Diskuze - Prosinec 2011


Aujezského choroba (116)

autor: Leon Zumr | poslední příspěvek vložen: 10.12.2014 20:49

O Aujezdkého chorobě se diskutuje už dost dlouho na slovenském webu lovu zdar jak je to v Česku už je to někde potvrzené hledal jsem to na stránkách Státní veterinární správy a nic jsem nenašel


Jak dál s M-F v roce 2012 (79)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 11.06.2014 21:37

Po roce opět zakládám téma o chodu a zdokonalování těchto stránek. Také se blíží rok fungování tohoto fóra a pak sem uvedu nějaké statistické údaje, ať víme, jak jsme si vedli :-).
Dnes jsem zprovoznil bazar - je v menu pod označením Vetešnictví :-). Vkládání inzerátů je (skoro) stejné jako u článků, lze vložit jakýsi nadpis, pak delší popis a 3 fotografie. Podrobnější návod sepíšu později. Kdyby něco nefungovalo, tak to co nejdříve opravím.
Dále jsem do článků přidal kategorii Recepty, tak už se teď olizuju :-).


Kulobrok ZH a ráže 7x57 R (68)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 28.09.2013 14:55

Tak nějak jsem nabyl kulobrok ZH 104 v ráži 7x57R/12. Chtěl bych ho začít používat a tudíš bych chtěl vědět, jaké kulové náboje na srnčí a divočáky do něj mám zkusit. Doma mám ještě nějaké SB SP 9 g, jaké s tímto střelivem máte v téhle ráži zkušenosti? Dále by mě zajímalo, jakou s kulobroky ZH máte zkušenost, případně jaké se u něj mohou vyskytovat závady.


45-70 Government a lov černé zvěře (92)

autor: Ondřej Smetana | poslední příspěvek vložen: 31.12.2012 23:42

Před časem jsem narazil na tuto ráži a jelikož jsem tzv. Knedlíkomil na první pohled mě zaujala. Máte ji někdo, nebo víte o ní něco?? Je dost podobná ráži .45 Blaser což je speciální ráže na naháňky, neodráží se, a stopefekt neuvěřitelný.
Zajímali by mě zkušenosti s ráží 45-70 Government při lovu hlavně zvěře černé a případně srnčí, na srnčí si myslím že je to možná dost přehnané, ale to mi o 9,3 říkali taky a jak mě překvapila šetrností.


Čím přebíjet 7x57? (20)

autor: Petr Havlín | poslední příspěvek vložen: 22.12.2012 21:20

Zkušení kolegové poraďte. Kamarád se mi nabídl,že mi bude pomáhat při přebíjení kule 7x57, a tak se chci zeptat, co za střelu doporučujete. On je sportovní střelec a nemá s loveckou municí takové zkušenosti. Lovím srnčí a prase do velikosti lončáka.Občas se dostanu i na něco většího, ale toto je hlavní zvěř u nás v honitbě. Je mi jasné,že to bude přesnější, se stabilním výkonem a levnější než tovární náboje.Jen Zvolit správnou střelu. Díky za rady.Lovu zdar!


ND3 subzero (4)

autor: Radomír Pávek | poslední příspěvek vložen: 28.03.2012 21:40

Ahoj. Máte někdo zkušenosti s touto svítilnou?


Dnes (171)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 31.12.2011 20:35

Prosincové dnes.


Tak trochu do vlastních řad (2)

autor: Vrba Frantisek | poslední příspěvek vložen: 31.12.2011 15:31

Potká se Pepa s Honzou:Tak jsem Pepo slyšel,že jsi se dal k myslivcům.Už jsi něco složil? Jo 800 stovek za členství a pojištění v ČMMJ Potkají se dva zajici,jeden se sádrou na tlapce.Co se ti stalo? Ale,myslivec...Střelil? Ne šlápl. Dva borci jdou na divočáky.V křoví postřelí silného kance,který se rozběhne proti nim.Pepa vyleze na nedaleký krmelec, a Jarda běhá okolo krmelce s prasetem v patách.Pepa hlásí-je 10 metrů za tebou..6 metrů za tebou..2 metry za tebou..Načež Jarda odpoví. To nevadí,já mám dvě kola náskok.


Vánoce + PF (49)

autor: Milan Soukup | poslední příspěvek vložen: 31.12.2011 12:39

Možná trochu předčasně, ale protože čas letí jako chrt :-) a za chvíli jsou svátky a konec roku tady (dřív než by se jeden nadál, protože je to už jen pár dnů), tak bych rád všem popřál příjemné prožití Vánočních svátků a vše nejlepší do Nového roku. MS


Pytláctví-novela zákona (6)

autor: Drahoš Hikl | poslední příspěvek vložen: 31.12.2011 11:42

Pytláctví-novela č.330/2011zákona 40/2009
§ 304
Pytláctví
(1) Kdo neoprávněně uloví zvěř nebo ryby v hodnotě nikoli nepatrné nebo ukryje, na sebe nebo jiného převede nebo přechovává neoprávněně ulovenou zvěř nebo ryby v hodnotě nikoli nepatrné, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.
(2) Odnětím svobody na šest měsíců až pět let, peněžitým trestem nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty bude pachatel potrestán,
a) spácháli čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,
b) získáli takovým činem pro sebe nebo pro jiného větší prospěch,
c) spácháli takový čin jako osoba, která má zvlášť uloženou povinnost chránit životní prostředí,
d) spácháli takový čin zvlášť zavrženíhodným způsobem, hromadně účinným způsobem nebo v době hájení, nebo
e) bylli za takový čin v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán.
S polu s orientačním ceníkem dle mého názoru návrat ke správnému směru:Ceník neoprávněně ulovené zvěře:
Druh zvěře
Hodnota v Kč
Jelen
29 300
Daněk
26 300
Srnec
13 900
Muflon
31 500
Prase divoké
22 900
Zajíc polní
3 900
Bažant obecný
3 100
Bažant královský
3 900
Krocan divoký
5 600
Králík divoký
4 800


Střelba v leči a pes, který to nepřežil (55)

autor: Jarda Rout | poslední příspěvek vložen: 24.12.2011 19:46

Dostal jsem mailem tenhle text, stalo se to 17.12., nevím přesně, kde se to odehrálo, ale myslím, že je nutné to sem dát. Jednalo se o kopovku Monny Bejchlovské hvozdy. Střílet v leči je prostě hovadina.

Drazí kamarádi, kolegové.
Bylo to před koncem lovu, pátá leč, v pozdním odpoledni . Konečně plná zvěře, která postupně opouštěla houštiny. Koncert psích hlasů byl slyšet ze všech stran, padaly rány. Monča byla v plné práci, dělala to co uměla nejlépe - černá byla její doménou. Proti jejím útokům měla své zbraně. Po leči se nevrátila.
Našel jsem ji až druhý den při opětovném pročesávání leče. Stalo se to, proti čemu byla bezbranná. Byly to lidská ruka, která ji poslala do psího nebe. Jeden brok prostřelil hrudník, druhý na hlavě. Odešla v zápalu boje, žel naprosto zbytečně. Ve smutku nad ztrátou nejvěrnějšího přítele přehrávám v hlavě film jejího života. Přišel jsem o část sebe, o člena rodiny.
Zdeněk Kovačík
PS: až Vám někdo zase bude vyprávět , že"tyhle broky na prasata zaručeně platí", nacpěte mu je do úst. Za Monny i za mě.


MOK - Vánoční štěně (2)

autor: Michal Zimanzl | poslední příspěvek vložen: 22.12.2011 18:09

Omlouvám se jestli to jsem nepatří,ale chci se zeptat jestli někdo nevíte o chovateli, který by měl k odběru štěně nejlépe fenečku? Díky Michal


Statni smutek x lov (32)

autor: Ondřej Holeček | poslední příspěvek vložen: 21.12.2011 22:29

Ahoj jaký máte pohled na lov(spolecne akce, individualni lov) v době státního smutku?


Nešťastný vítr (7)

autor: Ivo Ondráček | poslední příspěvek vložen: 21.12.2011 22:24

Už s tím válčíme třetí rok. Máme každou zimu výborně navštěvovanou újeď, ale ten vítr..."všestranný", jak já mu říkám. Ať sedíte kde sedíte, točí se a točí. Vloni jsme přendali ůjeď i žebřík o 100m jinam. Nepomohlo. Letos jsme udělali fungl nový žebřík o 200m dál z druhé strany houšťáku a pořád ta samá básnička. Sednete k újedi zleva, fouká rovnou na ni. Sednete zprava, zavětřujete celý les a všechny spády, co k újedi vedou. Jak říkám, je to tam skvělé, ale prostě dost nešťastné místo.

Mě z toho vychází jedině újeď zrušit a přesunout o cca 400m na druhou stranu lesa, kde je mnohem příznivější vítr nebo si jen zradíme všechnu škodnou široko daleko.
Co uzavřená kazatelna? Dokáže efektivně odstínit váš vítr? Samozřejmě až na jaře - stavět tam něco teď, na to bohužel není ani vhodná doba, ani matriál, ani pracovní síly...


Výcvik braky (12)

autor: Tomáš Pilík | poslední příspěvek vložen: 21.12.2011 14:46

Zdarvím všechny. Rád bych někoho zasvěceného požádal o rady při výcviku Alpského jezevčíkovitého brakýře. Je to můj první pes, tudíž mé praktické zkušenosti s výcvikem nejsou téměř žádné. Literatura se k tomuto plemeni a k honičům obecně shání velice špatně. Co se týká výcviku samotného, rád bych některé věci probral přímo s někým, kdo má více zkušeností. Nevíte o někom, kdo by mi mohl poradit? Díky všem.


Jak na vydru? (18)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 20.12.2011 21:35

Překvapil mne kamarád s dotazem jak se loví vydra. Nejedná se o myslivce, ale rybáře, který si pořídil několika árovej rybníček a nastěhovala se mu do něho vydra a žere a žere.Vánočního kapra si bude asi muset koupit na sádkách. Zatím mu bylo poraděno:
-nechat hořet oheň na hrázi po celou noc
-nechat hrát celý den i noc rádio(to mělo za následek pouze to, že když se kolega
vrace z poslední leče kolem rybníka, tak pořád slyšel nějakou hudbu a přitom prý
nic nepil)
-repelenty a vysílačky
Nechce ji zabít, pouze vypudit, ale vydra pořád žere a žere dokud bude co.


Proč se píše jenom o tom špatném ?? (46)

autor: Miroslav Štědrý | poslední příspěvek vložen: 19.12.2011 06:02

Http://www.novinky.cz/krimi/253729-myslivec-kladl-zakazanou-past-sam-se-pritom-chytil-do-lecky.html


Boj o zvěř (45)

autor: Michal | poslední příspěvek vložen: 18.12.2011 22:02

Sousední lesní hodidbu pronajali cizincům a ti udělali po obvodě s naší posedy, obrovské hromady, automatická krmítka a kousek od hranice dokonce pachové ohradníky. Samozřejmě se zvěř k nám dostává velice zřídka. Co s tím? Má někdo podobnou zkušenost?


Naháňky a psi (12)

autor: Michal Kulhánek | poslední příspěvek vložen: 18.12.2011 22:01

Zdravím ve spolek,
chci se Vás všech zeptat jak se k Vám chovají na naháňkách? Včera jsem byl na naháňce se slíděním, kde došlo k úrazu psa (popáraný jagoš - naštěstí jen svalovina). Pes silně krvácel a tak majitel volal veterináře, který byl uveden na "propozicích". Z mobilu se ozvalo: "já dnes neordinuji." Po několika telefonátech s organizátorem naháňky vezl psa k veterináři kamarád psovoda a veterináře si zjišťovali mobilem. Bylo jim řečeno je to jeho pes, tak ať se stará!! Nebyl jsem přímým svědkem, proto neuvádím místo. Chci se Vás zeptat, jak se zachovat?! Udělat ostudu při výřadu? Mimochodem při minulé naháňce tam došlo k zastřelení psa a na výřadu bylo ticho po pěšině.


VOŠL Písek (4)

autor: Jarda Březina | poslední příspěvek vložen: 14.12.2011 19:34

Prosím, vystudoval, nebo neznáte někdo někoho kdo vystudoval Vyšší odbornou školu lesnickou v Písku??, potřebuji poradit s absolventskou prací Dík Jarda


Vábení lišek (37)

autor: Michal | poslední příspěvek vložen: 14.12.2011 16:34

Vábíte lišky vřeštidlem? Jaké máte výsledky? Děkuji.


Schwenk montáž (4)

autor: Milan Lukeš | poslední příspěvek vložen: 14.12.2011 16:33

Máte někdo prosím zkušenost s touto montáží na BRNU 98?


Uhynulý zajíc versus veterinární rozbor (9)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 13.12.2011 09:16

Kolega nedavno našel uhynulého zajíce, tak jsme ho ze zvědavosti poslali na veterinární vyšetření. Dnes došel papír. Tularemie i brucelosa nula. Patologické vyšetření konstatovalo zvětšená ,křehká játra a překrvenou slezinu. Jinak silný zdravý zajíc. Vše následkem nějaké pozvolné otravy,nespecifikovatelné...V podstatě neřešitelná situace potvrzující každoroční uzavřený kruh, kdy se z jara zajíci objevují a z podzima zmizí....


Jak vzniká chráněný/ohrožený druh? (18)

autor: Ivo Ondráček | poslední příspěvek vložen: 12.12.2011 13:40

Někdo vysvětlete, protože to vážně nevím...
Když si teď doma z gauče vzpomenu, že třebas liška obecná je na pokraji vyhynutí, co udělám abych docílil její ochrany? Musím protlačit politikům návrh na úpravu doby lovu a přehodnocení zvěře na chráněný druh? Nebo jako to funguje?

Pro nás pro myslivce by byl totiž mnohdy přínosem obrácený postup - docílit přehodnocení chráněného druhu zpět na zvěř myslivecky obhospodařovatelnou lovem... A to taky nějak musí jít. Ale jak? Petice s 20 - 50 000 podpisy? Výzkum o stavech druhu, aby se bylo o co opírat? Od našich pomazaných hlav žádná pomoc asi nepřijde...

Napadlo mě to v sousedním tématu o vydrách. Třebas taková kuna lesní/skalní má sice poměrně dlouho dobu lovu, ale jen přes den. Nechápu, proč by se nemohla lovit i v noci stejně jako liška, když jich jsou minimálně stejné stavy...

Nebo - zavlečené druhy může lovit pouze myslivecká stráž. Přitom by byla více než užitečná možnost legálního odstřelu pro všechny myslívce bez rozdílu.

Nebo ty zmíněné vydry. Jsou jich mraky, nikdo neví co s nima a zavést alespoň minimální možnost redukce stavů, rybáři by nám ruce zulíbali...


Určení ceny (5)

autor: Stanislav Haas | poslední příspěvek vložen: 12.12.2011 13:35

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Zbavuji se veškerého vybavení a mám problém určit přijatelnou cenu, hlavně u zbraní. Nemáte nějaké vodítko a nebo se cena určuje jen podle poptávky? S.H.


Co do brokovnice na Silvestra? (12)

autor: Břéťa Ambrož | poslední příspěvek vložen: 12.12.2011 08:24

Prosim, nevite co nabit za napln do brokovych patron, aby byl po vystrelu nejaky vizualni efekt ? Znam pouze peri nebo utrzky papiru a to neni nic moc... A nebo nevite o nejakych takovych tovarnich napr. pyrotechnickych patronach? Dik BA


Jednotná střela a IŽ (4)

autor: Pavel H. | poslední příspěvek vložen: 12.12.2011 07:13

Zdravím, chci se zeptat, vlastním brokovou kozlici IŽ 27 s výměným zahrdlením, ale na naháňky jsem do ted´ chodíval s kulovnicí, jaké zahrdlení použít (mám po jednom kusu 0.0, 0.25, 0.5, 0.75, 1.0) a jakou jednotnou střelu, nejlépe od SB.
Případně je tu někdo kdo používá tuto zbraň na naháňkách. Předem děkuji za odpovědi.


Delta titanium 2,5-10x56 (SF) (1)

autor: Michal Zimanzl | poslední příspěvek vložen: 09.12.2011 17:29

Má někdo 1. možnost porovnat s meostarem R1r nebo 2. praktickou zkušenost? Koukal jsem, že Delta prodlužuje záruku na 10 let a dle propagace se chtějí na trhu u nás dostat meoptě na dostřel. M.Z.


DVD s loveckou tématikou jako dárek k Vánocům (14)

autor: Ondřej Pokorný | poslední příspěvek vložen: 09.12.2011 13:53

Dobry den,

Obracim se na vas v souvislosti s dotazem, zda neznate nejaka dobra DVD o myslivosti. Radi bychom koupili jako darek k Vanocum nejakou sadu DVD pro otce pritelkyne, ktery se myslivosti venuje uz pres 50let. Neni zadny zacatecnik a je tedy zbytecne kupovat nejaka dvd, kde jsou prevazne zaklady myslivosti, nebo vabeni.

Chtelo by to neco originalniho, ale zaroven ne nic ze zahranici. Spise z domova, mu osobne blizke.

Nedoporucili byste mi neco?

Dekuji predem za odpoved

mail: ondra.pokornyy@centrum.cz


Naháňkový puškohled (8)

autor: kesl | poslední příspěvek vložen: 04.12.2011 17:40

Kolegové, potřebuji si pořídit naháňkový puškohled. Myslím, že to nemusí být nějaká špička vzhledem k tomu, že naháňky jsou ve dne. Asi postačí hliník, sklo FMC a dusík. Má někdo zkušenosti např. s těmito: Pentaflex 1-4 x 24 PI, Vector Optics Swift 1.25-4.5x26IR, Odeon 1-4x26E, Fomei 1-4x24 Beater Red SMC IR-SF?
Za každou radu děkuji. L a L!


Maskování posedu (23)

autor: Michal | poslední příspěvek vložen: 03.12.2011 11:24

Dobrý den,
rád bych se zeptal zda řešíte maskování posedů třeba větvema, natíráte tmavou barvou atd. a hlavně jestli jste poznali nějaký rozdíl mezi klasicky viditelným posedem, nebo pěkně schovaným ve větvích stromu. Děkuji za příspěvky.
Archív diskuzí


Rok 2024


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2023


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2022


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2021


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2020


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2019


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2018


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2017


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2016


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2015


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2014


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2013


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2012


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2011


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2010

Prosinec

Kategorie diskuzí


Chov zvěře
Lovectví
Kynologie
Zbraně a střelivo
Oděvy, boty a další vybavení
Zákony a legislativa
Myslivecké zvyky a tradice
Myslivost na internetu
Naše fórum
Ostatní

Poslední články

Tomáš ČENĚK 04.07.2023 23:21 (883,0)
Dobrunka 27.01.2023 09:18 (1250,3)
Petr Havlín 02.10.2022 16:51 (1471,2)

Poslední vložené foto

Radek Chadim 14.05.2024 13:31 (175,0)
Radek Chadim 14.05.2024 13:31 (269,2)
Radek Chadim 13.05.2024 12:12 (142,0)

Poslední vložená videa

kloda 10.03.2024 20:23 (228,0)
kloda 04.02.2024 18:43 (327,0)
kloda 26.01.2024 19:11 (307,0)

Počasí

In-počasí