Dnes je 18.4. 2024. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Petice



Vkládat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé. Taky se mohlo stát, že Vám byl zamezen přístup pravděpodobně z důvodů porušení pravidel slušeného vyjadřování v příspěvcích. Přihlásit se....

Autor: zutro | 22.02.2019 19:41
K takové situaci nemělo vůbec dojít.Lepší prevence než odstraňování následků.Ale jelikož bylo za třicet let nesčetně vlád a nejchytřejších ministrů, takto to dopadlo se vším podíváme li se do všech možných rezortů,bordel chaos,nejsou vyřešeny základní věci pro spokojený život lidí,vše rozkradené,vytunelované.Komančové si to dobře spočítali ,že když nechají průmysl,zemědělství,bankovnictví v soukromých rukou,půjde stát do prdele.A tam jsme,to mě nikdo nevymluví.Nejhorší je že nikdo není volán k zodpovědnosti.

Autor: Vít Pátek | 22.02.2019 13:41
Podepsáno, sdíleno na FB, atd... bezprostředně po prvním uveřejnění.
Tudy vede cesta. Pro všechny, komu záleží na zdravé přírodě a kdo jsou kvůli tomu ochotni i k tak (pro \"správného Čecha\" zvlášť) těžké věci, jako se shodnout a dohodnout.
Jasně že dlouhá a strastiplná. A že společná petice je jen jedna z prvních dílčích záležitostí.
Ale i ta nejdelší a nejtěžší cesta začíná prvním krokem.

Autor: figi | 19.02.2019 18:56
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/219562221300004/?fbclid=IwAR08uN_i7j3u8Pj1jlAXvvz0mVCrp7cqXDnbNNhw9bbJBj8E1ZR95n2M7Bk

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/219562221300004/

Česká společnost ornitologická a Českomoravská myslivecká jednota spustili petici žádající ministra zemědělství Miroslava Tomana, aby se zasadil o zdravé zemědělství v naší zemi. Česká krajina trpí vinou příliš intenzivního hospodaření. Ubývá motýlů a dalších opylovačů. Zajíce, koroptve, bažanty a dříve zcela běžné ptačí druhy už není tak snadné ve volné přírodě spatřit a některým, jako například sýčkovi nebo chocholoušovi, dokonce hrozí, že zcela vyhynou. „U řady druhů je úbytek skutečně enormní,“ říká ředitel České společnosti ornitologické Zdeněk Vermouzek a dodává: „Jen od roku 1982, kdy začalo probíhat detailní sčítání ptáků, zmizelo z naší krajiny 50 % skřivanů, 82 % čejek a dokonce 97 % koroptví. Mnoho dříve zcela běžných druhů nyní balancuje na hraně přežití.“

Další problémy krajiny jsou dnes všeobecně známé. Kvalitní ornici ohrožuje masivní eroze, utužená půda bez organické hmoty není schopna zadržovat vodu. Pravidelné monitorování Českého hydrometeorologického ústavu ukazuje, že ve více než polovině podzemních vod se vyskytují pesticidy, nejvíc je jich v zemědělských oblastech. Po svažitém terénu velkých lánů (například na jižní Moravě) bez překážek steče voda a způsobuje erozi a bleskové povodně.

„Debata o budoucí Společné zemědělské politice dává příležitost, aby nový systém podporoval a odměňoval odpovědné hospodaření a kladl bariéru dalšímu ničení půdy, vody i přírody,“ uvádí Miloš Fischer, jednatel Českomoravské myslivecké jednoty. Společná zemědělská politika rozděluje ročně 58 miliard eur, tedy asi 1 450 miliard korun. „Jsou to společné peníze nás všech. Je zcela na místě požadovat, aby veřejné peníze přinášely veřejné hodnoty, ke kterým zdravá krajina, půda i voda rozhodně patří,“ dodává Zdeněk Vermouzek. „O budoucí podobě zemědělských dotací se rozhodne na základě jednání ministrů jednotlivých členských zemí. Prostřednictvím petice žádáme ministra zemědělství Miroslava Tomana, aby se zasadil o zdravé zemědělství v naší zemi,“ dodává.

Připojte se také!

Více na stránce www.birdlife.cz

https://www.birdlife.cz/petice-za-krajinu/