Diskuze - Prosinec 2012


Jednotné střely do 16 (36)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 02.10.2017 17:33

Dnes jsem si šel koupit jednotnou střelu do brokovnice 16. V celých Českých Budějovicích nebyl ani jeden kousek.Prý Vlašim nestíhá a pokrývá vývoz. Nebyl ani žádný zahraniční výrobek.Jak je to u Vás?


Anglický bulterier (67)

autor: Václav Syrový | poslední příspěvek vložen: 23.02.2013 20:07

Zdravim vás. Chtěl jsem se zeptat na toto plemeno. Zajímají mě vaše zkušenosti s ním z naháněk,vlastních zkušeností a pod. Přemýšlím o tom že bych toto plemeno vyzkoušel a tak sháním veškeré informace. Díky za odpovědi.


8x68S vs. ZG47 (48)

autor: Jan Sokala | poslední příspěvek vložen: 05.02.2013 09:30

Zdravím pánové,

toto téma zakládám z jediného důvodu,a to kdo máte s touto ráži zkušenosti(i zbraní),budu rád když se podělíte o své znázory,všechna pro a proti,prostě vše co vás napadne.
Na začátek-již třináctým rokem lovím jen jednou kulovnicí a to ZG47,kterou bych v životě neměnil.Koupil jsem jí v dost ubohém stavu za pár kaček,v té době jsem ani neměl tušení co mi přichází do rukou.Po decentí renovaci vypadá flinta do dnes jako nová.I přes celkem vystřílenou hlaveň je přesnost velice dobrá(až nepochopitelná),ale již by si zasloužila novou.
Dlouho jsem přemýšlel zda pořídit druhou novou kulovnici a nebo výměnu hlavně na ZG.Nakonec to dopadne na výměnu hlavně,protože ZG je opravdu srdcovka.
A teď proč zvažuji 8x68.Né že bych s 7x57 nebyl spokojen,ale prostě ,,chci,, vyzkoušet novou ráž,a hlavně jsem ujetý na ,,8,,.Další aspekt je že lovím rád na větší vzdálenosti,né až tak jak Figi,na to nemám,ale mám rád přesnost a výkon.Vím že 8x68S je celkem silný kalibr,jistě hodně z vás bude namítat že je to zbytečně silné na naší zvěř atd.To samozřejmě vím a i tak si za svou volbou stojím.
Před měsícem jsem měl možnost mít v rukou přestavbu ZG 47 v ráži 8x68S,a to rozhodlo.Byla to práce p.Macháčka z Brna,velice povedené,těžší 65 cm kanylovaná hlaveň byla dokonalá.V lednu mám přislíbenou její zápujčku k lovu černé,tak jsem zvědav.

Díky za každý názor


Valná hromada HS a pronájem honitby MS (25)

autor: Miroslav Šafr | poslední příspěvek vložen: 25.01.2013 21:44

Vážení přátelé. Myslím, že ve většině honiteb letošní valná hromada již proběhla a máte i dohodnuté nové nájemní smlouvy. U nás jsou přípravy na valnou hromadu HS v plném proudu. Jelikož naše HS má bezmála 200 členů kde většina z nich má pod 5 ha pozemků není to jednoduché. Máme ve stanovách HS (máme ty vzorové asi jako původně všichni)povinnost zaslat pozvánku členovi na adresu, dohodli jsme se a většinu členů jsme s pozvánkou osobně navštívili a tím nejen ušetřili finance za poštovné, ale získali i plné moci na jednání od členů kteří se nechtějí osobně účastnit. Zbytek členů HS co jsme nesehnali jsme poté obeslali doporučeným dopisem.Otázka zní:
1.Je možné na této valné hromadě odhlasovat změnu stanov (máme to v programu pozvánky) ohledně svolávání valné hromady pouze na veřejné vývěsce našeho Městského úřadu v zákonné lhůtě před VH HS?
2.HS je založeno na dobu neurčitou, lze tedy i nájemní smlouvu o užívání honitby uzavřít s MS na dobu neurčitou? Bylo by to pro MS výhodné, či naopak? Pravděpodobně by tam byla nějaká výpovědní lhůta jako je u zemědělských pozemků (např. k 1.4.následujícího roku). Máte někdo takovou smlouvu nebo jste uzavřeli smlouvy opět na dobu určitou 10 či více let?


Problémy s náboji GECO (45)

autor: Michal Brabec | poslední příspěvek vložen: 19.01.2013 19:20

Přátelé, mám problém - střílel jsem včera na sele, CZ 527 Carbinkou, náboj GECO 7,62x39. Napínáček, cvak! A nic. Už se mi to se stejným nábojem stalo, tak počkám, tiše přebíjím a cvak. Proklel jsem, co se dalo, čekám až prasátko vrazí "čumáček" do hromady a znovu...Ani napotřetí se nezadařilo. Třesavka se mnou cvičí, mám poslední náboj(každý máme své rituály, že:-)). Ten už vyjde, komorovka a prasátko v ohni. Už jsem slyšel, že tyhle patrony mají zapuštěnější zápalku, je to problém především téhle ráže, ale mě se moc líbí účinek téhle střely, nechci měnit. Prý se dá stáhnout kužel úderníku - dosáhne pak dál, nebo máte nějakou radu?


Pytláctví? (49)

autor: Miloslav Pletánek | poslední příspěvek vložen: 10.01.2013 07:10

Zajímalo by mě jaká by byla reakce kdyby někdo na nehonebním oploceném soukromém pozemku zastřelil lukem z honu postřeleného zatoulaného divočáka a tvrdil by, že to bylo proto, že na něj zaútočil při pokusu projít pozemkem a vypustit ho.Dalším důvodem zastřelení raněného kusu by uvedl nevyspitatelnost raněného vypuštěného zvířete. V okolí je mnoho dětí, které by mohl zalehnutý raněný divočák v lepším případě zranit. V okolí je špatný signál, na mobil zapoměl, mobil je na potvoru vybitý... Jistě by to byl: 1 zakázaný způsob lovu. 2 pytláctví, 3 nevlastnění loveckého povolení. Jak by reagoval zákona dbalý úředník na takto vzniklou situaci? Pokutou do 10 tisíc? Bylo by to spravedlivé? Úředník může argumentovat tím, že agresivitu zvířete nelze prokázat a tudíž je pokuta oprávněná. Je polehčující okolností nahlášení události u nejbližšího myslivce, který kus předá hospodáři nebo platí "neznalost zákona neomlouvá" absolutně v každých případech?


Primitivní dovednosti (42)

autor: Miloslav Pletánek | poslední příspěvek vložen: 06.01.2013 11:09

Zdravím vás pánové a dámy,
Obracím se na vás s prosbou. Již delší dobu jsou mým koníčkem primitivní dovednosti, které se postupně učím a ukládám jako paměť lidstva na svém youtube kanálu https://www.youtube.com/user/MILOSLAVJMP?feature=mhee a protože nejsem myslivec tak se vás chci touto pro mě pohodlnější cestou zeptat jestli by jste měli zájem mi čas od času odprodat nějaké zimní liščí 350, jezevčí 400, kuní 200,srnčí 200 jelení 600... kůže, které mám v úmyslu zpracovávat původními metodami, které potom zveřejním. Hradím poštovné. Předem děkuji za případnou pomoc. Ještě je tu jedna důležitá složka pokud by bylo možné nějak přepravit i mozek zvížete ze kterého se dělá mozkovnice, která se zatírá do vytahované kůže a ta se potom udí. To však není podmínka mozek koupím snad u řezníka. Inuité tímto primitivním způsobem odstranili dočasně problém když přišli od sněhu ze zimy do tepla stanu tak se voda nevsakovala do jejich koženého oblečení což bývá u chemicky zpracovaných kůží jejich nedostatkem.
Miloslav Pletánek
Svatý Jan pod Skalou 29
26601
miloslav.pletanek@gmail.com


Pf 2013 (40)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 01.01.2013 19:06

Přátelé myslivci, jelikož jsem už dnes naposledy v práci, rád bych vám všem popřál klidné, veselé a šťastné svátky, pevné zdraví, rodinou pohodu a v novém roce i dobrou mušku a přízeň Hubertovu.
Věřím, že i v příštím roce budeme dále diskutovat a bude o čem a že se opět sejdeme koncem května v Roudné. Mějte se fajn, zdraví Honza


Dnes (171)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 31.12.2012 19:37

Prosincové dnes.


Kulovnice K1 Raptor Sibir (4)

autor: lovkyně | poslední příspěvek vložen: 29.12.2012 13:00

Jsem drobnější žena,kolem50kg a potřebuju poradit jestli by byla tato kulovnice pro mě vhodná a byla dotatečně účinná na srnčí i presata - Kulovnice K1 Raptor Sibir.Je nabízena v rážích: 7,62x39; 38 special; 357 Magnum a 45-70 goverment.Prosím o radu někoho kdo má s touto zbraní zkušenost.Děkuji


Žaludy - nabídka (1)

autor: hanczen | poslední příspěvek vložen: 27.12.2012 20:54

Dobrý den,
nechcete někdo letošní žaludy, cca 400Kg.
Jsem z okresu Písek. tel.: 721 777 835


Jednotná nebo hromadná? (11)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 24.12.2012 01:55

Na naháňce mi jeden kolega ukazoval, co si koupil za extra patrony. Ráže 12/70 CHeddite, kde jsou v kontejneru na sobě dvě olověné kule.Když to vystřelíte, jsou ty zásahy kousek vedle sebe. Jak se na toto střelivo díváte? Jednotná střela je jednotná - je jedna. Podle mě je používání těchto nábojů ve stejné rovině pohledu i dle zákona jako SG.


Elektrický krmný dávkovač (11)

autor: milano | poslední příspěvek vložen: 20.12.2012 14:02

Zdravím Vás kolegové,používáte někdo el. krmnný dávkovač ke vnadění? Jaké máte zkušenosti,tip, provoz, provedení ? M.P.


Předplatné Polovnictvo a rybarstvo (6)

autor: aiwori | poslední příspěvek vložen: 18.12.2012 22:23

Zdravím kolegy myslivce,
mám takový problém, chtěl bych kamarádovi předplatit k Vánocům Polovnictvo a rybarstvo, ale bohužel jsem na celém netu nenašel stránku, kde by to šlo. Našel jsem je pouze na slovenské stránce pluska, ale tam z toho nejsem moudrý. Prosím o radu, díky


Pojištění mysliveckých zařízení-máte jej? (5)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 18.12.2012 11:13

V poslední době se opět ukazuje siláctví některých individuí, kteří záměrně nebo si jen prokazují svoji sílu na mysliveckých zařízeních. Kolik posedů, kazatelen či krmelců a zásypů je během roku asi tak úmyslně zničeno? Většina těchto zařízeních se staví svépomocí, ale některé jsou pomalu na stejné úrovni, jako od profesionálů v hodnotě řádu tisíců.Máte s tím nějaké zkušenosti jaké jsou pojistky a náhrady na vandalismus na tomto zařízení?


Pažba na kulobrok UB (15)

autor: Miloš Bartáček | poslední příspěvek vložen: 13.12.2012 13:46

Zdravím kolegové.Dnes jsem sebou fláknul a rozštípal pažbu na kulobroku UB.Lepitelný to asi nebude, je to v nejslabším místě.Poraďte, kde sehnat novou nebo nemáte někdo případně na prodej?


Nádstavec na starý zeiss (12)

autor: rici czech | poslední příspěvek vložen: 10.12.2012 16:13

Zdravím, kolega mne poprosil zdali někdo nevíte o puškaři popřípadě optikovi, který se zabývá výrobou, popřípadě montáží nádstavců na staré zeissy 4*32.Pokud se nemýlím tak z té 4 se dala udělat 7*50 a z té 6*32 prý 9*50.Samotného mne to také zajímá a uvažuji ,že bych si 4*32 optiku také "vytuňil".


T.V. Nova.29.11.2012 (58)

autor: Vrba Frantisek | poslední příspěvek vložen: 07.12.2012 19:09

Tak se opět zadařilo,a několik naších kolegů jsou hlavními aktéry večerních zpráv.Od hlavního aktéra se sice distancuji,ale jedno mu musím přiznat,a to je vynikajicí postřeh.Horší to bylo s reakcí.Ta byla opravdu blesková,ale opravdu
hodně PITOMÁ!


Jezevčík utíká z naháňky (32)

autor: Lenka | poslední příspěvek vložen: 07.12.2012 09:30

Prosím o radu. Kamarád má téměř dvouletého jezevčíka, který má různé zkoušky (BZ, LZ, BZH). Začal se psem chodit na naháňky, ale již na druhé naháňce se opakuje téměř totožný scénář. Kamarád chodí do leče se psem. První leč - pes hledá, nahání zvěř. Druhá leč - pes hledá, ale potom se jakoby "ztratí" a místo hledání pána zmizí. Třetí leč - pán hledá bez psa. Po skončení honu pes čeká u auta. Pravděpodobně tam seděl celou tu dobu, co byl nezvěstný. Kamarád zkoušel jet nyní na naháňku do cizího revíru, kde to pes nezná, nechal se tam dovézt známým v cizím autě. Pes se opět "ztratil" během jedné z lečí a čekal u auta. Někteří střelci jej viděli jak jde přes pole 3 km k autům a ani nešel po stopě, po které přišel. Nevíte někdo jak takového psa napravit? Nedokážeme se ani dobrat příčiny takovéhoto chování. Nemáte s tím někdo zkušenosti?


CZ 455 (2)

autor: Jaroslav Rejdák | poslední příspěvek vložen: 02.12.2012 16:47

Nemáte někdo zkušenosti s CZ 455 Lux .22 lr s minisetem .17 HMR? Co si myslíte o této kombinaci ráží? 22. lr na trénink a vyblbnutí, .17 HMR na lov.
Archív diskuzí


Rok 2024


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2023


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2022


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2021


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2020


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2019


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2018


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2017


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2016


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2015


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2014


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2013


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2012


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2011


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2010

Prosinec

Kategorie diskuzí


Chov zvěře
Lovectví
Kynologie
Zbraně a střelivo
Oděvy, boty a další vybavení
Zákony a legislativa
Myslivecké zvyky a tradice
Myslivost na internetu
Naše fórum
Ostatní

Poslední články

Tomáš ČENĚK 04.07.2023 23:21 (883,0)
Dobrunka 27.01.2023 09:18 (1250,3)
Petr Havlín 02.10.2022 16:51 (1471,2)

Poslední vložené foto

Radek Chadim 14.05.2024 13:31 (175,0)
Radek Chadim 14.05.2024 13:31 (269,2)
Radek Chadim 13.05.2024 12:12 (142,0)

Poslední vložená videa

kloda 10.03.2024 20:23 (228,0)
kloda 04.02.2024 18:43 (327,0)
kloda 26.01.2024 19:11 (308,0)

Počasí

In-počasí