Diskuze - Květen 2012


Pojiš´tovna Halali (12)

autor: Fesoj | poslední příspěvek vložen: 31.10.2016 04:43

V pojišťovně Halali mě zas jednou nasrali... V dubnovém čísle Myslivosti psali o možnosti pojištění dětí při myslivecké činnosti, ať jde o účast na nějakých akcích či třeba jen o vycházku za účelem pozorování zvěře či přípravu krmiva. Jako podmínky uváděli, že dozor musí provádět dospělý člen ČMMJ pojištěný u Halali a pojištěné děti musí být evidovány MS nebo OMSem. Pojistná částka činí pakatel - 20 Kč na dítě a rok. Tuto možnost jsem uvítal v domnění, že jde opravdu o nadstandartní akci k přispění myslivecké výchovy nejmladší generace, vždyť svá vnoučata beru do lesa každou chvíli a takových je nás dost, přičemž nějaký malér nikdy nejde zcela vyloučit. Ale zdálo se mi to moc pěkné na to, aby to mohla být pravda a tak jsem si do Halali zavolal. A výsledek - pravda to sice je, ale ne celá. Vtip je v tom, že ty děti musí být organizovány v oficiálním mysliveckém kroužku a to tam jaksi "zapomněli" původně uvést. Nic proti kroužkům nemám, naopak, ale dnes jednak o založení takového kroužku ze strany dětí a zejména rodičů je zájem minimální, druhak ač bych byl ochoten takový kroužek vést, vzhledem k tomu, že nebydlím přímo v místě, netroufám si do toho jít. Přitom na společných akcích pořádaných MS, pokud je pojištěnců Halali minimálně 80 % členů, jsou pojištěni proti úrazu všichni účastníci tak jako tak. A já blbec jsem si myslel, že v Halali konečně přišli na to, že i individuální práce s dětmi, ať se jedná třeba jen o vlastní potomky či vnoučata, si zaslouží podporu. Bohužel, ...


Nosler Partition 12,96g v 8x57 JRS (17)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 29.12.2014 14:55

Tak jsem do začínajicí sezony koupil krabičku tohoto zázraku. Do srnců musím nastřelit a jsem na ně zvědavý. Používáte je někdo v JRS? Jaký byl jejich nástřel a korekce proti SPCE nebo to sedí? Já dostřílel Oryxe, tak zkusím NSR.
Mám trochu obavu,aby se ranivostí k srnčímu nechovaly jako Sierra GK.
(to jen aby řeč nestála....) Lovu


Myslivecká etika! (76)

autor: Ing.Ivan Hrdina | poslední příspěvek vložen: 23.07.2014 19:51

V kterých mysliveckých sdruženích nenajdu v době strádání u posedů a kazatelen na dostřel krmeliště?
Je třeba toto dále komentovat?


Chov a lov srnčí zvěře (70)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 16.05.2013 09:06

Po kritice figiho na mou adresu u fotografie ročka jsem šel do sebe :-). Proto zakládám úplně nové vlákno, kde se budu snažit předkládat fotografie a videa mých sporných srnců. Už mám jednoho (dnešního) připraveného, jak ho nahraju, tak ho tady zvěřejním.


Povolenky, plomby, evidence (97)

autor: david krejčík | poslední příspěvek vložen: 17.04.2013 23:43

Dobrý den. Chci se zeptat jak to funguje u Vás nebo jak by spíš mělo být. Zákon znám podrobně. V našem sdružení je problém, že si MH přivlastnil všechny pravomoci, co se týče vypisování povolen a v nich uvedených dat bez jakéhokoliv projednání s předsedou MS jako zástupcem uživatele honitby. To samé plomby, vyzvedává je bez skrupulí, ikdyž to nesmí a plnou moc nemá. Povolenky jsou vypsány nesrozumitelně a špatně. Také se chci zeptat na evidenci povolenek a plomb, v zákoně je, že MH vede evidenci vydaných povolenek - to platí pro aktuální sezonu, nebo i 3 roky zpět jak je potřeba. Toto si myslím, že by měl evidovat spíše předseda jako statutární zástupce uřivatele honitby, což je zase uvedeno ve vyhlášce, která upravuje zákon. Jde mi o to, že si přivlastňuje pravomci, které nemá a děje se vše podle něj. Je jasné, že když MH eviduje ulovenou zvěř, eviduje i vydané plomby atd, kdo tedy by měl evidovat vydané povolenky a vydávat plomby a vést evidenci tak aby to bylo dobře a podle zákona. Nakonce jen dodávám, že povolenky do předloňska vůbec nevypisoval. Nechci mu dělat nějaké problémy, přeci jen se známe již mnoho let, ale štve mě ta jeho rozhodovací moc. díky D.


Dvojí nájemné (15)

autor: Oldřich Vopršal | poslední příspěvek vložen: 05.06.2012 16:31

V současné době, kdy probíhají valné hromady honebních společenstev, které dále pronajímají svojí honitbu MS, jsem se dozvěděl z úst několika svých kolegů z různých MS o placení dvojího nájemného. Jedno dohodnuté a schválené na valné hromadě HS ( zde je vše v pořádku a platí podle nájemní smlouvy ) a druhé diktované od státních organizací ( zejména od LESŮ ČR, růžky ale vystrkuje pomalinku i POVODÍ ), kdy zasílali během posledních deseti let každoročně na MS složenky s částkou několikanásobně vyšší než jaká byla dohodnuta na valné hromadě HS. Otázka zní : Má stát zákonné právo prostřednictvím svých správců státního majetku nerespektovat co by minoritní vlastník usnesení honebního společenstva a diktovat si svoje nájemné? V zákoně o myslivosti jsem nic o tom nedohledal. Možná existuje jiný zákonný předpis podle kterého to lze, a mě unikl. Třeba se ozve i František Dušák a něco písne...


ČERVEN - Měsíc myslivosti (23)

autor: Michal Zimanzl | poslední příspěvek vložen: 04.06.2012 15:36

Dobrý den. Chlapi chystáme se dát upozornění na všechny vstupní cesty do honitby co se měsíce myslivosti týče, nemáte prosím Vás někdo nějakou předlohu nebo odkud stáhnout? Děkuju M.


Border terier jako nelovecký pes (9)

autor: Anežka Benčová | poslední příspěvek vložen: 04.06.2012 11:19

Chci si pořídit Border teriera, ale nevim, jestli nevadí že s ním nebudu lovit. Pohybu by jinak měl dost.


Děkuji za odpovědi


Dnes (92)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 31.05.2012 23:50

Květnové dnes.


Pojízdná kazatelna (12)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 31.05.2012 11:18

Jelikož doba je zlá a mám doma jednu přebytečnou nápravu, začínám uvažovat o stavbě pojízdné kazatelny. Proto bych chtěl zjistit špeky, jak jí udělat dobře hned na první pokus :-). Zajímá mě zejména konstrukce, na které bude bouda, můžete vkládat i fotografie do fotogalerie - já už si to přeberu. Dále bych chtěl požádat o detail železné konstrukce pojízdné kazatelny Pavla Neumanna, jehož kazatelna se mi líbí nejvíce http://www.myslivecke-forum.cz/index.php?str=fotografie&id=10762 . Boudu ze dřeva snad zvládnu udělat sám a na tu se dotážu kdyžtak později.


Beká zasažené srnčí ??? (17)

autor: figi | poslední příspěvek vložen: 29.05.2012 01:21

Stal se vám v praxi někdy takový případ ?


Pád dalekohledu. (11)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 28.05.2012 20:44

Včera mi spadl na dlažbu pogumovaný dalekohled Steiner,rozbitý není ale je v něm vidět dvojitě.dá se s tím něco udělat? dík


Lov srnců (41)

autor: Martin Síla | poslední příspěvek vložen: 25.05.2012 06:32

Kolegové a kolegyně, nezadržitelně se blíží doba lovu srnce. Pro mnohé z nás nejkrásněší část mysliveckého roku.
Máte už vyhlédnutého (obeznaného) svého favorita? Připravenou flintu, či jinou výstroj?
Pište pro inspiraci...


Chlapi poraďte (13)

autor: Petr Havlín | poslední příspěvek vložen: 21.05.2012 17:17

Před týdne jsem byl nastřelovat a po 12 ranách se mi podařilo na poslední tři rány položit dvacku. Včera jsem to byl ověřit a výsledek vidíte sami(fotogalerie).Zásah č.1 je středem od středu 3cm,2 a 3 jsou do 2cm a 4 jsem si strhl. Mám ZH v 7x57 hlavně vytřené do sucha ,stříleno s oporou na 100m,mezi ranami pauzy 7-10min.Nejsem spokojen se zásahem č.1 ale mám starou montáž s červíky a nechce se mi s tím hejbat. Je ale u této zbraně a optiky vůbec možnost to dostat přesně do středu?Jde mi o první ránu.Dík za názory a Lovu!


Řepky 2012 (14)

autor: Nikola Rýdl | poslední příspěvek vložen: 20.05.2012 12:23

Vidím, že se pozornost mnohých začíná ubírat k polím s řepkou, zakládají si vnadiště, obeznávají zvěř, proto zakládám toto téma, kde se každý může pochlubit, co v (u) ní viděl, ulovil či zažil. Tak jen pište pište.


Mezilidské vztahy v mysliveckých sdruženích (19)

autor: Ing.Ivan Hrdina | poslední příspěvek vložen: 15.05.2012 16:35

Pokud možno dobrý den!
Dnes jsem při pátrání po informacích kolem záhadných úhynů především černé zvěře v některých částech republiky narazil na tento server.Četl jsem některé články a vzpomněl jsem si přitom,jak jsem si po absolvování studia představoval svůj nástup do zemědělské praxe a nějakého mysliveckého sdružení poblíž místa bydliště.
To,že jsem měl problémy v práci,když jsem nechtěl spolupracovat na zkreslování hospodářských výsledků,mě zaskočilo,ale nezastavilo.Nejtvrdší rána mě čekala až v průběhu výkonu práva myslivosti.Závist,intriky a likvidace nepohodlných členů.
To vše mě nakonec donutilo k prodeji zbraní a k ukončení činnosti.
Myslivost je moje životní záliba a nikoliv další pracovní poměr.Tím samozřejmě nemám na mysli práci,ale vztahy!
Po desetileté přestávce jsem se rozhodl,že se pokusím o návrat.Koupil jsem zbraně,oprášil jsem lovecký lístek,který jsem celou dobu udržoval v platnosti a začal jsem hledat vhodné myslivecké sdružení,kde bych se mohl realizovat.
Neexistuje!!!!!!!!!!!!!
Narazil jsem na spolky,které jsou plné rozhádaných členů a nabyl jsem dojmu,že negativní jevy,pro které jsem odešel v době přechodu společnosti od socialismu ke kapitalismu jsou pouze umocněné touhou některých jednotlivců po neomezené moci a penězích.
Tak je ze mě opět teoretik se zbraněmi ve skříni.Pokud je někde v této republice jiná situace,tak mi dejte vědět!Ing.Ivan Hrdina


Evidence myslivosti - PC program (3)

autor: Václav Pašek | poslední příspěvek vložen: 14.05.2012 12:45

Využíváte někdo v myslivecké praxi pro účely evidence členů, povolenek, plomb, ulovených kusů apod. program Myslivost 3? http://jikosoft.webnode.cz/


Eschenbach (1)

autor: Josef Hanzlík | poslední příspěvek vložen: 10.05.2012 20:32

Přátelé,mám roztržitého kámoše,který při sestupování z posedu praštil s Eschenbachem nějak blbě o stěnu a normálně přerazil tělo toho kukru.Nevíte někdo,kde by se to nechalo opravit,patrně se bude muset obědnat nový tělo.Je to Esch.trophy as/p 8x56 B.Je z Domažlicka.
Dík JH


Dalekohled (4)

autor: Miroslav Chrust | poslední příspěvek vložen: 10.05.2012 20:25

Prodám dalekohled 12x60 Meopta, nebo vyměním za 10x50 Zeiss.A prodám nový dalekohled Bresser za 3000kč, původní cena byla 4000.
Prodám Remington 220 provedení fox s puškohledem 4x40 Hunter cena: 10 000kč


Bažant královský (2)

autor: dolly | poslední příspěvek vložen: 08.05.2012 21:13

Zdravím všechny. Chtěla bych se zeptat na chov bažanta královského-proč když samička naklade vejce, tak hned poté je nalezneme snědené? Žádná památka po tom, že by se do voliéry dostala např. kuna.
Archív diskuzí


Rok 2024


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2023


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2022


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2021


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2020


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2019


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2018


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2017


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2016


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2015


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2014


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2013


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2012


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2011


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2010

Prosinec

Kategorie diskuzí


Chov zvěře
Lovectví
Kynologie
Zbraně a střelivo
Oděvy, boty a další vybavení
Zákony a legislativa
Myslivecké zvyky a tradice
Myslivost na internetu
Naše fórum
Ostatní

Poslední články

Tomáš ČENĚK 04.07.2023 23:21 (1032,0)
Dobrunka 27.01.2023 09:18 (1355,3)
Petr Havlín 02.10.2022 16:51 (1586,2)

Poslední vložené foto

strejda zajíc včera 12:10 (32,0)
strejda zajíc včera 11:30 (44,1)
strejda zajíc včera 11:30 (33,0)

Poslední vložená videa

kloda 10.03.2024 20:23 (415,0)
kloda 04.02.2024 18:43 (495,0)
kloda 26.01.2024 19:11 (482,0)

Počasí

In-počasí