Rohatá muflonaVkládat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé. Taky se mohlo stát, že Vám byl zamezen přístup pravděpodobně z důvodů porušení pravidel slušeného vyjadřování v příspěvcích. Přihlásit se....

Autor: vody105 | 30.09.2012 19:04
Děkuji za odpovědi. Problém je právě v tom. Že ty rohatý muflonky odbíjí daňeli s dančatama, srny i od krmelišť v době, kdy je potravy dostatek. Navíc jsme si všimli, že ty bez rohů to nedělaj. Myslivosti zdar.

Autor: Fesoj | 30.09.2012 14:00
Rozhodně ale není chovatelskou chybou ulovit rohatou muflonku ve věku muflončete - aspoň nedojde k tomu, že "pustím" muflonka s mimořádně nevyvinutými toulečky. Tak to aspoň říkal nebožtík Egrt.

Autor: figi | 30.09.2012 10:51
Růžky muflonek nejsou chybou z chovného hlediska. U muflonek se vyskytují odjakživa, záleží i na původu zvěře, některé populace mají vysoké procento těchto muflonek. Posouzení chovnosti proto k tomuto znaku nepřihlíží.
"Agresivita" v době nouze u krmelců je běžná a přirozená, není důvod v tomto projevu hledat u muflonek něco špatného.

Autor: vody105 | 29.09.2012 10:51
Dobrý den,

Mám dotaz týkající se rohatých muflonek. Máme jich v honitbě velké množství, tak bych se chtěl zeptat, jestli je máme v chovu nechat nebo nikoli. Navíc jsem byl mnohokrát svědkem toho, že tyto rohaté muflonky jsou agresivní a dosti razantním způsobem odráží od krmelců srny, kterých počty se snižují.

Díky za odpověď.