Dnes je 18.6. 2019. Slunce výchází v 4:46 a západá v 21:10 | Měsíc výchází v 22:10 a západá v 5:40

Ministerstvo zemědělství chce, aby myslivci mohli celoročně lovit daňky a sikuVkládat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé. Taky se mohlo stát, že Vám byl zamezen přístup pravděpodobně z důvodů porušení pravidel slušeného vyjadřování v příspěvcích. Přihlásit se....

Autor: martes | 16.05.2019 16:45
Co na to říkáte? My dančí máme i nějaké ty škody, ale mně osobně se to nelíbí.

http://www.svetmyslivosti.cz/zpravy/mze-chce-povolit-celorocni-lov-danci-a-srnci-zvere-pomuze-to-ochrane-sazenic-stromu

Autor: Jiří Švejda | 16.05.2019 17:53
Jasně na kůrovce se dá svést opravdu vše.Stát něco zanedbá a následně to odnese zvěř.Prostě někdo to odnést musí.Přijde mi ,že pro některé by byla ideální příroda beze zvěře.

Autor: Radek Chadim | 16.05.2019 19:10
Lesáci nechtějí stavět oplocenky v kůrovcovích (ne)lesích :-), tak zvěř musí být zredukována, řekl bych, že dančím a sikou to teprve začíná. Sice úplně nechápu, k čemu to bude, to prodloužení doby lovu, když všichni plní plány lovu v současné době lovu, ale budu nad tím ještě chvíli přemýšlet a třeba na to přijdu :-).

Autor: Břéťa Ambrož | 17.05.2019 11:34
Nebál bych se toho, stále mám v morální úroveň myslivců důvěru a věřím, že nikdo nebude střílet např. brezi holou, nebo jeleny a danky bez parozi... nařídit povinne to zatím nechtějí,a tak už je to jen o svědomí toho kterého myslivce.

Autor: Jan Šálek | 17.05.2019 17:09
Vážený pane Ambroži, já si teda morální úrovní myslivců a důvěrou v myslivosti moc jistý nejsem. Poslední dobou všude vidím jen honbu za trofejí, co nejvyšším počtem nastřílených kusů popřípadě masem. Ono by taky se zrušenou dobou lovu mohlo souviset i konec nějakého chovu a lovu! Zkrátka masakr a vybití zmíněné spárkaté. Gratuluji LČR ke svedení výsledků jejich hospodaření na kůrovce, bravo.

Autor: strejda zajíc | 17.05.2019 18:13
Podle sebe soudím tebe?:-)Masakr už mohl být v době lovu,opak je však pravdou.Většinou se přichovává místo aby se snižovaly stavy...

Autor: zutro | 17.05.2019 21:14
Já se těším až bude povolen celoročně vlk.

Autor: Radek Chadim | 18.05.2019 19:29
Je zájímavé, ať se na MZe dostane jakýkoliv mudrc přes chov zvěře, lov a myslivost, tak vždycky se z něho vyklube... aha na to slušný slovo vlastně neexistuje. Kdyby to byl praktik z nějakého revíru, tak by ho jistě taková kravina ani nenapadla, spíše by asi začal tím, že současné stavy je potřeba poctivě spočítat, zapracovat do plánu lovu a dohlížet nad jejich plnění. Bohužel bujarý biznis hlavně LČR s honitbami, kdy za velké peníze chtějí pronajímat od zvěře a teď už i od stromů prázdné revíry konečně nese ovoce :-), a zemědělci by se měli stydět jaké jsou to měkoty :-), protože dokud zvěř žrala jejich pole, tak na MZe se všichni tvářili, jakoby se nic nedělo, a to jsem si vždycky myslel, že právě zemědelci maji na MZe nejlépe ušlapanou cestu, no člověk se učí celý život a dozvídá pořád něco nového.

Autor: strejda zajíc | 19.05.2019 08:16
Rade,už nechlašči,nedělá ti to dobře!:-)Je vidět,že nejsi politik,bo ti nahoře to tímto vyřešili.A na vrahy ubohých zvířátek zase zbývá kratší slámka.

Autor: Tomáš ČENĚK | 21.05.2019 12:51
Položit LČR,následovat bude privatizace a výkupy od soukromníků,co si s lesy neví rady, poté zvýšit dotace na zalesnění a pak už bude vadit pouze ta zvěř. A aby nedělali myslivci problémy, tak razantně navýšit náhrady za škody způsobené zvěří.

Autor: figi | 28.05.2019 16:09
A jsem přesvědčen, že se to nebude týkat jen daňčí a sičí zvěře, ale plošně veškeré spárkaté.

Autor: červenka emil | 28.05.2019 21:53
EKOLIST je to je počteníčko,hlavní příčínu přemnožení kůrovce vidím v transformací lesníctví a otom se na ekolistu nezminují.Zvěř do obor a v lese vlcí se budou pást.

Autor: Radek Chadim | 29.05.2019 07:35
Bohužel to ukazuje to, že současný systém mysliveckého hospodaření vůbec nefunguje, protože stavy zvěře jsou nezřídkakdy nepřiměřeně vysoké a rychle se zvyšující. Jak k tomu může dojít, když všichni dělají všechno dobře, dle zákona a vyhlášek, s každoročním posvěcením státu, to nevím :-). Ale mnohem horší je, že stát není schopen cokoliv řídit, kontrolovat a nastavovat účinná opatření (jak v myslivosti, tak lesnictví a zemědělství, a koneckonců i v ostatních činnostech), tam je jádro problému, v současné době má páky jak zredukovat stavy zvěře i se současnými zákony, ale nestará se, nedbá, nekontroluje, neukládá opatření. Tady vidíte vy, co mně vždycky při podobných debatách namítáte, že stát tady není od toho, aby každému stál za zadkem a šikanoval člověka při každém jeho kroku, že v naši zemi to prostě a jednoduše JINAK NEJDE, na lidi muší bejt přísnost :-).

Autor: Tomio | 29.05.2019 09:30
Já ti na odpovím - většina hospodářů nechce podstupovat to martirium, které je s tím, že zvedáš plán lovu, s tím, že sčítaní ti vykáže výrazný nadkmenový stav, poté tě začne jebat držitel honitby, a to jsou pak ještě nenormovaný stavy zvěře, kde žádáš na 39 o vyšší věkovou třídu, a k tomu 36 o samičí a samčí do 2let věku, měla tam být I.V třída a bylo to.

Takto musíš pomalu žádat v dančím o 2hlavu,kde je nejlepší odlov, místo toho lovíš špičáky jak kokot.

A nebo si holt domluvíte jiná pravidla ale zase se to nesmí nijak provalit. Ale jak bych řekl, zakrýt jde v dnešní době všechno,jen se o tom nesmí dozvědět moc lidí

Autor: František Dušák | 29.05.2019 15:31
No dlouho jsem se držel a nepsal. Ale už jsem se neudržel. Kuwa Radku, co furt sereš stát a nějakou SSM jako hlídače myslivosti. Myslivost si má hlídat majitel honebního pozemku. On má nastavit smluvní podmínky tak, aby vyhovovali vlastníku i nájemci. Tam má dojít ke shodě a konsensu v základních otázkách. Nějaký pantáta na SSM je zcela k hovnu. Ale pokud jsou k hovnu i Honební společenstva a LČR, tak je něco špatně. A určitě to není špatným zákonem. Ono to totiž takto vyhovuje i většině vlastníků honebních pozemků. Většinou na myslivosti participují, ale navenek musí hlásat, jak je myslivost ničí a okrádá. Kdyby je opravdu tak ničila a okrádala, tak neprodlužují nájemní smlouvy za stejných podmínek, tak dávno staví nájemní smlouvy na určitých stavech zvěře apod. Ale ono se tak neděje, jelikož tento stav vyhovuje všem, jen se občas musí trochu zabouřit z jedné či druhé strany, aby se neřeklo, že se nic neděje. A státního hlídače za prdelí už mám na tolik činností, že nevím kolik jich ještě jsem schopen uživit.