihlásit se....

Autor: Radek Chadim | 01.01.2018 12:14
První Dnes roku 2018.

Autor: Jan Slavětínský | 01.01.2018 18:38
30.12.jsem byl pozván na naháňku k Oldovi Vopršalovi a Jirkovi Polákovi do jejich MS, kde jsme se sešli skoro Roudeňáci - stavil se u mě Roman Voříšek, brali jsme Rudu Husáka a na konec jsme se tam setkali s Martesem i Bohouškem z Moravy. Chlapi to měli zorganizované všechna čest. Zvěř byla, ulovili se dvě selata a jeden ušák do tomboly,počasí objednané, soud, dobrá nálada,sranda a všechno, nač člověk rád vzpomíná...Chlapi, pěkný nový rok všem a na viděnou v Roudné. Honza

Autor: Karel Zvářal | 15.01.2018 18:51
Loni jsem v těch místech pozoroval na úhoru asi 50 konopek žlutozobých, dnes neuvěřitelných 250-300. Údajně u nás zimuje 200-500 těchto ptáčků, takže na jednom místě byla polovina zimujících konopek!?? Tentokrát byly konopky na řepce s hustým zaplevelením penízkem rolním. Jestli na to Randap nestačil, nebo byly semínka už v řepce...? Opět neustále v pohybu, co jsem je asi 10 minut pozoroval, tak krahujec zřejmě sytý dotíral na káni, ale konopky přelétaly z místa na místo. Hejno sedá na několikrát (4-6x), zbytek udělá oblouk, zase část sedne, nakonec i poslední, ale posedí půl minuty, sezobnou pár semínek a opět do vzduchu. Za den takto musí spálit veškerou energii, kterou z potravy přijmou. Nebyli tam strnadi, stehlíci,... jen čistě konopky, hlasově typické ťuťuťu. Na videích se zdají na zemi v klidu, ale na té lokalitě (větrný horizont) jsou stále v pohybu. Dříve jsem si jich buďto nevšiml, nebo k nám nezaletovaly.

Autor: Ron Gordon | 15.01.2018 23:05
?????
Karle, nepij a nebo když piješ tak nepiš .

Autor: Karel Zvářal | 16.01.2018 08:11
Vůbec mě to nepřekvapuje, Rone, ty jsi mi ani ta prasátka nevěřil, svou profesi (či náturu) holt nezapřeš:-) Nafocená mobilem ve dne jsi takticky promlčel, jak jinak... Toto bohužel mobilem nešlo, jsou dosti plaché:-( No je to síla, pozorování, jaké se stává max. jednou za život. Asi měly dobrý rok, nebo se jich u nás potkalo více hejnek. Potravy je tam dost, ta řepka je všude a všude zaplevelená. V hejnu jsou ti ptáčci letem i velikostí stejní, právě na přítomnosti jiných druhů jsem si nechal záležet, jsem si vědom ojedinělosti takového jevu. A jestli nevěříš, osedlej ohnivého oře a odpoledne tam můžem zajet. Je to sice v zóně, ale po asfaltu se může. Na OVIS to nedávám (jako již tradičně), to by bylo neprůjezdné několik dní:-)

Autor: Ron Gordon | 16.01.2018 20:34
Karle, nevím z čeho usuzuješ, že ti nevěřím, na mně jen trochu zmateně působí Tvůj příspěvek, pokud by tam stálo - Dnes jsem pozoroval neuvěřitelných 250-300 konopek žlutozobých v místech, kde jsem jich loni pozoroval na úhoru asi 50 ......, tak by jsme se asi snáz pochopili.

Autor: Karel Zvářal | 16.01.2018 21:05
1.) VŠICHNI ostatní pochopili, jen nebozízek Ron má problém... 2.) Nic jiného jsem v první větě nenapsal. Ta věta Údajně... měla být doplněna oficiálním zdrojem:

https://search.seznam.cz/?q=konopka+%C5%BElutozob%C3%A1&url=https%3A%2F%2Fwww.ifauna.cz%2Fokrasne-ptactvo%2Fclanky%2Fr%2Fdetail%2F3342%2Fkonopka-zlutozoba%2F&data=lgLEENFZIbSiCmSjXRjhoMyrhGfEQAbcYTkcUFG3Wq_yfIMSi2E-fa4CzAAZTJ5WZ-ovSZuJlZKYTK6jleaQvih7XuZZu7R5XumsHffp7ygorHO8w4DOWl5XiMQCeWiSxAKb6MQCSI0%3D

Pro příště: když ti nebude něco jasné, jasně se zeptej a alkohol nechej ležet, ju? Jinak si mohu dovodit, že máš rozostřené vidění a ... A jinak: v neděli se na místo chystá návštěva z ÚV, protože tato cifra je nevídaná, neslýchaná. Snad do té doby vydrží.

Autor: Radek Chadim | - 2 dny 18:44
A proč je zajímají konopky, když k nám jen létají přezimovat ze severu, kde hnízdí? Jinak penízku je letos u nás taky plná řepka, na podzim vyrostl tak, že v srnčí v něm nebylo ani vidět, teď už trochu pod náporem zimy klesl.

Autor: Karel Zvářal | - 2 dny 20:13
Je to svým způsobem anomálie, která logicky vyvolá pozornost. Dnes tam bylo jen torzo, v dalších dnech má připadávat, takže to vidím bledě. Ten penízek má strašně prťavá semínka, podle mě zobou i tu slupku, která chutná jak salát. Asi se pohli jižněji, kde tolik sněhu nebude.

Autor: Ron Gordon | - 2 dny 20:22
Karle, rozkaz zněl jasně - když ti nebude něco jasné, tak se zeptej a já teď marně uvažuji co je to ten ÚV ? Já ti zase vysvětlím, že Roundup na to nestačil, protože působí pouze na vzešlé rostliny nikoliv na semínka v zemi.

Autor: Fesoj | včera 15:31
Uwaga, uwaga - na górach mnógo śniegu naprcano... Už od včerejška to padá a padá, silnice každou chvíli ucpané polskými kamiony a aby toho nebylo málo, teď když jsem jel pro ženu k autobusu, zablokoval mi cestu do příkopu zapadlý sypač. A to ještě nepřišla ta očekávaná vichřice... No potěš koště ! Teď teprve začne srnčí pořádně brát seno, zatím mohlo k ostružiníku a bylo houby zle. A taky jsem zvědav, v které části honitby vymete vysoká krmelce do posledního stébla, minulou zimu jsme museli vyslat Lamborghini /nic slabšího by neprojelo/ s balíkem sena a pak ještě jednou. Jak je u vás, páni kolegové ?

Autor: Stanislav Haas | včera 17:55
Fesoji, kde to žijete? Benešov u Prahy +7, sněhový poprašek byl jen ráno, ale zato vítr je silný, pocitová teplota určitě pod nulou. Zítra na Konopišti další bažantí hon, to budou ptáci rozfoukaní všude možně.
Ještě tak před týdnem u mne spárkatá jádro nebrala, teď už trochu mizne. Seno vůbec. S.H.

Autor: Fesoj | včera 18:42
Stando, východní okraj Krkonoš - Rýchory, polská hranice, Růžový palouček /místo, kde Komenský navždy opustil vlast/,část honitby spadé do KRNAPu. A co to máš za móresy s tím vykáním ?

Autor: Břéťa Ambrož | včera 20:37
Západní čechy- sněhu dost, vítr dnes velký, mráz slabší ale trvalý. Fesoji k tomu krmení, každý rok padne pro zvěř 20-30 velkých kulatych balíku pice...když je sníh, sika to bere nonstop. Lovu a jezdete vsichni opatrně....

Autor: Fesoj | dnes 02:02
U nás je to asi tak : Siku nemáme, NKS jelení zvěře 10 ks, skutečnost bývá vyšší, ale ne o tolik, aby vznikaly podstatné škody. V každém krmelci musí být před zimou nejméně 6 q kvalitního sena. Za normálních okolností to bohatě stačí, ovšem sejde-li někdy za tuhé zimy z hor víc vysoké /a ta se zpravidla koncentruje v jednom místě, ale nikdo předem neví, ve kterém/, musíme navážet balíky. Před několika lety se cca 8 kusů usalašilo u mého krmelce. Shodou okolností na přilehlé louce zůstalo několik velkých kulatých balíků. A světe zboř se, vysoká jim dávala přednost před jemným zeleňoučkým senem v krmelci. Takže přes den jsem m+ěl kolem krmelce stále několik kusů srnčího a večer přišla vysoká ne ke krmelci ale na louku, jeleni parožím roztrhali na balíku síť a dávali si bene. Mně to tak vyhovovalo, protože jádro založené do korýtka srnčí stačilo vyžrat hned - zpravidla na mne už čekali - a pro vysokou nezbylo, beztak jsem toho tolik neměl.