Dnes je 23.5. 2018. Slunce výchází v 5:00 a západá v 20:48 | Měsíc výchází v 13:43 a západá v 2:41

Nastavení fotopastiVkládat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé. Taky se mohlo stát, že Vám byl zamezen přístup pravděpodobně z důvodů porušení pravidel slušeného vyjadřování v příspěvcích. Přihlásit se....

Autor: Stanislav Haas | 18.01.2018 13:41
Zdravím a moc se omlouvám. 19.12. jsem měl dotaz na potencionálního uživatele fotopasti Bunaty Full HD model 2017. Jeden dobrodinec se mi ozval, něco jsme prodiskutovali, ale vynořil se další problém a já blb jsem někam založil jeho tel. číslo. Prosím, prosím, ozvěte se mi ještě jednou. S.H. 604 366 898

Autor: Vrba Frantisek | 11.02.2018 19:59
Nejde o fotopast Buanaty.Mam dotaz na Vaše postřehy a zkušeností se značku Predátor.Pokud ji máte,dejte vědět.

Autor: Radek Chadim | 13.02.2018 17:41
Predator X je malá fotopast, jednoduchá na ovládání, levná, kvalita fotografií i videa slušná, nemá posílání fotek na email a je jen na 4 baterky, což znamená, že stačí na 50 natočených videí o délce 45 sekund na jedno nabití baterek. Mám dvě a jsem s nimi spokojen, jednu mám rok a půl a zatím ještě funguje. Jestli je potřeba, můžu pár fotek z ní hodit do fotogalerie.

Autor: Nováček Jiří | 14.02.2018 12:00
Radku zkus hodit pár fotek dík.

Autor: Stanislav Haas | 14.02.2018 14:12
Tak když už se to tady rozjelo, měl bych několik dotazů a postřehů.
Některá videa růžová, může to být sluníčkem?
Jedině kocourovi natáčení nevadí, ten přišel i na \"bodák\". Černá i daňčí při přiblížení cca 4 m okamžitě prchá. A to má mít moje fotopast \"neviditelný přísvit\"
Veškerá pernatá od sýkorek po bažanty si před fotopast chodí jak do bufetu, takových videí mám stovky. Když dám citlivost střední, tak zase nezachytím nic menšího než bažanta, možná tak ještě sojku. Dá se ještě jinak doladit?
Jinak bunaty pěkná hračka, pohodlné zaměřování i výměna SD karty, nežere baterie.

Autor: Radek Chadim | 14.02.2018 18:14
SH: Růžová videa můžou být jednak ze sluníčka, jednak z toho filtru na noční snímání, který se nasouvá před čočku a občas se zase neodsune při denním snímání. Mně to občas udělalo narůžovělý snímek na té nejstarší fotopasti SG, a pak když jsem přišel, tak jsem viděl ten filtr před čočkou, i když jsem to prohlížel ve dne.
Mně fotopast zvěř nezrazuje, ale občas nevím, jestli mně nezrazuje zvěř blikání fotopasti nikoliv přísvitu, ale toho kontrolního blikátka, co fotopasti obvykle mají. U těch prvních fotopastí ale byl viditelný přísvit, resp. viditelný pro některou zvěř - jiná to buď neviděla, nebo viděla, ale nereagovala. Teď ty Predátory co mám jsou v pohodě a zvěř to neplaší.
Co se citlivosti týče, mám ji nastavenou na nejmenší a na těch 3-7 metrů, kde se snažím snímat prostor, tu fotopast zapne i větší pěvci typu pěnkavy, sojky to snímá v pohodě, dokonce i větší myšovití to zapnou, takže je to citlivé dost.

Autor: Radek Chadim | 14.02.2018 18:24
Vložil jsem tři fotky do fotogalerie.
Predátory občas udělají přesvícené fotky, obzvlášť když je to jen jedna fotka místo série tří za sebou, ale i tak jsou ty fotky použitelné. Dále na těchto fotopastech je dobrý teploměr, to se mi jako nová funkce narozdíl od starších SGček libí. K těm Predátorům se navíc dá přikoupit celkem dobrá kovová škatula, takže to nemusíte mít připevněné jen tak na provázky, ale můžete na to pro klidné spaní dát i zámek, což zamezí náhodnému odebrání, ale nachystanému sběrateli fotopastí ten zámek samozřejmě v ničem nezabraní.

Autor: Stanislav Haas | 23.02.2018 06:33
Zdravím všechny!
Mám dotaz ohledně baterií. Chtěl jsem si koupit nabíjecí, ale všiml jsem si, že mají jen 1,2V. Vadí, nevadí? Jak je to s jejich výdrží po několikerém nabití?

Autor: Radek Chadim | 23.02.2018 10:05
Nevadí, i teď v zimě to na jedno nabití 1000 fotek dá. Každý odborník sice doporučuje lithiové, ale já zase doporučuju nabíjecí - já konkrétně používám GP za stovku jedna.

Autor: Stanislav Haas | 26.03.2018 07:16
Dobré ráno!
Tak včera jsem chtěl vložit nějaká videa, ale ono to prý jde jen přes Youtube.com.
Jelikož mám heslo:\" na facebooku nikdy nebudu\", tak pod něj zahrnu i Youtube.com a nic Vám neukážu, neplačte, sami jste si to zavinili :-):-):-).
Je zajímavé, že krmítko, které jsem naplnil v polovině prosince, vydrželo plné do minulého týdne. Ale najednou za pět dní 90 videí, také naráz párek bažantů, zajíc, srna a roček a korýtko v sobotu bylo vymetené, i liz začala zvěř používat. A to jsem sázel, že nejvíce bude chodit, když budou mít za mrazů bídu.
Od začátku první sada baterií GP super, alkalické, 10 Kč/kus a past stále ukazuje 2/3 nabití.

Autor: Ramo | 26.03.2018 13:14
Obecně platí, že to nabití se projeví hlavně v noci, kdy to díky přísvitu \"žere\" o dost víc šťávy. Ve dne mi to fotilo a natáčelo a v noci ne. Mám fotopast UOVision UV 565 CZ už několik let a pořád používám pouze alkalické hlavně z Ikea (10ks/cca 40Kč) a fakt spokojenost! Tato fotopast je na 12 ks baterií.
Lovu

Autor: Stanislav Haas | 11.05.2018 11:16
Zdravím! Nějak ni tu mou fotopast rozum nebere. Včera jsem nasypal do koryta kýbl perníků s čokoládou, říkal jsem si, prasátka budou mít hody. Dnes koryto prázdné, tak jsem se těšil na monitoru na čuníky a oni že né. Za noc 7 videí se srnci, u koryta byl jeden a chvíli, jinak jen u lizu. Srnci přeci perníky s čokoládou nežerou a i kdyby, tak za tu chvíli by to nestihli. Bere mi to každého toulavého kocoura a ještě menší havěť, tak proč né prasce? Citlivost mám na střední, jinak mám za den tak 70 videí, každého čamráka.

Autor: Vít Pátek | 11.05.2018 19:38
Nepřicházejí rovnou z kaliště? To čidlo je vlastně primitivní, detekuje jen rychlou (a relativně malou) celkovou změnu teploty v sektoru, který zabírá, a při méně citlivém nastavení to opravdu může vyjít tak, že divočák obalený studeným bahnem je zdrojem menší celkové změny teploty, tj. pod hranicí, než třeba srnec. (Ona ta scénka ze závěru Predátora - a to viděl lépe, jako termovize, x krát y tepelných bodů, ne jako obyčejné \\\"jednobodovē\\\" čidlo kumulující celý sektor a hlídající jen celkovou změnu - není jen filmařský výmysl.) Stalo se mi například, že při nastavené menší citlivosti nebyl detekován pečlivě nabalený (= krom kousku obličeje tepelně izolovaný) myslivec kráčející na posed.

Autor: Ramo | včera 21:16
Nevím, ale čidlo snímá pohyb, né teplotu, aspoň u mé fotopasti UOVision UV 565