Diskuze - Únor 2013


Počasí (190)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 25.06.2014 11:28

Rozhodl jsem se založit téma Počasí jako večné vlákno o tom, co nás, myslivce, velkou měrou ovlivňuje :-).


Myslivecký hospodář (41)

autor: jirka marek | poslední příspěvek vložen: 22.04.2014 07:30

Zdravím chlapi.
Bude se u nás volit na výročce nový hospodář a je docela možné,že budu zvolen.
Chtěl bych se vás tímto zeptat,jelikož spousta z vás hospodáři jste a i kdyby ne,většinu z vás již znám z tohoto fóra dlouhá léta a vůbec nepochybuju o vašich všeobecných znalostech a zkušenostech, na takové v uvozovkách DESATERO,které by jste mi doporučili do začátku této funkce.
Jistě víte,co tím myslím.
Moc díky za rady a doporučení.
Myslivosti zdar!


Myslivecká stráž (68)

autor: Václav Pašek | poslední příspěvek vložen: 21.04.2013 07:34

Pokud má být na funkci myslivecké stráže navrhnuta osoba, která ji doposud nevykonávala, bude vyzvána orgánem státní správy k vykonání testu o prokázání znalostí, nebo ho musí mít již složený předem? Upozorňuji, že jsem si přečetl zákon č.449/2001 i vyhlášku č.244/2002 vztahující se k ustanovení myslivecké stráže, tak mě prosím na ně neodkazujte, protože jsem asi natvrdlý. :) Děkuji.


Bylo založeno občanské sdružení BORDER TERRIER CLUB CZ (17)

autor: Roman Trojka | poslední příspěvek vložen: 05.03.2013 18:15

Kolegyně a kolegové, rád bych Vás touto cestou informoval o iniciativě, která před nedávnem vznikla. Bylo založeno občanské sdružení BORDER TERRIER CLUB CZ. Naší snahou je získat dostatečnou podporu, která by vedla k uznání plnohodnotného chovatelského klubu. Proč jsme se takto rozhodli a co nás k tomu vede se dozvíte zde: www.brtcz.cz


Stolička na čekanou (59)

autor: Ivo Ondráček | poslední příspěvek vložen: 03.03.2013 20:46

Tak chlapi poraďte, co se vám osvědčilo.
Mám něco na tenhle styl:
http://rybar.braunstar.cz/kresilka--sedacky/rybarska-stolicka-s-drzakem-na-pruty-mivardi-simple-pro

...jenže to se nedá, na tom se prostě kroutím...

A představuju si něco takovédleho:
http://www.topmarket.sk/sport-a-hobby/rybarska-stolicka-termo-carp/

Sedět byť jen dvě hodiny a celou dobu se mít tendenci vrtět, kvůli nepohodlnému sezení, to je nanic!


Ethanol E85 (5)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 02.03.2013 13:52

Jezdíte někdo na ethanol? děláte přestavby? co na to suzuki,samík jimny atd? je vůbec ta přestavba nutná? v Myslivosti byl inzerát že to stojí 4tis kč. dík


Dnes (199)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 28.02.2013 21:17

Únorové dnes.


Pronájem honiteb LČR (5)

autor: Jarda Březina | poslední příspěvek vložen: 28.02.2013 13:59

Zdravím kolegové, tak za měsíc začne výběrové řízení na nové nájmy od LČR, je zde někdo, kdyo provozuje mslivost v řežijní honitbě?? Jak to vidíte s cenou, dle informací i když máme opční právo, tak nám honitbu nabídnou za nevyšší cenu, kterou kdo dá...


Dotace / budky pro kachny, umělé nory (16)

autor: milano | poslední příspěvek vložen: 27.02.2013 10:37

Zdravím Vás kolegové, jaké máte zkušenosti s dotacemi na budky pro kachny, nebo umělé nory ? Papírově to máme připravené, vím jaké jsou podmínky, ale zajímá mne, zdali pak chodí nějaké fyzické kontroly a zejména pak, jestli kontrolují např. i účetnictví MS.


GECO EXPRES (6)

autor: David Honzík | poslední příspěvek vložen: 26.02.2013 16:49

Dobrý den vážení kolegové,
nejprve bych vám chtěl pochválit tyto nové stránky a hned bych si dovolil vás na něco zeptat.
Minulý týden kamarád střílel prase 30kg novým nábojem geco expres. Bylo to na sněhu, na nástřelu 3 kapky barvy, poté šlo prase 100 metrů bez barvy. Střeleno bylo na komoru. Máte někdo z vás nebo z vašich kamarádů zkušenosti s tímto střelivem?
Děkuji za odpovědi.


Ucpaná hlaveň (55)

autor: poucek | poslední příspěvek vložen: 26.02.2013 13:25

Dobrý den,
dneska se mi stala prekérní věc. Čistil jsem flintu (starou Zetku .243Win) takovým tim čisticím provazem který má na konci očko do kterýho se má dát kousek čistýho hadru aby se vytřela hlaveň do sucha. Dělám to tak vždycky, ale dneska se mi ten konec s hadříkem seknul v nábojový komoře a nejde to ani ven, ani dovnitř. Už jsem se snažil chytit hadřík kleštičkama a vytáhnout, ale hadřík se přetrhl a už za něj nechytnu. Můžete mi prosím někdo poradit co s tím?


Informace k otevření zákona o myslivosti (41)

autor: Drahoš Hikl | poslední příspěvek vložen: 26.02.2013 12:12

Vážení kolegové zkuste navštívit stránky ČMMJ a přečíst přiložené dokumenty a sdělit svůj názor, protože se v brzké době bude rozhodovat o tom kam česká myslivost bude směřovat.Jsem rád že ing. Kostečka tuto informaci na stránky ČMMJ vložil.
S návrhy na řešení sedm-hříchů české myslivosti MR ČMMJ já osobně souhlasím.S návrhem asociace soukr. zemědělců na zmenšení výměry atd. ani náhodou.


Puškohled Barska (1)

autor: Jiří Víšek | poslední příspěvek vložen: 25.02.2013 21:57

Dobrý den, chci se vás zeptat zda někdo nemáte zkušenost s puškohledem Barska Euro 30 PRO 3-12x50 4A IRD? Předem děkuji za odpovědi.


Broková lankasterka J. Nowotný (3)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 25.02.2013 14:52

Dostala se mi do ruky broková lankasterka s nápisem J. Nowotný a Prague, tak by mě zajímala alespoň přibližná historie této zbraně. Měla údajně být vyrobena na začátku 20. století. Tak bych se chtěl zeptat, jestli někdo něco nevíte o historii těchto zbraní nebo jejího výrobce.


Solární elektrárny kontra bioplynky (19)

autor: Ron Gordon | poslední příspěvek vložen: 22.02.2013 11:36

O tom, že naši zemědělskou půdu ovládly solární elektrárny a velkoplošně pěstované komodidy pro bioplynky a bionaftu nelze pochybovat. Jaký je Váš názor na to, co je z těchto dvou zel horší pro zvěř a přírodu ? Nějak mně nabudil příspěvek kolegy Tataláka v jiném vláknu k solárním panelům. Když posoudím solární elektrárny, tak ty mimo narušení vzhledu krajiny nijak neničí půdní fond, po skončení doby životnosti a zdemontování pod nima zůstává odpočatá půda, která se dá ihned využít k zemědělské produkci. V době její existence může poskytovat vhodné prostředí pro drobnou zvěř či ptactvo. Zemědělská půda, která je používána k pěstování plodin pro bioplynky je soustavně ždímána bezohledným střídáním řepka- kukuřice. Pěstuje se zpravidla na velkých lánech a při tom kolik chémie se při pěstování používá je podivuhodné, že se tam ještě nějaká zvěř zdržuje.


Líška, kuna, jazvec, prevencia pred nákazou. (21)

autor: Vladimír Mészáros | poslední příspěvek vložen: 21.02.2013 19:26

Vážený priatelia. Chcem sa vás spýtať, ako pristupujete k úlovku líšky, kuny alebo jazveca, z pohľadu možnej nákazy. Zoberiete úlovok do holých rúk ? Priznám sa, že som líšku ani kunu ešte v holých rukách nedržal. Vždy sa snažím použiť rukavice, a ak nie je po ruke rukavica, tak aspoň igelitový sáčok. Tak isto aj pri draní, používam rukavice. Už len v prípade prašiviny, nie je príjemné takýto úlovok držať, v holej ruke. To nespomínam besnotu. Napriek tomu, že Slovensko bolo vyhlásené za krajinu bez besnoty, mám taký dojem , že aj Česká republika. Prevencia je vždy jednoduchšia, ako znášať následky. Bola doba, keď to poľovníci vôbec neriešili, aj otec bežne dral líšku holými rukami. Napriek tomu, že po jednom kontakte s besnou líškou cca pred 10 rokmi, som absolvoval kompletnú vakcináciu proti besnote a každé dva roky som sa nechal preventívne očkovať, stále som používal rukavice. Ako sa k tomu staviate, všetci lovci líšok ? Vlado


Co vám chybí v loveckých obchodech - eshopech (63)

autor: Jura85 | poslední příspěvek vložen: 21.02.2013 11:05

Ahoj, myslím, že takové téma tu ještě nebylo, zajímalo by mne, co vám chybí v loveckých eshopech,nebo obchodech. Mně například chybí u většiny obchodů jednak zvláštní přístup k zákazníkovy a mnohde naprostá nevědomost a nezájem o to, aby zákazník dostal požadované informace v požadované kvalitě. Ovlivnilo by toto váše rozhodnutí knákupu?


Jednotná střela domácí výroby (12)

autor: kocourvbotach | poslední příspěvek vložen: 19.02.2013 10:25

Do fotogalerie jsem vložil obrázky jednotné střely,na kterou jsem kdysi dostal formu od dědy.Zajímalo by mne,zda to někdo znáte,vůbec netuším,jestli je to výsledek nějakého kutilství,nebo tovární výrobek.Střela váží 25g a mám k tomu i přípravek na ůpravu průměru,takže na soustruhu si ji upravím pro 12/16/20 i s ohledem na zahrdlení.Co mi není jasné,jak se to bude chovat díky té dutině po nárazu,napadá mě,že nejspíš dojde k roztržení,na několik částí,protože ta dutina je stejně dlouhá jako žebra.Je tam možnost z formy kolíček co "vyrábí" tu dutinu vymontovat a střela by pak byla plná a taky těžší,to jsem zatím nezkoušel.Pak by taky při troše šikovnosti šlo přišroubovat plstěnou zátku jako u brenneku...Samozřejmě,že do budoucna vše vyzkouším,ale kdyby to někdo znal a používal,určitě bych se vyvaroval zbytečných omylů.Jinak přesnost do terče je na 30 metrů podobná jako u slugu.


Kazatelna x myši (20)

autor: Jaroslav Rejdák | poslední příspěvek vložen: 18.02.2013 22:46

Mám pocit, že už se to tu někdy řešilo, ale nemůžu to najít. Jakým způsobem řešíte ochranu kazatelen proti myším? Především pokud v ní máte sedačku, popř. nějaké čalouněné židle a pod.


Pes roztrhal lišku (12)

autor: Eliška Smékalová | poslední příspěvek vložen: 17.02.2013 16:29

Dobrý den, neumím si danou situaci vysvětlit. Liška mi už od léta chodila na slepice, které jsou přes den puštěné na zahradě a pes zavřený na dvoře. Nyní ve snaze lišku zaplašit nechali jsme slepice ve výběhu a psa pustily na zahradu. Lišku zakousl na zahradě, neumím si vysvětlit kde se to v něm vzalo jediné co kdy lovil byl gumoví pískací balone který nikdy nezneškodnil je to rok a půl staré štěně křížence NO. Vyrůstá s námi od malička, je to domácí mazel co sice má boudu ale bydlí doma. Se psi moc kontakt nemáme jen občas přijede kamarádka s fenou a to je bez problémů. Hlavně mám obavu aby od lišky něco nechytil.


Baterka do puškohledu (32)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 15.02.2013 21:32

Nechal jsem zaplý bod,vybila se mi baterka ,novou nikde neměli a musel jsem si ji objednat.kde to kupujete?


Počet drážek v kulové hlavni (9)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 14.02.2013 16:33

Nikde jsem nenašel podle čeho se pro konkrétní ráži stanoví počet drážek ve vývrtu. Proč a jaký to má důvod,význam,účel. Ani známý puškař mi neodpověděl.
Proč má např.222Rem čtyř i šestidrážkový vývrt, 243W - šest drážek, osmičky čtyři,ale ZKK 8x64S má drážek šest. Máte o tom někdo nějaké informace?


Dalekohled Fomei LEADER 8x56 DCF FMC (1)

autor: Milan Lukeš | poslední příspěvek vložen: 13.02.2013 16:42

Máte prosím někdo zkušenost s tímto dalekohledem?


Rezignace mysliveckého hospodáře (17)

autor: rupa | poslední příspěvek vložen: 13.02.2013 15:56

Dobrý den,chtěl by jsem se poradit jak je to v případě rezignace mysliveckého hospodáře,kdo pak přebírá povinnosti že v nikdo ve sdružení nemá hospodářské zkoušky a jak je to s lovem,mužou ostatní členové lovit když jím vydané povolenky k lovu jsou vydané k určitému datu a tudíž stále platí.muže hospodář skončit ze dne na den.nebo má ještě nějakou hlutu aby předal agendu?


Vyšetření černé zvěře (7)

autor: Milan Lukeš | poslední příspěvek vložen: 12.02.2013 22:28

Kolik procent ulovené černé zvěře za myslivecký rok se musí nechat vyšetřit?A jak dlouho se musí uchovávat doklad o vyšetření?Děkuji...


Sháním mládě vrány černé (1)

autor:  | poslední příspěvek vložen: 10.02.2013 19:50

Dobrý den, chci se zeptat zda se dá někde sehnat nebo koupit mládě vrány černé na ochočení. Děkuji


Brokovnice KHAN a jiní "Turci" (1)

autor: stanislav | poslední příspěvek vložen: 07.02.2013 21:50

Máte praktické zkušenosti s brokovými kozlicemi zn.: KHAN popř. jinými tureckými brokovnicemi? Předem děkuji za každý postřeh.


25-06 REMINGTON (8)

autor: ondrej paul | poslední příspěvek vložen: 06.02.2013 21:19

Zdravím,máte někdo zkušenosti s touto ráží? Ranivost,balistika atd...Děkuji


Puškohled Fomei (8)

autor: Jiří Víšek | poslední příspěvek vložen: 06.02.2013 10:28

Dobrý den, měl bych dotaz zda má někdo puškohled Fomei 7x50 Foreman Red HTC IR-SF na kulobroku ZH 324? A jak je případně spokojený. Děkuji


Soutěž o pouzdro (1)

autor: Karlos | poslední příspěvek vložen: 04.02.2013 07:44

Kdo si má chuť zasoutěžit - http://www.imyslivost.cz/soutez.php

Nejde o nic složitého, pokud máte nějaké fotky s mysliveckou tématickou (aktuální nebo i staršího data), můžete je nahrát a automaticky se tak dostáváte do soutěže o pouzdro na doklady s mysliveckou tématikou (motivy).


Jak napsat žádost o přijetí do MS (4)

autor: P-etr | poslední příspěvek vložen: 03.02.2013 22:28

Dobrý den poraďte my prosím jak mán napsat žádost o přijetí do spolku. Nikoho tu zatím neznám ale rád bych pomáhal. Jak říkám nikoho tu neznám aby mě pozval va hostování . Předem děkuji


Paroží srnců (2)

autor: Jaroslav Rejdák | poslední příspěvek vložen: 03.02.2013 11:01

Pánové mám dotaz. Na honě 30.12. jsem u sousedů viděl celkem 3 srnce, jeden měl shozeno, ale dva srnci měli nasazeno a paroží v lýčí. Jeden (nejspíš roček) měl špice cca do 3\4 slech a druhý byl krásný vysoký šesterák cca 10 cm nad slecha. Taky v lýčí. Měl jsem je na pár metrů, takže jsem se snad přehlédnout nemohl. Chvíli jsem na to koukal jako husa do flašky a pak jsem to nějak přešel. No a včera mi říkal kolega, že má stejnou zkušenost z jiné honitby. Nesetkal jste se s tím už někdo, aby srnci měli nasazeno v lýčí prakticky hotové paroží už v prosinci? Předpokládám, že výskyt tolika parukáčů je vysoce nepravděpodobný.


Představy o myslivosti (26)

autor: prroud | poslední příspěvek vložen: 02.02.2013 11:22

Tady si kazdej muze napsat svuj nazor na myslivost,napady,pripominky,pohadat se o ne a nechat si vynadat i muze souhlasit:-)


Drobná zvěř a současná myslivost (2)

autor: PosluchacV | poslední příspěvek vložen: 01.02.2013 19:55

Je až neuvěřitelné, jak se někteří současní myslivci (dle tristních stavů koroptví a zajíců) - nájemci honiteb, s monopolem na vypouštění zvěře i na cizí pozemky, někteří bez tradic chovů drobné zvěře, tomu vyhýbají. Max. vypustí pár ochočených bažantů do zdevastované honitby často jimi samými jako velkovýrobními zemědělci a tím veškerá myslivost s drobnou zvěří končí. Jaké máte zkušenosti vy?
Archív diskuzí


Rok 2024


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2023


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2022


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2021


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2020


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2019


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2018


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2017


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2016


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2015


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2014


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2013


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2012


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2011


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2010

Prosinec

Kategorie diskuzí


Chov zvěře
Lovectví
Kynologie
Zbraně a střelivo
Oděvy, boty a další vybavení
Zákony a legislativa
Myslivecké zvyky a tradice
Myslivost na internetu
Naše fórum
Ostatní

Poslední články

Tomáš ČENĚK 04.07.2023 23:21 (1133,0)
Dobrunka 27.01.2023 09:18 (1452,3)
Petr Havlín 02.10.2022 16:51 (1674,2)

Poslední vložené foto

Miroslav Kráčmar 06.07.2024 09:05 (231,1)
strejda zajíc 28.06.2024 22:05 (272,0)
strejda zajíc 28.06.2024 22:03 (268,0)

Poslední vložená videa

kloda 10.03.2024 20:23 (520,0)
kloda 04.02.2024 18:43 (592,0)
kloda 26.01.2024 19:11 (581,0)

Počasí

In-počasí